Hybryda na tipsie krok po kroku [Porada eksperta]

2015-11-07 23:11

Nie mam pojęcia, jak zrobić hybrydę na tipsie. Wiem, że oprócz bazy i top potrzebne są żele, tylko jakie. I jak to wszystko zrobić?

Porada stylistki paznokci
Autor: Getty Images

Potrzebne ci będą: żel - jednofazowy (tym samym żelem robimy 3 warstwy na paznokciu) lub trzyfazowy (stosujemy 3 rodzaje żeli - podkładowy, budujący, nawierzchniowy), pędzelek do żelu, pilnik średnio ziarnisty, kostka, cleaner, lampa UV, primer, waciki, tipsy lub szablon do modelowania tipsów, klej, gilotyna do skracania tipsów.

1. Dezynfekujemy dłonie, przygotowujemy płytkę paznokciową - obcinamy paznokcie na krótko, matowimy delikatnie pilnikiem i kostką. Odsuwamy skórki patyczkiem. Odtłuszczamy płynem (cleaner). W razie konieczności nakładamy primer (tylko na naturalną płytkę). Primer zwiększa przyczepność żelu do płytki.

2. W przypadku tipsów dopasowujemy ich kształt do naszej płytki paznokciowej. W przypadku szablonu również odpowiednio dopasowujemy go do naszej płytki. a. Przyklejamy tipsy specjalnym klejem do tego przeznaczonym (dot. tipsów); b. Skracamy paznokcie gilotynką zgodnie z potrzebą. Nadajemy im kształt (dot. tipsów); c. Matujemy tipsy: usuwamy uskok między tipsem a naturalną płytką za pomocą pilnika drobnoziarnistego (dot. tipsów).

3. Na tipsy, jak i na szablon nakładamy/modelujemy żel. Uwaga! Żel nie może dotykać skórek (nie można ich "zalać").

4. Żel nakładamy cienkimi warstwami. Pierwsza warstwa pokrywa cały tips (w przypadku szablonu pierwsza warstwa buduje kształt i długość paznokcia). Druga warstwa ma za zadanie wyprofilowanie tzw. krzywej c, czyli nadanie idealnego kształtu. I trzecia - wykończeniowa. Każda z warstw musi być utwardzona w lampie UV (zależnie od rodzaju żelu od 2 do 3 min) i przemyta cleanerem.

5. Po drugiej utwardzonej warstwie piłujemy delikatnie paznokieć, nadając mu ostateczny wygląd.

Po zrobieniu tipsów przechodzisz do zrobienia hybrydy. Potrzebne będą: baza hybrydy, wybrany kolor i top hybrydy, cleaner.

1. Nakładasz cienką warstwę bazy na tipsy (tips musi być matowy) i utwardzasz w lampie UV przez 2 min.

2. Nakładasz wybrany kolor hybrydy i utwardzasz w lampie UV przez 2 min.

3. Jeśli kolor nie pokrył dobrze paznokcia lub chcesz bardziej intensywny kolor, nakładasz kolejną warstwę koloru.

4. Nakładasz top (nawierzchniowy). Utwardzasz w lampie UV przez 2 min i tym razem przemywasz całość cleanerem.

5. Paznokcie i skórki smarujesz oliwką i GOTOWE :)

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta