Dlaczego odpada lakier hybrydowy? [Porada eksperta]

2014-09-02 16:14

Niedawno kupiłam sobie zestaw hybrydowy. Robiłam wszystko zgodnie z instrukcją, a lakier na drugi dzień odpadł. Jaka może być tego przyczyna? Paznokcie robiłam nie tylko sobie, ale także mamie i siostrze. Efekt był taki sam, lakier odpadł. Doda, że mam lampę 9W, ale czytałam, że jak lampa ma 64W to trzyma się 2-3 min, wiec ja trzymam około 10.

Porada stylistki paznokci
Autor: Getty Images

Kamilo, przyczyn tego,  że lakier hybrydowy odpada, może być kilka. Jeden z powodów to, np. złe odtłuszczenie płytki paznokciowej przed nałożeniem pierwszej warstwy hybrydy. Wówczas płytka nie utrzyma hybrydy i szybko odpadnie.

Należy ją również dodatkowo zmatowić. Trzeba to zrobić, ponieważ do śliskich powierzchni nie będzie się trzymał żel. Utrzymanie hybrydy zależy także od jakości żelu. Żel mógł być stary/przeterminowany lub słaby jakościowo. Kolejna przyczyna to zła/nieodpowiednia lampa i długość trzymania w niej paznokci pokrytych hybrydą. Błędem jest zarówno trzymanie w niej paznokci za krótko, jak i za długo. Należy używać odpowiedniej żarówki w lampie i trzymać wskazaną ilość minut.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta