Wypełnianie ust i usuwanie zmarszczek wokół ust - popularne zabiegi estetyczne

2015-02-12 12:00

Usta zmysłowe, pełne i gładkie są niewątpliwym atrybutem kobiecej urody. Niestety, z wiekiem usta tracą objętość i świeżość, a skóra wokół nich robi się wiotka i coraz liczniej pojawiają się zmarszczki.Wtedy warto skorzystać z zabiegów, które przywrócą im młody wygląd. Opisujemy zabiegi kosmetyczne: wypełnianie ust oraz usuwanie zmarszczek wokół nich.

Wypełnianie ust i usuwanie zmarszczek wokół ust. Zabiegi kosmetyczne, które sprawiają,że usta są zmysłowe
Autor: Thinkstockphotos.com Powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek wokół ust

Spis treści

  1. Juvéderm ULTRA Smile - delikatny wypełniacz ust
  2. Intraceuticals - usuwa zmarszczki wokół ust
  3. Infini - usuwa zmarszczki wokół ust

Wypełnianie ust często kojarzy się z nienaturalnym, rybim uśmiechem. Jednak wcale nie musi tak być. Delikatne wypełnianie ust i zmarszczek wokół nich może przynieść bardzo normalne i niewymuszone efekty. Wypełnianie ust i zmarszczek może stosować kobieta młoda i dojrzała w zależności od potrzeb. Istnieje kilka skutecznych metod wypełniania ust i zmarszczek, ale niewiele z nich przynosi łagodne efekty. Dowiedz się, jak działają zabiegi Juvéderm, Intraceuticals i Infini, które różnią się nie tylko sposobem wypełniania, ale także ceną i czasem zabiegu.

Juvéderm ULTRA Smile - delikatny wypełniacz ust

To delikatny wypełniacz stworzony z myślą o modelowaniu, korekcji i odmładzaniu ust. Ma jedwabistą strukturę i unikalną formę gładkiego, jednorodnego i plastycznego żelu. Podczas iniekcji łatwo przepływa do wypełnianych miejsc, nadając ustom naturalny wygląd.

  • Wrażenia z zabiegu Juvéderm ULTRA Smile:

''Z wiekiem moje usta stały się mniej wyraziste, a wokół nich pojawiły się zmarszczki. Usłyszałam o możliwościach, jakie daje Juvéderm. Przed zabiegiem znieczulono mi skórę maścią, czułam więc jedynie drobne ukłucia, gdy doktor aplikowała wypełniacz. Na koniec usłyszałam, że w ciągu najbliższych dni powinnam dużo pić, bo wypełniacz chłonie wodę z tkanek. Efekt zabiegu mnie zachwycił - usta są pełne, ich kąciki podniesione, a zmarszczki zniknęły. ''Czas trwania zabiegu: ok. 20 minut + 40 minut na znieczulenie.Cena: 1300 zł.

Intraceuticals - usuwa zmarszczki wokół ust

Zabieg polega na podawaniu pod ciśnieniem czystego tlenu hiperbarycznego z określonej odległości i pod odpowiednim kątem. Na powierzchni skóry tworzy się wtedy próżnia, co wywołuje zasysanie w głąb skóry rozpylonego wcześniej serum, np. wypełniającego zmarszczki mimiczne.

  • Wrażenia z zabiegu Intraceuticals:

''Mam skórę suchą i raczej cienką, co sprzyja pojawianiu się zmarszczek. Kosmetolog zaproponowała mi zabieg z ampułką odmładzającą - Rejuvenate, która zwiększa gęstość i objętość skóry. Zabieg okazał się wręcz relaksujący. Do urządzenia przypominającego fajkę - połączonego z aparatem, który podaje tlen - pani kosmetolog wlała zawartość ampułki. Potem co jakiś czas rozpylała preparat na twarz i omiatała ją sprężonym tlenem. Czułam tylko chłodny powiew, a gdy zajęła się ustami - łaskotanie na wargach. Efekt zabiegu zaskoczył mnie - skóra była świeża i doskonale gładka.''Czas trwania zabiegu: ok. 75 minut.Cena: 450 zł.

Infini - usuwa zmarszczki wokół ust

Jest to termolifting frakcyjny, czyli metoda zagęszczania i ujędrniania skóry. Sekret Infini tkwi w mikronakłuwaniu i/lub kontrolowanym podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych. Bezpośrednim efektem są pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują proces odnowy włókien kolagenowych. Wystarczy jeden zabieg, by zmniejszyć widoczność zmarszczek, np. wokół ust, wygładzić, rozjaśnić i zwiększyć napięcie skóry. Efekt zabiegu utrzymuje się przez bardzo długi czas.

  • Wrażenia z zabiegu Infini:

''Najpierw kosmetolog posmarowała mi okolice ust kremem, potem wielokrotnie przyłożyła głowicę – nad górną wargą i na brodzie. Każde przyłożenie mocno rozgrzewa skórę, ale trwa moment. Rozgrzaną twarz schłodził cold-pack. Bezpośrednio po zabiegu widać czerwone ślady, które utrzymywały się kilka godzin. Spodziewałam się łuszczenia skóry, ale było minimalne. Na efekty mam czekać kilka miesięcy, liczę na wygładzenie tzw. zmarszczek palacza i poprawienie jędrności w dolnej części twarzy.''Czas trwania zabiegu: ok. 15 minut.Cena: 400 zł.

miesięcznik "Zdrowie"