SCULPTRA - skuteczny preparat odmładzajacy. Efekty zabiegu estetycznego

2017-02-03 16:59

Sculptra (kwas polimlekowy), stosowany w medycynie od 30 lat, okazał się hitem w kosmetologii dermatologicznej. Bezpieczny, biodegradowalny potrafi widocznie odmłodzić skórę o kilka lat. Sculptra pobudza produkcję naturalnego kolagenu, zwiększa sprężystość skóry, spłyca zmarszczki i bruzdy, koryguje owal twarzy.

SCULPTRA - skuteczny preparat odmładzajacy. Efekty zabiegu estetycznego
Autor: Thinkstockphotos.com Sculptra to jeden z najbardziej popularnych i najbardziej skutecznych wypełniaczy, który stosuje się w zabiegach odmładzających.

Spis treści

  1. Jak wygląda zabieg Sculptra?
  2. Efekty zabiegu Sculptura
  3. Decydując się na kurację Sculptrą, pamiętaj, że:

Sculptura (kwas polimlekowy) okazał się być prawdziwym eliksirem młodości. Bezpieczny, biodegradowalny (tzn, całkowicie rozkłada się w ludzkim organizmie) w medycynie stosowany jest od 30 lat na przykład jako składnik rozpuszczalnych nici chirurgicznych czy implantów. Od lat dziewięćdziesiątych zaczęto podawać go pacjentom z oszpecającą ich lipodystrofią (zanikiem tkanki tłuszczowej). A stąd już tylko krok do medycyny estetycznej.

Cena jednego zabiegu oscyluje w granicach 1200 - 1800 zł.

Od końca lat dziewięćdziesiątych w 30 krajach wykonano ponad 150.000 zabiegów z użyciem Sculptry. Lek ten można stosować dwojako: profilaktycznie lub odmładzająco i liftingująco. Doskonale sprawdza się jako nieinwazyjna metoda korygowania owalu twarzy i obwisłych policzków, ujędrnia i wypełnia okolice kości jarzmowej, bruzdy nosowo- wargowe, wklęsłość okołowargową, fałdy marionetki i zmarszczki na brodzie. Jest skuteczny w liftingu szyi, z powodzeniem można stosować do ciała, zwłaszcza tam, gdzie pojawił się problem wiotkiej skóry (np. po utracie kilogramów czy po ciąży).

Po zabiegach skóra wraca do dawnego stanu, jest jędrna i napięta. Twarz wyraźnie młodnieje, co istotne, w sposób niezwykle naturalny, bez sztucznego efektu naciągnięcia. Spektakularne rezultaty osiąga się zwłaszcza u osób, u których proces starzenia stał się już widoczny. Efekt utrzymuje się średnio dwa lata, co nie znaczy, że potem dzieje się coś niepokojącego. Po prostu zaczynamy "na nowo" naturalnie poddawać się procesowi upływu czasu.

Jak wygląda zabieg Sculptra?

Preparat w postaci zawiesiny wprowadza się do skóry właściwej, maleńkimi porcjami, strzykawką z bardzo cienką igłą. Nakłuć jest sporo, dlatego pacjentom godzinę wcześniej nakłada się miejscowo preparat znieczulający. Niektórzy pacjenci odczuwają moment wkłucia, nie uskarżają się jednak na ból.

Efekty zabiegu Sculptura

Dotychczasowe preparaty odmładzające tylko czasowo wypełniały lub napinały zmarszczki i bruzdy. Tymczasem kwas polimlekowy intensywnie pobudza produkcję naturalnego kolagenu, a to właśnie jego brak, w dużej mierze, odpowiedzialny jest za procesy starzenia się skóry. Efekt odmłodzenia nie jest natychmiastowy. Zmiany zachodzą stopniowo, przez kilka tygodni. Ich rezultatem jest zwiększona gęstość tkanek, sprężystość, spłycone zmarszczki i bruzdy, odzyskany owal twarzy.

  • Kuracja to zwykle 2 - 4 zabiegi (w zależności od stopnia zaawansowania procesów starzenia) w odstępach sześciotygodniowych.
Zdaniem eksperta
dr Beata Kociemba - dermatolog estetyczny, Instytut Beauty Derm

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu z wykorzystaniem kwasu polimlekowego?

Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest ostra lub przewlekła choroba skóry (zakażenie lub zapalenie), umiejscowiona w okolicy lub blisko okolicy mającej zostać poddanej zabiegowi.

Decydując się na kurację Sculptrą, pamiętaj, że:

  • bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się siniaki, lekki obrzęk, ślady po nakłuciach. Nie należy się niepokoić, objawy ustępują samoistnie zwykle w ciągu tygodnia. Zmiany wywołują nakłucia, a nie preparat;
  • przez dwa tygodnie trzeba pamiętać, by kilka razy dziennie masować poddane terapii miejsce zgodnie z instrukcją lekarza.