Powiększanie piersi solą fizjologiczą - co trzeba wiedzieć o tej metodzie?

2015-03-30 10:00

Większy biust to marzenie niejednej kobiety. Medycyna estetyczna oferuje coraz więcej możliwości – bardziej lub mniej inwazyjnych metod powiększania biustu. Jedną z nich jest powiększenie piersi specjalnym żelem z roztworem soli fizjologicznej. Na czym polega ta metoda?

Powiększanie piersi solą fizjologiczą - co trzeba wiedzieć o tej metodzie?
Autor: Thinkstockphotos.com Powiększanie piersi solą fizjologiczną

Spis treści

  1. Czym jest żel do powiększania piesi?
  2. Jak wygląda zabieg?
  3. Jakie są efekty powiększania piersi solą fizjologiczną?
  4. Kto może zdecydować się na podobny zabieg?
  5. Zabieg budzi wątpliwości

Powiększanie piersi jest najbardziej popularnym zabiegiem chirurgii plastycznej. Trudno się więc dziwić, że naukowcy opracowują coraz to nowsze metody. Piersi mają wyglądać naturalnie, bez niepotrzebnej ingerencji w ciało kobiety. Jedną z najnowszych technik jest powiększenie biustu specjalnym żelem z solą fizjologiczną.

Czym jest żel do powiększania piesi?

Przy tym zabiegu stosowany jest specjalny żel hydrofilowy, składający się w 98% z soli fizjologicznej i w 2% z poliamidu, który wiąże sól i nadaje preparatowi odpowiednią objętość. Żel przeznaczony jest do konturowania i modelowania ciała. Wykorzystuje się go do korygowania niedoskonałości tkanek miękkich, np. do likwidowania deformacji powstałych w wyniku operacji, czy liposukcji. Żelem możemy również wymodelować pośladki, ramiona, czy piersi.

Zobacz: Co warto wiedzieć o operacjach piersi?

Jak wygląda zabieg?

Zabieg powiększania piersi solą fizjologiczną wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Żel wstrzykiwany jest do tkanek miękkich przy pomocy cienkiej kaniuli. W ten sposób minimalizuje się ryzyko urazów i nieestetycznych śladów. Następnie lekarz modeluje i rozmasowuje wstrzyknięty żel. Wszystko razem trwa około 1,5 godziny. Ponieważ zabieg jest mało inwazyjny, pacjentka może opuścić klinikę zaraz po jego zakończeniu, a po upływie 24 godzin wrócić do codziennych aktywności.

Jakie są efekty powiększania piersi solą fizjologiczną?

Jedną pierś możemy powiększyć maksymalnie o 150 ml. Jeśli nam to nie wystarczy, możemy powtórzyć zabieg, choć nie wcześniej niż 3 miesiące po pierwszym. Efekty widoczne są już po 7 dniach od przeprowadzenia zabiegu i powinny utrzymać się nawet przez 5 lat. Piersi po takim zabiegu nie tylko wyglądają naturalnie, ale i są naturalne w dotyku, w odróżnieniu od piersi powiększanych implantami.

Kto może zdecydować się na podobny zabieg?

Zastosowanie żelu z solą fizjologiczną może być dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy powiększyć piersi i poprawić ich kształt. Taki zabieg może również pomóc przy asymetrii piersi, czy korektach ich defektów np. wyrównaniu ubytków po zabiegach. Jednak nie każdy może poddać się temu zabiegowi. Przeciwwskazaniami są przede wszystkim:

  • problemy z krzepliwością krwi;
  • przewlekłe choroby somatyczne;
  • choroby nowotworowe;
  • infekcje i stany zapalne skóry.

Zabieg budzi wątpliwości

Ponieważ jest to nowa metoda, nie ma żadnych badań, które mówiłyby o długotrwałych skutkach jej stosowania. Tak jak w przypadku wprowadzania do ciała każdej obcej substancji, pojawiają się wątpliwości, czy żel nie będzie negatywnie wpływać na pracę organizmu, a w szczególności, czy nie będzie działał kancerogennie. Poddając się takiemu zabiegowi należy mieć na uwadze, że bierzemy udział w swego rodzaju eksperymencie i nie możemy mieć pewności, jak wpłynie to na nasze zdrowie.