Nici liftingujące i rewitalizujące. Efekty stosowania NICI w medycynie estetycznej

2018-06-27 10:08

Nici liftingujące i rewitalizujące od kilku lat królują w gabinetach medycyny estetycznej. Za ich pomocą można szybko odmłodzić twarz, ujędrnić skórę, dodać jej sprężystości i poprawić mankamenty wyglądu naruszone przez efekty starzenia. Nie jest to jednak remedium na wszystkie problemy skóry. Dowiedz się więcej o działaniu nici liftingujących i rewitalizujących.

Nici liftingujące
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Przebieg zabiegu i postępowanie po
  2. Efekty zabiegu nićmi liftingującymi i rewitalizującymi
  3. Nici PDO to alternatywa dla inwazyjnych zabiegów liftingujących
  4. Najpopularniejsze nici wykorzystywane w zabiegach medycyny estetycznej
  5. Nici PDO - First Lift Barb 4D
  6. Nici Silhouette
  7. Nici Happy lift

Nici wprowadzone w skórę, stymulują naturalne mechanizmy regeneracji skóry i wzmacniają jej strukturę.

Nici liftingujące i rewitalizujące stosowane są w medycynie estetycznej od niedawna. Są to jednak doskonale znane narzędzia wykorzystywane do tej pory przy precyzyjnych operacjachchirurgicznych. Ich zaletą jest fakt, że nie są trwałe. W przeciwieństwie do nici wykorzystywanych kilka lat temu (nici złote nici syntetyczne), nowoczesne nici wchłaniają się po ok. 2 latach. Jest to ważne ze względu na wygląd samego pacjenta. Niewiele osób myśli o tym, że układ twarzy się zmienia, a nici włożone teraz, za kilka lat mogą znajdować się w zupełnie innym miejscu.

Zabieg podniesienia skóry za pomocą nici wchłanialnych jest alternatywą dla tradycyjnego liftingu, który jest poważnym zabiegiem chirurgicznym, polegającym na wycinaniu kawałków skóry i wymagającym długotrwałej rekonwalescencji. Nici liftingujące podnoszą, regenerują i wzmacniają skórę oraz korygują rysy twarzy. Mikronici są wykonywane z wchłanialnych materiałów, które nie wywołują reakcji autoimmunologicznych. W zależności od wykorzystanego materiału, są one wchłaniane przez okres od 12 do 18 miesięcy. Mają długość od 5 do 10 cm. Niektóre z nich są gładkie, inne zaś są wyposażone w haczyki lub stożki.

Nici są stosowane zarówno w obrębie twarzy (czoło, linia brwi, policzki, żuchwa), jak i ciała (podniesienie skóry na szyi, dekolcie, brzuchu, ujędrnianie piersi, skóry ramion, podnoszenie pośladków).

Przebieg zabiegu i postępowanie po

Zabieg polega na miejscowym znieczuleniu skóry za pomocą kremu lub zastrzyku oraz wprowadzeniu pod skórę cienkich igieł, wokół których owinięte są pojedyncze nici. Igła jest wyciągana ze skóry, zaś nić pozostaje wewnątrz. Ich ilość zależy od potrzeb pacjenta. Są wbijane pod kątem lub równolegle do siebie, tak, by utworzyć niewidoczne rusztowanie podnoszące skórę. Zabieg trwa od 30 minut do godziny.

Dobry lekarz powinien przewidzieć, jak po zabiegu zmieni się twarz pacjenta. Dzięki temu uniknie karykaturalnego efektu.

Po zabiegu może wystąpić uczucie dyskomfortu, opuchlizna, zasinienie lub swędzenie twarzy. Niektórzy specjaliści zalecają wówczas stosowanie maści lub antybiotyku. Od 2 do 3 tygodni po zabiegu należy ograniczyć ekspresję mimiczną, masaże twarzy, peelingi i golenie, by nici należycie ułożyły się pod skórą. Efekt zabiegu utrzymuje się przez ok. 2 lata, jednak jego trwałość zależy przede wszystkim od metabolizmu pacjenta.

Nici dodatkowo podrażniają tkankę, co prowadzi do powstania nowych włókien kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej sprężysta.

Efekty zabiegu nićmi liftingującymi i rewitalizującymi

Nici zdecydowanie lepiej sprawdzają się jako forma liftingu niż rewitalizacji. Efekty liftingu widoczne są niemal od razu, poza sińcami i lekką opuchlizną, można natychmiastowo zauważyć poprawę wyglądu. Nici wzmacniają skórę i odbudowują rusztowanie, które z upływem lat zaczęło się nieco zapadać. Niestety, efekt liftingu mija po ok. 2 latach, a wtedy widoczny jest nie tylko obraz sprzed zabiegu, ale także wynik postępującego starzenia się skóry. Efekt może być porażający, ponieważ w skrajnych przypadkach skóra wygląda na wiele lat starszą. Aby zapobiegać takim sytuacjom, nici najlepiej wykorzystywać w łączonych zabiegach, razem z odpowiednią regeneracją skóry. Warto zapytać o to w gabinecie, w którym zabieg ma być wykonywany.

Najlepsze efekty przynoszą zabiegi nićmi w obrębie twarzy. Tu efekty są natychmiastowe, skóra szybko regeneruje się po zabiegu i dostosowuje do nowego położenia. W przypadku pośladków, pelikanów i brzucha, tkanka może okazać się zbyt ciężka, by zabieg powiódł się i spełniał oczekiwania.

Źródło: newseria.pl

Nici PDO to alternatywa dla inwazyjnych zabiegów liftingujących

Najpopularniejsze nici wykorzystywane w zabiegach medycyny estetycznej

  • Nici PDO - First Lift Barb 4D

Nici PDO wykonane są z polidioksanonu. Jeden z rodzajów nici PDO - nici Barb 4D są wyposażone w haczyki po obu stronach nici, co dodatkowo wzmacnia ich działanie podnoszące skórę. Nici tego rodzaju są stosowane do liftingu czoła, brwi, policzków i poprawienia linii żuchwy. Stymulują produkcję kolagenu, elastyny i sprzyjają wytwarzaniu kwasu hialuronowego. Mogą być również stosowane jako zastępstwo dla botoksu, ponieważ wprowadzając je w skórę twarzy można osłabić działanie mięśni mimicznych. Nici rozpuszczają się do 210 dni, efekt ich działania zostaje osiągnięty po 2 tygodniach od zabiegu i może utrzymywać się do 2 lat. Koszt zabiegu liftingującego na jeden obszar twarzy oscyluje wokół 1900 zł. Pojedyncza nić kosztuje ok. 700-800 zł.

  • Nici Silhouette

Soft Nici stosowane w zabiegu wykonane są z kwasu polimlekowego i glikolowego. Wyposażone są w małe stożki podnoszące skórę. Są przeznaczone do stosowania w okolicach żuchwy, policzków, łuków brwiowych oraz szyi. Po zabiegu przez 3 noce należy spać na plecach, zaś na miejsca poddane zabiegowi stosować zimne okłady. Skórę twarzy należy pokrywać kremem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Efekt utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy. Koszt zabiegu wykorzystującego 1 parę nici wynosi 3 tysiące zł. 2 pary nici kosztują ok. 4500 zł.

  • Nici Happy lift

Nici wykonane są z polikaprolaktonu, a przymocowane do nich haczyki stymulują produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Nici stosowane są do “mocnego liftingu” twarzy (skóry policzków, brwi, podbródka) oraz brzucha. Podnoszą skórę u osób z widocznymi oznakami starzenia oraz korygują rysy twarzy u osób młodych. Nici wchłaniają się od 8 do 12 miesięcy, jednak efekt ich zastosowania może trwać aż do 6 lat. Koszt zabiegu obejmującego lifting jednego obszaru twarzy (czyli np. podbródka lub linii brwi) to ok. 4500 - 4800 zł.