Derma Roller na zmarszczki i blizny. Jak szybko i skutecznie odmłodzić skórę?
Zabieg Derma Rollerem (mikronakłuwanie skóry) to jeden z najskuteczniejszych sposobów na odmładzanie. Derma Roller przeznaczony jest dla osób, które chcą wygładzić zmarszczki, poprawić kondycję skóry, zniwelować blizny po trądziku i sińce pod oczami. W wyniku zabiegów skóra odzyskuje jędrność i zdrowy kolor, a także staje się nawilżona i elastyczna.
Spis treści
- Dla kogo Derma Roller?
- Jak działa Derma Roller?
- Czy Derma Roller jest skuteczny?
- Ile kosztuje profesjonalny zabieg Derma Roller?
Spektakularne efekty działania Derma Rollera widoczne są już po kilku zabiegach. W celu osiągnięcia najlepszych efektów należy wykonać serię 3-6 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Zalecane jest również łączenie zabiegu Derma Roller z innymi zabiegami, takimi jak np. terapia światłem LED bezpośrednio po zabiegu. Zabieg ten przyśpiesza regenerację skóry i niweluje zaczerwienienia powstałe po zabiegu mikronakłuwania. Innym zabiegiem odpowiednio przygotowującym skórę pacjenta do zabiegu rollerem jest Mikrodermabrazja wilgotna. Zabieg ten złuszcza martwy naskórek, pobudza mikrokrążenie skóry oraz poprawia jej dotlenienie, dzięki czemu zabieg Derma Roller działa bardziej intensywnie, a efekty zabiegu są bardziej długotrwałe.
Dla kogo Derma Roller?
Działanie Derma Rollera to przede wszystkim intensywne rozjaśnienie i rewitalizacja skóry, redukcja przebarwień, poprawa napięcia, grubości i jędrności skóry, spłycenie zmarszczek oraz zwiększenie produkcji kolagenu. Zabieg ten polecany jest również dla osób z problemem rozstępów, cellulitu. Roller jest stosowany przy usuwaniu zasinień pod oczami, czy też usuwaniu blizn potrądzikowych
Derma Roller możesz kupić w sklepie z profesjonalnymi akcesoriami kosmetycznymi. Mniejszy roller (0,2-0,3mm) przeznaczony jest do użytku domowego. Taki roller (w zależności od wielkości) możesz stosować w pielęgnacji twarzy i pozostałych części ciała, np. ud i pośladków.
Rolowanie powinno trwać ok. 2-3 minuty. Zabieg rollerem należy wykonywać na oczyszczonej, suchej skórze. Po każdym użyciu należy dokładnie umyć rolkę i osuszyć. Każdy roller przeznaczony jest do użytku przez wyłącznie jedną osobę.
Przeciwwskazania do zabiegów Derma Rollerem:
- podrażnienia i stany zapalne skóry,
- alergia na skórze,
- stany zapalne wywołane trądzikiem,
- trądzik różowaty,
- wszelkie choroby skóry.
UWAGA! Przeciwwskazań do stosowania Derma Rollera może być znacznie więcej, dlatego nie jest wskazane używanie go na własną rękę w domu (bez konsultacji z lekarzem). Preparat używany do zabiegu powinien być przeznaczony indywidualnie do rodzaju skóry i posiadać odpowiednie atesty. Zanim kupisz przypadkowy preparat z nieznanego źródła skonsultuj się z lekarzem.
Jak działa Derma Roller?
Derma Roller jest zabiegiem coraz bardziej popularnym na rynku usług medycznych. Jego szerokie zastosowanie oraz efekty zabiegów cieszą się sporym zainteresowaniem u nawet najbardziej wymagających klientów. Zabieg Derma Roller polega na wprowadzeniu substancji aktywnych indywidualnie dobranych do rodzaju problemów skórnych pacjenta poprzez specjalny roller posiadający ponad 500 cienkich igiełek. Substancje aktywne preparatu trafiają bezpośrednio do warstwy właściwej skóry, co daje najbardziej spektakularne efekty zabiegu. Zabiegi rollerem medycznym powinny być wykonywane w serii 3-6 zabiegów w odstępach 2-5 tygodniowych, można je wykonywać przez cały rok.
Czy Derma Roller jest skuteczny?
W odróżnieniu od popularnej na rynku kosmetycznym mezoterapii igłowej, Derma Roller pozwala na większą i głębszą penetrację substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry. Derma Roller tworzy około 500 000 kanalików w czasie 10 minut, dzięki czemu poprzez powstałe kanaliki działanie preparatu zastosowanego podczas zabiegu jest dużo bardziej efektywniejsze. Mikronakłuwania przy użyciu Derma Rollera wywołują zaplanowany stan zapalny, który pobudza naturalny mechanizm naprawczy naskórka. Mikrouszkodzenia powstałe w trakcie zabiegu stymulują proces gojenia, zwiększając produkcję nowej elastyny i kolagenu. Derma Roller powoduje bardzo intensywną odbudowę i regenerację skóry poprzez naturalną terapię indukcji kolagenu. Zabieg Derma Roller zwiększa penetrację składników aktywnych nawet do 100 000 razy. W trakcie zabiegu w zależności od potrzeb skóry możemy dostarczyć różnego rodzaju substancje aktywne takie jak: kwas hialuronowy, witamina C, A, L-Karnityna oraz kofeina.
Ile kosztuje profesjonalny zabieg Derma Roller?
Zabieg Derma Roller w profesjonalnym gabinecie kosztuje ok. 350 złotych - przy czym jest to cena za zabieg przeprowadzony na twarzy. Każdy kolejny zabieg kosztuje ok. 300 złotych. Zabieg na dekolt i szyję kosztuje ok. 80 złotych. Natomiast Derma Roller na okolice oczu i ust, to koszt ok. 250 złotych. Najczęściej poddawanymi zabiegowi partiami są: twarz (głównie okolice oczu), szyja i dekolt, a także wybrane partie ciała takie jak: pośladki, brzuch, uda czy też ramiona.