Akupunktura kosmetyczna - sposób na odmładzanie. Czy akupunktura jest skuteczna?

2015-02-24 10:51

Akupunktura kosmetyczna to naturalny sposób na zatrzymanie młodości. Jest to wywodzącą się z tradycyjnej medycyny chińskiej metoda lecznicza i z tego głównie znamy ją w Europie. Akupunktura może odmładzać i poprawiać elastyczność skóry, jest pomocna także w walce z trądzikiem. Ten prosty zabieg spowalnia procesy starzenia, zmniejsza istniejące zmarszczki i rozjaśnia skórę.

Akupunktura odmładza. Sprawdź zalety akupunktury kosmetycznej
Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl Akupunktura kosmetyczna - odmładzanie

Spis treści

 1. Co można poprawić za pomocą akupunktury kosmetycznej?
 2. Akupunktura kosmetyczna:
 3. Jak wygląda zabieg akupunktury kosmetycznej?
 4. Przeciwwskazania do wykonania akupunktury kosmetycznej

Akupunktura kosmetyczna stała się popularna kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych. Za pomocą akupunktury odmładzały się największe gwiazdy izwykłe kobiety. Zalety akupunktury kosmetycznej to skuteczność, naturalność, nieinwazyjność, działanie nie tylko w miejscu terapii, ale na całą skórę twarzy lub ciała.

Co można poprawić za pomocą akupunktury kosmetycznej?

Akupunktura jest niezwykle skuteczną metodą opóźniającą procesy starzenia. Witalizuje skórę, poprawia ukrwienie i mikrokrążenie oraz ułatwia oczyszczanie się skóry. Wygładza zmarszczki i stymuluje produkcję kolagenu. Rozjaśnia koloryt skóry, rozświetla ją i wyraźnie odmładza. Akupunkturę kosmetyczną poleca się kobietom po 35. roku życia, jako metodę opóźniającą procesy starzenia i odsuwającą w czasie konieczność stosowania pilingów chemicznych i innych bardziej inwazyjnych zabiegów odmładzających. Jeśli skóra jest zniszczona nadmiernym opalaniem i niehigienicznym trybem życia poleca się akupunkturę kosmetyczną także młodszym kobietom.

Dla kobiet po 40. i 50. roku życia i starszych, akupunktura kosmetyczna jest znakomitą alternatywną metodą odmładzania. Wygładza zmarszczki, poprawia metabolizm komórek skóry oraz stymuluje produkcję kolagenu, co widocznie poprawia jędrność i elastyczność skóry. Stosowana systematycznie zapobiega opadaniu skóry. Akupunktura nie zastępuje liftingu, utrzymuje jednak skórę w bardzo dobrej kondycji. Jest znakomita dla pań, które nie chcą lub nie mogą stosować bardziej inwazyjnych metod odmładzania - operacji plastycznych oraz wstrzykiwania w skórę wypełniaczy lub toksyny botulinowej.

To ci się przyda

Akupunktura kosmetyczna:

 • redukuje zmarszczki,
 • poprawia owal twarzy,
 • zapobiega opadaniu skóry, w tym powiek,
 • usuwa worki pod oczami,
 • ujędrnia i nawilża skórę,
 • poprawia mikrokrążenie i koloryt skóry.
 • Jak wygląda zabieg akupunktury kosmetycznej?

  Zabieg akupunktury kosmetycznej powinien wykonywać lekarz specjalizujący się w medycynie naturalnej i akupunkturze. Przed zabiegiem akupunktury niezbędna jest konsultacja - lekarz ocenia stan zdrowia i skóry kobiety i wyklucza przeciwwskazania do stosowania akupunktury. Jeśli nie ma przeszkód, lekarz wkłuwa w skórę, w odpowiednich punktach mięśni twarzy, cienkie jednorazowe igły. Seans trwa ok. 40 minut. Czasem zabiegi akupunktury kosmetycznej łączy się z masażem, np. z użyciem olejków eterycznych. W niektórych gabinetach wykonuje się także elektroakupunkturę, czyli zastosowanie igieł i mikroprądów. Zazwyczaj stosuje się serię 10 zabiegów, dwa razy w tygodniu. Dla podtrzymania efektu warto zrobić zabieg akupunktury kosmetycznej raz w miesiącu. Cena jednej sesji: 50 - 70 zł.

  Przeciwwskazania do wykonania akupunktury kosmetycznej

  Zabiegów akupunktury kosmetycznej nie wykonuje się u osób z ciężkimi zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz w chorobach skóry, w których przebicie skóry mogłoby doprowadzić do powikłań, a także u osób z nieustabilizowanym ciśnieniem tętniczym. Akupunktura może być niewskazana w niektórych chorobach serca, ale to ocenia lekarz. Również w przypadku osób po 70. roku życia, lekarz decyduje o bezpieczeństwie i konieczności przeprowadzenia zabiegu akupunktury. Akupunktury kosmetycznej nie wykonuje się w ciąży, w pierwszych dniach menstruacji, w momentach silnego pobudzenia psychicznego i u osób będących pod wpływem alkoholu.

  Akupunktura kosmetyczna

  Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

  Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news