Jak zwiększyć objętość włosów? Domowe sposoby na nadanie włosom objętości

2016-02-01 17:32

Grube i gęste włosy chce mieć każda kobieta. To cienkie i przyklapnięte sprawiają, że chcemy się zapaść pod ziemię razem ze swoją smutną fryzurą. Dobrze dobrane kosmetyki i stare, sprawdzone sposoby pomogą nadać włosom objętości. Wystarczy kilka minut, by cienkie włosy zamienić na bujną lwią grzywę. Dowiedz się, jak to zrobić.

Jak zwiększyć objętość włosów? Domowe sposoby na nadanie włosom objętości
Autor: Thinkstockphotos.com Susz włosy ''głową w dół'' i nakładaj piankę zwiększającą objętość. Jeśli chcesz mieć gęste i lekkie włosy, zdecyduj się na ich podcięcie i wycieniowanie.

Spis treści

  1. Jak nakładać kosmetyki do włosów nadające objętość?
  2. Jak uzyskać dużą objętość włosów?

Kogo natura wyposażyła we włosy delikatne i cienkie, ten, zwłaszcza zimą, ma problem z ułożeniem efektownej fryzury – czapka przygniata włosy do głowy i jeszcze bardziej pozbawia je objętości. Dlatego szczególnie teraz warto sięgać po kosmetyki przeznaczone właśnie do takich włosów. Najlepsze efekty uzyskasz, stosując cały zestaw – od szamponu i odżywki po preparaty do stylizacji: pianki, lakiery, spreje (lotiony), pudry. W tego rodzaju kosmetykach nie ma składników mogących obciążać włosy, np. substancji tłuszczowych.

Najczęściej natomiast zawierają peptydy, keratynę, ekstrakty z owoców, proteiny, np. lnu czy pszenicy, które działają na dwa sposoby: oblepiają łodygę włosa, dodając jej grubości, albo przez przeciwnie naładowane cząsteczki powodują wzajemne odpychanie się włosów. Efekt jest zawsze ten sam: optyczne zwiększenie objętości fryzury.

Jak nakładać kosmetyki do włosów nadające objętość?

Piankę rozprowadzaj na całej długości wilgotnych włosów, ale lotionem pryskaj włosy jedynie u nasady, by unieść je do góry. Puder, jeśli nie jest w spreju, rozetrzyj w palcach i nanieś na wybrane partie wysuszonych włosów – u nasady, po  same końce. Pudru nie musisz wcale wyczesywać, bo nie pozostawia śladu. Lakierem natomiast spryskaj pasma od spodu (nie z góry), a po chwili przeczesz je grzebieniem i ułóż fryzurę.

Jak uzyskać dużą objętość włosów?

  1. Po umyciu włosów susz je chłodnym strumieniem powietrza, przeczesując pasma palcami i szczotką. Susz ''głową w dół'' – wtedy włosy odbijają od skóry.
  2. Nawiń włosy na grube wałki, wówczas uniosą się do góry od samej nasady. Przedtem możesz spryskać włosy sprejem stylizującym.
  3. Cienkie i pozbawione objętości włosy wymagają odpowiedniego cięcia. Długie czy półdługie i równo obcięte nie będą dobrze wyglądać. Im krócej obcięte i mocniej wycieniowane, tym lżejsze, fryzura wydaje się bardziej puszysta, uniesiona u góry.
  4. Tapiruj włosy przed wyjściem na imprezę. Samo tapirowanie nie jest dla włosów wrażeniem pozytywnym, ale to znany i dobry sposób na podniesienie fryzury. Staraj się nie tapirować wszystkich włosów, ale wybierać poszczególne pasma od spodu - oddziel górną warstwę włosów i zepnij spinką na górze. Włosy pod spodem podziel na mniejsze partie i natapiruj. Na koniec opuść upięte wcześniej włosy i ułóż delikatnie fryzurę palcami.
  5. Osoby, które mają cienkie i oklapnięte włosy z przyczyn genetycznych, mogą wykonać delikatną trwałą ondulację. Po takim zabiegu włosy będą puszyste, a fryzura wyjątkowo bujna.
miesięcznik "Zdrowie"