Jak dbać o cienkie włosy? Sposoby na nadanie włosom objętości

2015-12-04 16:59

Dla wielu kobiet cienkie włosy są prawdziwym utrapieniem. Ciężko je ułożyć i często wyglądają mało atrakcyjnie. Jednak ich właściwa pielęgnacja jak również dobór odpowiedniej fryzury pozwoli otrzymać odpowiednią objętość. Sprawdź, jak w kilku prostych krokach uzyskać bujną fryzurę.

PIELĘGNACJA WŁOSÓW: jak zregenerować włosy po zimie?
Autor: Thinkstockphotos.com Włosy po zimie są słabe, matowe, wypadają i często się elektryzują. W czasie wiosny zadbaj o kondycję włosów i skóry głowy

Spis treści

  1. Dieta na wzmocnienie włosów
  2. Czym myć cienkie włosy?
  3. Strzyżenie nada lekkości i objętości
  4. Jaki kolor dla cienkich włosów?
  5. Stylizacja i modelowanie cienkich włosów

Cienkie włosy są przeważnie bardziej lekkie, dlatego nie tworzą na głowie pożądanej, bujnej czupryny. Grubość włosów i ich ilość jest najczęściej uwarunkowana genetycznie i nie mamy na to większego wpływu. Kobiety, które mają cienkie włosy muszą poświęcić więcej czasu na ich stylizację, pielęgnację i opiekę na kruchym włosem. Czasami jednak wystarczy zastosować kilka prostych trików, dzięki którym fryzura zyska na objętości i  blasku.

Dieta na wzmocnienie włosów

Zdrowe odżywianie jest ważne nie tylko dla naszego ciała, ale również dla włosów. W związku z tym warto zwrócić uwagę na te pokarmy, które są bogate w białko, witaminy takie jak B12, B6, E oraz kwasy omega 3. Pamiętaj też, aby w ciągu dnia pić dużo wody.

Czym myć cienkie włosy?

Włosy cienkie potrzebują właściwej pielęgnacji. Niezależnie od tego czy myjesz włosy codziennie czy też raz na kilka dni, do ich mycia staraj się używać szamponów, które zwiększą ich objętość i nadadzą włosom puszystości. Jeśli chodzi o odżywki do włosów tutaj najlepiej unikać tych bez spłukiwania, ponieważ mogą one za bardzo obciążać cienkie włosy. Najlepiej, jeśli sięgniesz po odżywki w płynie.

  • Pamiętaj, nigdy nie nakładaj odżywki na skórę głowy, tylko na długość włosów.

Polecany artykuł:

Jak często myć włosy?

Strzyżenie nada lekkości i objętości

Nie tylko zabiegi i odpowiednia pielęgnacja mogą nadać włosom cienkim objętości. Umiejętne strzyżenie sprawi, że włosy będą wyglądały na lekkie, ale także, że jest ich więcej. Warto wybrać się do sprawdzonego stylisty fryzur, który doradzi najlepsze rozwiązanie.

Jaki kolor dla cienkich włosów?

Kolejnym sposobem, który może sprawić, że włosy będę wydawać się grubsze i gęstsze jest koloryzacja. Jednak decyzję o koloryzacji warto wcześniej skonsultować z fryzjerem, który dobierze właściwy dla włosów i kształtu twarzy kolor. Jeśli masz cienkie włosy i niewielką ich ilość, nie wybieraj ciemnych kolorów, bo przy ciemnych kolorach kontrastuje z włosami kolor skóry głowy. Uważaj też z przesadnym ich rozjaśnianiem, zapomnij o platynowych blondach, bo agresywna koloryzacja osłabia i tak cienkie i słabe włosy.

Stylizacja i modelowanie cienkich włosów

Cienkie włosy najlepiej jest suszyć suszarką z dyfuzorem. Dlaczego? Ponieważ dyfuzor podniesie włosy od nasady. Jednak taki efekt może nie utrzymać się przez cały dzień, dlatego też warto sięgnąć po kosmetyki, które nadadzą włosom objętości jak np. puder. Aplikujemy puder bezpośrednio na skórę głowy i wmasowujemy w skórę głowy bezpośrednio u nasady.