Jak zrobić błyszczyk do ust domowym sposobem?

2016-03-30 18:06

Błyszczyk do ust nadaje im połysku, optycznie powiększa i dodaje soczystego koloru. Zobacz przepis na szybki domowy błyszczyk do ust w wybranym kolorze.

Jak zrobić błyszczyk do ust domowym sposobem?
Autor: Thinkstockphotos.com Domowy błyszczyk wygładza i pielęgnuje usta

Spis treści

  1. Przepis na domowy błyszczyk do ust
  2. Zobacz przepis na domowy balsam do ust

Błyszczyków używamy, gdy chcemy nadać ustom objętości, połysku i soczystego koloru. Dzięki swojej lepkiej konsystencji, błyszczyk doskonale utrzymuje się na powierzchni ust, wygładza je i nierzadko nawilża. Możesz go nakładać palcem, pędzelkiem lub specjalnym aplikatorem.

Domowy błyszczyk jest bardzo łatwy w przygotowaniu i niezwykle wydajny - koszt przygotowania tego kosmetyku to zaledwie kilka złotych. Aby przygotować błyszczyk własnoręcznie postępuj ściśle według przepisu. Przed nałożeniem kosmetyku na usta wykonaj próbę uczuleniową na nadgarstku.

Przepis na domowy błyszczyk do ust

Składniki:

  • 4 łyżeczki wazeliny,
  • 1 łyżeczka parafiny,
  • 4 łyżeczki oleju kokosowego,
  • 4 białe lub różowe cukierki (mogą być też w innych kolorach, jeśli wolisz).

Sposób przygotowania:

  1. Przygotuj plastikową, przezroczystą torebkę i umieść w niej parafinę, a następnie dodaj olejek kokosowy, wazelinę i rozpuszczone cukierki. Rozetrzyj wszystkie składniki w torebce, tak by uzyskać jednolitą masę.
  2. Nalej gorącą wodę do przezroczystej miseczki i włóż do niej torebkę ze składnikami. Poziom wody musi zakrywać znajdujące się w niej składniki. Ciepło sprawi, że wszystkie składniki idealnie się połączą i stworzą jednorodną, gładką masę.
  3. Kiedy uzyskasz już jednolitą masę, wyciśnij zawartość torebki do przygotowanego wcześniej czystego opakowania. Do tego celu świetnie będą się nadawać małe zakręcane słoiczki. Możesz też przelać całą zawartość do pustego, czystego opakowania po kremie do twarzy.
  4. Napełnione opakowania włóż do lodówki, by masa uzyskała odpowiednią konsystencję.

Zobacz przepis na domowy balsam do ust

Źródło: YouTube/DOMiNKA