Masażer na cellulit - który wybrać? Zalety masażu antycellulitowego

2017-08-23 15:18

Masażer na cellulit pomoże rozprawić się z pomarańczową skórką. Wybór masażerów jest ogromny, zależy przede wszystkim od preferencji i zasobności portfela. Niezależnie od zakupionego urządzenia, najważniejszy jest dokładny i regularny masaż. Zobacz przegląd popularnych masażerów antycellulitowych.

Masażer na cellulit - który wybrać? Zalety masażu antycellulitowego
Autor: Thinkstockphotos.com U kobiet tkanka łączna jest bardziej elastyczna i delikatna niż u mężczyzn, ponieważ musi się rozciągać w okresie ciąży. To powoduje, że skóra kobiet jest bardziej narażona na powstawanie cellulitu.

Spis treści

  1. Drewniany masażer na cellulit
  2. Ultradźwiękowy masażer na cellulit
  3. Próżniowy masażer na cellulit
  4. Elektryczny masażer na cellulit
  5. Cellulit - co to jest?
  6. Bańki chińskie na cellulit

Drewniany masażer na cellulit

Drewniany masażer antycellulitowy jest jednym z najprostszych i najtańszych. Stosuje się go w przypadku problemów z przepływem limfy i nadmiarem tkanki tłuszczowej, na przykład na udach lub pośladkach. Do tych obszarów ciała polecany jest masażer z wypustkami. Kupując drewniany masażer na cellulit warto zwrócić uwagę, czy jest on solidnie wykonany, ponieważ podczas masażu wymaga się użycia siły, dlatego sprzęt musi być wytrzymały. Masażery plastikowe są mniej trwałe i starczają na krótszy okres użytkowania. Zabieg na cellulit manualnym masażerem można wykonywać wszędzie, m.in. pod prysznicem z użyciem oliwki do ciała lub po nałożeniu kremu ujędrniającego.

Ultradźwiękowy masażer na cellulit

Ultradźwiękowy masażer działa poprzez emitowanie ultradźwięków powodując wibracje pod skórą. W efekcie rozbija źle wyglądające grudki tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, podczas takiego masażu można dowolnie stymulować temperaturę, która także ma wpływ na pozbycie się cellulitu.

Dobry ultradźwiękowy masażer kosztuje ok. 200 zł. Zazwyczaj posiada kilka opcji masażu.

Ultradźwiękowe masażery nie są dużo większe od drewnianych. Zajmują niewiele miejsca, np. w walizce. Dodatkowym elementem jest akumulator lub ładowarka.

Próżniowy masażer na cellulit

Próżniowy masażer na cellulit wyróżnia się na tle innych, ponieważ pobudza pracę układu immunologicznego. Dermomasaż tego typu oddziałuje na głębsze tkanki skóry. Zabieg polega na zasysaniu wyznaczonego obszaru ciała. W przeciwieństwie do manualnych masażerów zwalczających cellulit, urządzenie to nie jest polecane do regularnego stosowania przez długi czas.

Próżniowy masażer gwarantuje lepsze i szybsze efekty niż pozostałe masażery. Powodem, dla którego panie często unikają masażerów próżniowych jest ból, jaki może sprawiać masaż (inaczej SPM). Nieodpowiednie dostosowanie intensywności skutkuje nawet pękaniem naczynek krwionośnych. Koszt masażera próżniowego na cellulit (przeciętnej jakości) waha się od 100 do 200 zł. Cena w większości przypadków uzależniona jest o ilości trybów jakie posiadają. Masażery próżniowe bez możliwości regulowania mocy masażu są zazwyczaj tańsze.

Elektryczny masażer na cellulit

Masażer elektryczny to najlepsza propozycja dla pań, które nie lubią używać siły podczas masażu antycellulitowego. Urządzenie wystarczy włączyć i trzymać w bliskim kontakcie ze skórą. Wymaga to dużo mniej wysiłku, niż masaż drewnianym przyrządem. Warto zwrócić uwagę na producenta urządzenia. W przypadku znanych marek łatwiej będzie zwrócić lub zareklamować urządzenie, gdyby się zepsuło. Kupując masażer niewiadomego pochodzenia nie masz pewności, co do jego skuteczności, nie możesz również takiego produktu reklamować. Do masażera elektrycznego kup zestaw kosmetyków - wykonaj peeling i nałóż krem ujędrniający tuż przed masażem.

Warto wiedzieć

Cellulit - co to jest?

Cellulit (pomarańczowa skórka) to nic innego, jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą. Często uwidacznia się po okresie dojrzewania wraz z przybieraniem na wadze. Występuje zazwyczaj u kobiet, rzadziej u mężczyzn. Nasila się w takich okresach jak menopauza lub ciąża.

Zmiany często są wynikiem nadmiaru estrogenów w organizmie. Istnieje wiele sposobów walki z cellulitem. Rozpoczynając od domowych w postaci stosowania kremów i peelingów, aż po używanie różnego rodzaju masażerów i korzystanie z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych.

Cellulit to kobieca specjalność

Dlaczego wśród mężczyzn cellulit w zasadzie się nie zdarza? Przyczyny tkwią w różnicach fizjologicznych i hormonalnych między płciami.

  • Włókna kolagenu i elastyny, które tworzą tkankę łączną, u kobiet układają się równolegle, przez co komórki tłuszczowe łatwo mogą przesuwać się między nimi. U mężczyzn natomiast ułożone są jak siateczka i znacznie utrudniają przemieszczanie się komórek tłuszczowych.
  • U kobiet tkanka łączna jest bardziej delikatna i elastyczna, gdyż musi rozciągać się w okresie ciąży – ta zdolność rozciągania sprzyja rozwojowi cellulitu.
  • U mężczyzn komórki tłuszczowe są płaskie, co sprawia, że rozszerzają się horyzontalnie. U kobiet – sferyczne, przez co przemieszczają się ku górze, czyli w kierunku skóry.
Jak pozbyć się cellulitu?

Bańki chińskie na cellulit

Bańka chińska to znany i lubiany masażer antycellulitowy. Bańki można kupić w prawie każdej aptece. Wybierając tego rodzaju masażer na cellulit, warto zastanowić się nad zakupem całego zestawu, który składa się z 4 różnej wielkości baniek służących do masowania różnych obszarów skóry dotkniętych cellulitem.

Cena baniek chińskich waha się od 20 do 30 złotych.

Bańki chińskie, odpowiednio stosowane, ujędrniają skórę, redukują widoczność pomarańczowej skórki i rozbijają tkankę tłuszczową nagromadzoną bezpośrednio pod skórą