Jak wygląda zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

2021-09-22 14:52

Kwas hialuronowy to substancja nazywana "eliksirem młodości", ponieważ stosuje się go do wykonywania zabiegów odmładzających (anti-aging). Jednak zanim zdecydujemy się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, warto dowiedzieć się, jak wygląda zabieg z użyciem kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy - jak wygląda zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?
Autor: thinkstockphotos.com Kwas hialuronowy - jak wygląda zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Spis treści

  1. Zabieg z kwasem hialuronowym: jak się przygotować?
  2. Zabieg z kwasem hialuronowym": jak przebiega?
  3. Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym: jaki koszt?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka, jednak wraz z wiekiem komórki produkują go coraz mniej, przez co dochodzi do degeneracji tkanek i starzenia się skóry. Dlatego popularnością cieszą się zabiegi wstrzykiwania kwasu hialuronowego i aplikowanie go w kremach. Najlepsze efekty daje zabieg wykonywany przez lekarza w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.

Zabiegi medycyny estetycznej poprawiające wygląd piersi i brzucha po ciąży

Zabieg z kwasem hialuronowym: jak się przygotować?

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest do zabiegów mezoterapii lub wypełniania zmarszczek, bruzd oraz innych rejonów twarzy, na przykład brody lub policzków.

Zabieg z kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu głęboko pod skórę kwasu o konsystencji żelu. Przed wykonaniem zabiegu niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego, podczas którego zostanie określony zakres zabiegu i przewidywane efekty.

Zabieg z kwasem hialuronowym": jak przebiega?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym - najpóźniej 20 minut przed rozpoczęciem nakłada się krem znieczulający. Dodatkowo lekarz może zadecydować wzmocnieniu działania preparatu lidokainą. W przypadku stosowanie kwasu hialuronowego do wypełniania ust można również zastosować znieczulenie stomatologiczne.

Wprowadzenie kwasu zwykle odbywa się przy użyciu kaniuli - to tępo zakończona długa igła, która omija naczynia i nerwy, a tym samym nie powoduje siniaków. Dzięki temu zabieg jest szybki i prawie bezbolesny. Po wstrzyknięciu kwasu pacjent może odczuwać lekkie rozpieranie pod skórą. Kwasem wypełnia się poduszeczki tłuszczowe policzków oraz poprawia wygląd okolic jarzmowych. Można nim modelować brodę i poprawiać linię żuchwy, czyli kontur twarzy.

Kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne - do jednej jego cząsteczki można przyłączyć nawet 1000 cząsteczek wody, więc żel "pęcznieje", w efekcie podnosząc skórę. 

Przeczytaj także: Wypełnianie zmarszczek - przeczytaj przed wyborem kwasów wypełniających zmarszczki  

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym: jaki koszt?

Modelowanie twarzy z użyciem kwasu hialuronowego kosztuje od 4500 zł. Efekt wypełnienia kwasem hialuronowym utrzymuje się przez ok. rok lub dłużej, w zależności od rodzaju użytego preparatu.

Ekspert
dr n. med. Aleksandra Rymsza

Autor: dr n. med. Aleksandra Rymsza

Dr n. med. Aleksandra Rymsza zajmuje się dermatologią estetyczną od 2006 roku, wykonując zabiegi z użyciem między innymi kwasu hialuronowego, polimlekowego, toksyny botulinowej, zabiegów laserowych i wysoce skoncentrowanych ultradźwięków.

Szczególny obszar jej zainteresowań to profilaktyka przeciwstarzeniowa i zaawansowane techniki odmładzania skóry oraz leczenia wypadania włosów z użyciem tkanek własnych pacjenta, czyli  osocza bogatopłytkowego i komórek macierzystych. W tym ostatnim zakresie współpracuje z najlepszymi ośrodkami w Stanach Zjednoczonych.

Sonda
Czy korzystasz z takich zabiegów?