Zabiegi kosmetyczne dla cery wrażliwej. Jakie zabiegi wykonać u kosmetyczki?

2014-09-28 16:33

Zabiegi kosmetyczne dla cery wrażliwej muszą być specjalnie dobrane i przeprowadzone przy użyciu odpowiednich kosmetyków. Wiele gabinetów oferuje zabiegi do cery wrażliwej. Efekty widoczne są już po pierwszym, ale specjaliści zalecają serię zabiegów - zwykle od 3 do 6. Jakie zabiegi mogą wykonać u kosmetyczki osoby o wrażliwej skórze?

Zabiegi kosmetyczne na jesień. Które zabiegi wykonać jesienią?
Autor: thinkstockphotos.com Zabiegi kosmetyczne na jesień. Które zabiegi wykonać jesienią?

Spis treści

  1. Zabiegi dla cery wrażliwej: barwy urody - maska i esencja o barwie zielonej - Instytut Kosmetyczny dr Irena Eris
  2. Zabiegi dla cery wrażliwej: Calming Sensitive Couperose Treatment - Babor
  3. Zabieg do cery wrażliwej z błękitną maską algową chłodzącą - Bielenda
  4. Zabieg do cery wrażliwej Delice de peau - Decleor
  5. Zabieg odczulający do cery wrażliwej Oligo'zen Serenity - Thalion

Zabiegi kosmetyczne, dostosowane do potrzeb skóry wrażliwej, powinny być przeprowadzane przy użyciu najlepszych kosmetyków i z zachowaniem szczególnej ostrożności. W gabinetach kosmetycznych można spotkać się z bogatą oferta zabiegów przystosowanych do wymagań delikatnej cery. Na jakie warto zwrócić uwagę?

Zabiegi dla cery wrażliwej: barwy urody - maska i esencja o barwie zielonej - Instytut Kosmetyczny dr Irena Eris

Po oczyszczeniu skóry i peelingu kosmetyczka wykonuje 15-minutowy masaż z użyciem intensywnie nawilżającego żelu z pochodną kwasu hialuronowego i zieloną herbatą. Potem nakłada kolejno odpowiednie serum oraz na 20 minut, maskę i esencję zieloną. Po ich zdjęciu kolej na pielęgnację okolic oczu. Kosmetyczka nakłada jedwabną maseczkę na okolice oczu, na pozostałe partie twarzy odpowiedni do potrzeb skóry krem.Zabieg trwa 120 minut, kosztuje ok. 245 zł.

Zabiegi dla cery wrażliwej: Calming Sensitive Couperose Treatment - Babor

Zabieg przeznaczony dla cery wrażliwej ze skłonnością do pękania naczynek. Po dokładnym oczyszczeniu twarzy i delikatnym peelingu czas na serum, którego zadaniem jest obkurczenie naczynek i zmniejszenie podrażnień. Potem kosmetyczka nakłada na twarz odżywczo-łagodzącą maskę kolagenową. Wokół oczu rozprowadza preparaty, których zadaniem jest nawilżenie i wygładzenie skóry i zlikwidowanie cieni.Zabieg trwa ok. 90 minut, kosztuje 220-250 zł.

Zabieg do cery wrażliwej z błękitną maską algową chłodzącą - Bielenda

Zabieg polecany jest osobom o cerze wrażliwej, z rozszerzonymi naczynkami, z rumieniem, a także zagrożonej trądzikiem różowatym. Po oczyszczeniu twarzy i wmasowaniu serum kosmetyczka nakłada  maskę zawierającą rutynę i witaminę C, ekstrakt z alg brunatnych, kompleks chłodzący i wyciągi roślinne. Po 20 minutach zdejmuje ją w całości.Zabieg trwa ok. 60 minut, kosztuje ok. 60-80 zł.

Zabieg do cery wrażliwej Delice de peau - Decleor

Zabieg odpowiedni dla każdej suchej i wysuszonej skóry, cierpiącej z powodu ściągnięcia i uczucia dyskomfortu. Najpierw dokładne oczyszczenie twarzy i delikatny peeling. potem, po wmasowaniu w skórę balsamu Aromessence kosmetyczka nakłada ciepłą maskę i wmasowuje ją w twarz i szyję. Po 15 minutach usuwa jej nadmiar i nakłada krem ochronny.Zabieg trwa ok. 60 minut, kosztuje ok. 220 zł.

Zabieg odczulający do cery wrażliwej Oligo'zen Serenity - Thalion

Wskazania do zabiegu: skóra wrażliwa, naczyniowa, skłonna do uczuleń i podrażnień, delikatna, zniszczona, zestresowana. Składa się z 8 etapów: demakijażu, oczyszczania, łagodzenia, modelowania, tonizacji, odbudowy, remineralizacji i ochrony. Zawarty w preparatach calming complex na bazie rumianku i lukrecji oraz łagodzące ekstrakty z algo morskich wzmacniają skórę i łagodzą podrażnienia.Zabieg trwa ok. 50 minut, kosztuje 130 zł.

Serwisy prasowe firm