Zabieg C-Peel z witaminą C. Sposób na przebarwienia i zmęczoną skórę

2017-03-10 10:00

C-Peel to intensywna kuracja odmładzająca, nawilżająca i rozjaśniająca skórę. Podczas zabiegu stosuje się preparat oparty na działaniu witaminy C, a cały zabieg uznawany jest jest za jeden z najszybciej i najskuteczniej działających na skórę. Zabieg C-Peel dedykowany jest osobom z poszarzałą, odwodnioną i zmęczoną skórą, działa błyskawicznie i może być stosowany przez cały rok.

Zabieg C-Peel z witaminą C. Sposób na przebarwienia i  zmęczoną skórę
Autor: Thinkstockphotos.com Zabieg C-Peel jest delikatny i może być stosowany przez cały rok. Jest jednocześnie skuteczny i w widoczny sposób redukuje zmarszczki oraz niewielkie przebarwienia na skórze.

Spis treści

  1. Jak wygląda zabieg C-Peel?
  2. Dla kogo jest zabieg C-Peel? Wskazania
  3. Przeciwwskazania do zabiegu C-Peel

Zabieg C-Peel polega na aplikacji serum opierającego się na właściwościach witaminy C na. Preparat aplikuje się na twarz, szyję i dekolt. Jest to serum transportowe, wykorzystujące nanotechnologię, co pozwala na przenikanie składników aktywnych w głąb skóry. Połączenie aplikacji serum z peelingiem i innymi zabiegami stymulującymi regenerację skóry jest kompleksowym działaniem wspomagającym walkę ze starzeniem skóry, ma również działanie odżywcze, nawilżające i rozjaśniające.

Jak wygląda zabieg C-Peel?

Najważniejszym punktem zabiegu C-Peel jest aplikacja serum, poprzedzona peelingiem. W różnych gabinetach stosowane są różne peelingi, najczęściej kawitacyjne. Różnią się też preparaty stosowane na zakończenie zabiegu, są to przykładowo kremy z kwasem hialuronowym, olejki lub ampułki witaminowe mające wzmocnić efekty działania serum. Ilość i jakość preparatów są zależne od gabinetu, a także od wybranego wariantu zabiegu. Niektóre gabinety oferują zabieg C-Peel wzbogacony o kwas felurowy, który wpływa stabilizująco i wzmacniająco na działanie witaminy C, jest antyoksydantem działającym przeciwstarzeniowo, chroni również skórę przed promieniowaniem UVA i UVB.

Zabieg C-Peel można wykonać jednorazowo lub w serii, dla wzmocnienia efektu. Najczęściej polecana jest seria czterech zabiegów powtarzanych co 7-10 dni. Cena zabiegu podstawowego zaczyna się od 160- 200 zł. Rozszerzanie zabiegu o dodatkowe preparaty podnosi koszty do sumy ok. 300 zł.

Dla kogo jest zabieg C-Peel? Wskazania

Zabieg C-Peel wspomaga leczenie i rewitalizację skóry. Polecany jest osobom, które zauważyły u siebie: przebarwienia, rumień, szarą, zmęczona, odwodniona skórę. Jest odpowiedni dla osób z cerą wrażliwą, naczynkową, normalną i dojrzałą. Świetnie sprawdzi się po dłuższej ekspozycji na słońce.

Najważniejszym efektem jest rozjaśnienie skóry, za co odpowiada witamina C w stabilnej postaci glukozydu askorbylu. Witamina C jest silnym antyoksydantem, zwalcza wolne rodniki i chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. W skład serum wchodzą również: kwas hialuronowy, ekstrakt z morwy, 3-trójpeptyd palmitylu i Pantenol.

  • Kwas hialuronowy nawilża skórę i wspomaga funkcjonowanie naturalnej bariery skórnej.
  • Ekstrakt z morwy hamuję melanogenezę, czyli przebarwienia, zmiany pigmentacji skóry.
  • 3-trójpeptyd palmitylu stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz regeneruje macierz skórną.
  • Pantenol ma właściwości łagodzące i wygładzające.

Podsumowując działanie składników, zabieg C-Peel daje następujące efekty: rozjaśnienie skóry, redukcja przebarwień, redukcja zmarszczek, głębokie nawilżenie skóry, regeneracja i ochrona przez czynnikami zewnętrznymi. Efekty zabiegu C-Peel są natychmiastowe, dlatego jest on uważany za jeden z tzw. zabiegów bankietowych, czyli poprawiający wygląd skóry przed ważnym wyjściem. Seria zabiegów wzmocni efekt i sprawi, że utrzyma się on dłużej.

Przeciwwskazania do zabiegu C-Peel

Użycie serum C-Peel jest całkowicie bezpieczne i nie daje efektów ubocznych, ewentualne przeciwwskazania mogą dotyczyć peelingów stosowanych przed aplikacją serum. W przypadku alergii i mocnych podrażnień skóry należy skonsultować z lekarzem wszystkie etapy zabiegu.