Peeling kawitacyjny - czym jest i jak przebiega? Zalety i wady peelingu kawitacyjnego

2022-01-12 10:52

Peeling kawitacyjny, często zwany w skrócie kawitacją, to zabieg oczyszczający skórę wykonywany w salonie kosmetycznym. Peeling kawitacyjny złuszcza skórę i wchodzi głębiej niż peelingi stosowane w domu, ale działa równie delikatnie. Przeczytaj, jak przebiega peeling kawitacyjny i dowiedz się, jaka jest jego cena.

Kosmetyczka wykonuje peeling kawitacyjny za pomocą specjalnej szpatułki emitującej fale ultradźwiękowe. Zabieg w salonie kosmetyczym.
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Na czym polega peeling kawitacyjny?
  2. Kto powinien korzystać z peelingu kawitacyjnego?
  3. Jak przebiega zabieg peelingu kawitacyjnego?
  4. Jakie efekty daje peeling kawitacyjny?
  5. Ile kosztuje peeling kawitacyjny?
  6. Jak często powtarzać peeling kawitacyjny?
  7. Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny to często wybierany przez kobiety rodzaj zabiegu kosmetycznego. Poznaj jego działanie i efekty, które dzięki niemu uzyskasz.

Peelingi - dlaczego warto je robić?

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Podczas wykonywania peelingu kawitacyjnego wykorzystuje się zjawisko kawitacji. Kawitacja zachodzi pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową.

Właśnie dlatego na początku zabiegu nasza skóra musi być wilgotna. Wtedy w zetknięciu z ultradźwiękami tworzą się mikropęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi. Wynikiem tego jest rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka.

Kto powinien korzystać z peelingu kawitacyjnego?

Wszystkie typy cery od czasu do czasu wymagają złuszczenia, dlatego peeling kawitacyjny będzie mieć pozytywne działanie dla każdej z nas. Zabieg polecany jest szczególnie osobom walczącym z trądzikiem pospolitym oraz trądzikiem różowatym, zaskórnikami i wągrami - to jeden z niewielu patentów na te czarne kropki.

Peeling kawitacyjny jest też pomocą dla cery mieszanej i cery tłustej, ponieważ zmniejsza wydzielanie sebum i tzw. "świecenie się" twarzy. Skórze suchej i zmęczonej dodaje blasku, a u niektórych osób zredukuje drobne zmarszczki. Regularnie stosowany będzie ratunkiem dla przebarwień.

Peeling kawitacyjny nie musi być stosowany jako zabieg samodzielny. Kosmetolodzy polecają go również jako formę przygotowania do zabiegów nawilżających i odżywiających, ponieważ przyspiesza wchłanianie składników aktywnych. Jest nieinwazyjny, więc sprawdzi się również u osób z cerą wrażliwą i cerą naczynkową.

Uwaga! Kawitacja powinna być wykonywana od końca września do początku kwietnia, aby nie narażać złuszczonej skóry na działanie silnych promieni słonecznych.

Jak przebiega zabieg peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny trwa od 30 do 60 minut. Różni się początkiem i końcem w zależności od salonu, do jakiego się wybierzemy. Na zabieg najlepiej przyjść bez makijażu. Kosmetyczka oczyści skórę tonikiem lub żelem, dla wzmocnienia efektu może zastosować peeling ziarnisty. Następnie nałoży na skórę serum i rozpocznie zabieg szpatułką produkującą fale ultradźwiękowe. Nie jest to bolesne, ale może łaskotać i drapać.

Wrażenie, które odczuwamy na skórze, przypomina masowanie twarzy wibrującą szczoteczką elektryczną. Pani wykonująca zabieg będzie powoli oczyszczać poszczególne partie skóry. Później skupi się na tych bardziej problematycznych, jak np. nos i broda, aż zrogowaciały naskórek w końcu zostanie usunięty.

Zazwyczaj zabieg kończy się mikromasażem lub nałożeniem maseczki nawilżającej. Jeszcze dzień po skóra może być zaczerwieniona, dlatego na peeling kawitacyjny najlepiej umówić się kilka dni przed ważnym wyjściem. Do trzech tygodni po zabiegu należy chronić skórę przed działaniem słońca i stosować na dzień kremy z filtrem SPF 20.

Jakie efekty daje peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny efekty. Zabieg usuwa z naskórka martwe komórki, dlatego dokładnie czyści skórę i hamuje rozmnażanie się bakterii. Wibracje usprawniają przepływ krwi i limfy, co zapewnia dotlenienie i pobudzenie odbudowy skóry. Zmiany zauważalne już po pierwszej wizycie to eliminacja wągrów i poprawa gospodarki wodnej skóry. Oprócz tego zabieg jest bardzo relaksujący.

Aleksandra Frasunkiewicz, kosmetolog w Instytucie Zdrowia i Urody YASUMI, Warszawa-Gocław, https://goclaw.nadjeziorem.yasumi.pl/
Aleksandra Frasunkiewicz, kosmetolog w Instytucie Zdrowia i Urody YASUMI

Peeling kawitacyjny jest składową wielu zabiegów na twarz. Dzieje się tak ponieważ doskonale przyspiesza wchłanianie przez skórę substancji zawartych w kosmetykach. Klientki bardzo go lubią za bezinwazyjność i delikatność. Zabieg odbierany jest jako przyjemny, a jego efekty można zauważyć niemal natychmiast. Peeling kawitacyjny to dziś podstawa w usługach kosmetycznych.

Ile kosztuje peeling kawitacyjny?

Cena jednorazowego zabiegu na twarz to 40 zł-100 zł. Wersja rozszerzona uwzględniająca inne partie ciała lub dodatki będzie kosztować od 100 zł do 200 zł.

Jak często powtarzać peeling kawitacyjny?

Dla osób z cerą normalną, szczególnie tych dopiero zaczynających swoją przygodę z zabiegami, peeling może być zrobiony w ramach jednorazowej wizyty w celu odświeżenia skóry jesienią. Osoby z cerą problematyczną, aby uzyskać trwały efekt, powinny wykonać od 3 do 6 zabiegów w odstępach tygodniowych, dwutygodniowych lub miesięcznych.

Czytaj też: Peeling kawitacyjny w domu - jak go zrobić?  

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego

Przeciwwskazaniem do wykonania peelingu kawitacyjnego jest: 

JAKI MASZ TYP URODY?

Pytanie 1 z 7
Jak opiszesz swoją cerę?
Zdjęcie