THERMAGE - zabieg na twarz, który odejmuje lat. Na czym polega?

2016-12-01 9:00

Z wiekiem skóra traci elastyczność, zmienia się owal twarzy i zanikają poduszeczki tłuszczowe na policzkach. Możesz jednak załagodzić skutki mijającego czasu. Jeśli boisz się skalpela - skorzystaj z ofert salonów kosmetycznych. Jedną ze skuteczniejszych metod walki ze zmarszczkami jest zabieg Thermage.

Spis treści

  1. Kto może korzystać z zabiegów Thermage?
  2. Thermage - bezpieczne i skuteczne odmładzanie

Thermage to nieinwazyjny zabieg mający na celu ujędrnienie i odmłodzenie skóry ciała oraz twarzy przy zastosowaniu fal radiowych o bardzo wysokiej częstotliwości. Powodują one podgrzanie głębokich warstw skóry do bardzo wysokiej temperatury, która rozrywa wiązania w strukturach kolagenu, pobudzając tym samym włókna do wzmożonej regeneracji.

Zabieg Thermage może być stosowany na różnych częściach ciała. Możliwe jest wykonanie go na całej twarzy, celem wygładzenia zmarszczek, poprawienia owalu twarzy oraz zwiększenia elastyczności skóry. Świetne efekty przynosi zastosowanie Thermage w obszarze oczu. Zabieg niweluje opadanie powiek, podniesie brwi, wygładzi kurze łapki i zredukuje worki pod oczami. Jest odpowiedzią także na problemy osób z obwisłą skórą szyi oraz podbródka. Procedurę Thermage przeprowadzić można także na nogach, pośladkach, brzuchu, łokciach i ramionach. Skóra w tych partiach ciała stanie się jędrna, gęstsza, a także pozbawiona zmarszczeń i cellulitu. Spektakularne efekty mogą osiągnąć szczególnie osoby zmagające się z luźną skórą na brzuchu po ciąży czy szybkiej utracie wagi.

Zabiegu nie trzeba powtarzać, jego efekty utrzymują się bardzo długo. Pierwsze zmiany widoczne są już bezpośrednio po zabiegu. Pełny efekt widoczny jest po kilku miesiącach od zabiegu, po odbudowaniu przez organizm struktur kolagenowych w skórze - zazwyczaj jest to od 2 do 6 miesięcy. Po tym czasie efekt utrzymuje się przez kilka lat. Jest to zależne głównie od wyjściowego stanu skóry oraz naturalnych predyspozycji organizmu.

Kto może korzystać z zabiegów Thermage?

Thermage wykorzystuje fale radiowe wytwarzane w urządzeniu ThermaCool w celu silnego ogrzania głębszych warstw skóry. Ciepło ujędrnia rozciągnięte z wiekiem włókna kolagenowe. Efektem jest mini lifting, podniesienie powiek, odmłodzenie skóry szyi i dekoltu, złagodzenie owalu twarzy, poprawa napięcia skóry na brzuchu i ramionach. Najskuteczniejszy jest w likwidowaniu łagodnej lub umiarkowanej utraty jędrności, drobnych linii i zmarszczek i skóry zniszczonej słońcem.

Ceny zabiegu Thermage zaczynają się od 2500 złotych i uzależnione są od wybranej partii ciała, a także lokalizacji gabinetu.

Zabieg odmładzający polecany jest dla osób w wieku 35 - 60 lat, które zauważyły u siebie zwiotczenie skóry, utratę jędrności, zmarszczki czy cellulit. W przeciwieństwie do zabiegów z wykorzystaniem laserów w przypadku Thermage nie występują ograniczenia związane z kolorem czy typem skóry. Zabieg Thermage jest mało inwazyjny, jednak nie może stosowany bez ograniczeń. Nie powinien być wykonywany u osób, których skóra została zniszczona w wyniku znacznej ekspozycji na działanie promieni słonecznych. Przeciwwskazaniami medycznymi są m.in. ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, stosowanie sterydów czy posiadanie rozrusznika bądź innych stymulatorów.

Thermage - bezpieczne i skuteczne odmładzanie

Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu specjalnego urządzenia zwanego Thermacool. Jego końcówka – ThermaTip emituje fale radiowe, które podgrzewają głębokie warstwy skóry do wysokiej temperatury, sięgającej nawet 65°C. Jednocześnie uwalniany jest specjalny gaz ochładzający naskórek i zapobiegający jego poparzeniu. Z każdym dotknięciem skóry krótkie uczucie gorąca, które sprawiać może dyskomfort. Bolesność zabiegu to jednak indywidualna kwestia.

Thermage jest bezpieczną, nieinwazyjną procedurą ze współczynnikiem bezpieczeństwa sięgającym 99,8%

Procedura Thermage nie wymaga specjalnych przygotowań. W zależności od tego na jakiej partii ciała jest wykonywany, może trwać od pół godziny do dwóch. Mimo, iż nie wymaga on pozostawania w gabinecie ani szczególnej rekonwalescencji, warto jednak wykonać go w weekend lub wziąć dzień wolny. Po zabiegu może być odczuwalny dyskomfort – mogą wystąpić podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęki. Z tego samego powodu bezpośrednio po zabiegu należy założyć luźne, nieuciskające ubranie.