Zagęszczanie włosów metodą injection - na czym polega?

2015-07-29 15:33

Zagęszczanie włosów metodą injection jest wygodne i kompletnie niezauważalne. Po uzupełnieniu łysiny można czuć się swobodnie i komfortowo w nowej fryzurze. Naturalne włosy można myć, czesać i stylizować. Jedyną wadą tej metody jest jej wysoka cena.

Zagęszczanie włosów metodą injection - na czym polega?
Autor: Thinkstockphotos.com Zagęszczanie włosów metodą injection jest formą zagęszczenia fryzury, nie przeszczepu włosów

Spis treści

  1. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o zagęszczaniu włosów metodą injection
  2. Zagęszczanie włosów metodą injection - na czym polega?
  3. Zagęszczanie włosów metodą injection - przeciwwskazania
  4. Zagęszczanie włosów metodą injection - jak pielęgnować włosy?
  5. Zagęszczanie włosów metodą injection - ile kosztuje?

Zagęszczanie włosów jest rozwiązaniem dla osób, które z powodów zdrowotnych nie mogą cieszyć się bujną fryzurą. Łysienie, blizny i nieodwracalne przerzedzenie fryzury są wskazaniem do zastosowania metody zagęszczania/uzupełniania włosów. Zagęszczanie włosów jest również doskonałym pomysłem na wystylizowanie i poprawienie wyglądu swojej fryzury. Osoby, które naturalnie posiadają rzadkie, cienkie włosy mogą podnieść swoją atrakcyjność zagęszczając włosy.

Zagęszczanie włosów metodą injection jest bezinwazyjne i niechirurgiczne. Dzięki temu, że pojedyncze włosy są wstrzykiwane w bazę imitującą ludzką skórę, uzyskujemy wyjątkowo naturalny efekt uzupełnienia. Włosy z uzupełnienia są naturalnego pochodzenia i układają się tak samo jak własne. Gatunkowo, włosy potrafią być grubsze i lepiej utrzymane, a dzięki łatwemu i trwałemu mocowaniu nie trzeba obawiać się zsunięcia nowej fryzury.

Obejrzyj film i dowiedz się więcej o zagęszczaniu włosów metodą injection

Zagęszczanie włosów – metoda injection

Zagęszczanie włosów metodą injection - na czym polega?

Metoda injection polega na wstrzykiwaniu naturalnych włosów w bazę, która imituje naturalny naskórek. Włosy ulegają rotacji w każdą stronę, dlatego można czesać się w dowolny sposób, a fryzura wygląda niezwykle naturalnie. Jest to metoda uzupełnienia, zagęszczenia włosów i nie zastępuje włosów naturalnych. Jednak zastosowanie metody injection pozwala na całkowite zintegrowanie się włosów uzupełnionych z naturalnymi. Strukturę włosów w uzupełnieniu dobiera się odpowiednio do struktury naturalnego włosa. Dodatkowo projektuje się indywidualnie gęstość włosów.

Baza wraz z przytwierdzonymi do niej włosami jest umieszczana na skórze głowy za pomocą specjalistycznego kleju lub taśmy. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że uzupełnienie się przesunie lub spadnie. Taśmy lub klej wymienia się z reguły co kilka dni - zależy to od stanu skóry głowy. Taśmy usuwa się za pomocą specjalistycznych preparatów. W uzupełnieniu można swobodnie uprawiać sport i kąpać się na basenie.

  • Bazę wraz z włosami (czyli całe uzupełnienie) wymienia się raz do roku.

Zagęszczanie włosów metodą injection - przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zastosowania metody injection są: łojotokowe zapalenie skóry i łuszczyca. Problematyczna skóra głowy również wyklucza zastosowanie tej metody. Łupież i nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy są przeciwwskazaniem ze względu na fakt, że zagęszczanie włosów metodą injection charakteryzuje się małą przepuszczalnością powietrza. Takie osoby mogą bez problemu skorzystać z zagęszczania włosów metodą siateczkową.

Zagęszczanie włosów metodą injection - jak pielęgnować włosy?

Włosy z uzupełnienia należy odpowiednio nawilżać, ponieważ same nie otrzymują nawilżenia ze skóry głowy. W tym celu najlepiej używać kosmetyków nawilżających: szamponu, odżywki, maski. Jeśli włosy prostujemy lub kręcimy, wtedy dodatkowo używamy preparatów termoochronnych i mgiełek chroniących przed promieniowaniem UV. Po ewentualnym farbowaniu włosów należy stosować szampony i odżywki do włosów po koloryzacji.

Zagęszczanie włosów metodą injection - ile kosztuje?

Cena całego uzupełnienia (baza + naturalne włosy) to ok. 6 000 zł. Cena uzależniona jest od wielkości i gęstości uzupełnienia oraz koloru, długości włosów. Zagęszczanie włosów metodą injection może kosztować nawet 10 00 złotych. Całe uzupełnienie należy wymieniać mniej więcej raz w roku.