Przedłużanie włosów metodą kanapkową. Na czym polega przedłużanie włosów?

2015-07-27 10:00

Przedłużanie włosów metodą kanapkową jest bardzo wygodne i efektowne. W kilka godzin możesz wydłużyć włosy o kilkadziesiąt centymetrów i cieszyć się naturalnym efektem przez długi czas. Metoda kanapkowa zyskuje coraz więcej zwolenniczek wśród celebrytek i kobiet, które pragną przejść natychmiastową metamorfozę wyglądu.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową. Na czym polega przedłużanie włosów?
Autor: Klinika Włosów Hair Lab Przedłużanie włosów metodą kanapkową jest bezpieczne i wygląda bardzo naturalnie

Spis treści

  1. Obejrzyj film o przedłużaniu włosów metodą kanapkową i poznaj wszystkie szczegóły
  2. Przedłużanie włosów metodą kanapkową - na czym polega?
  3. Przedłużanie włosów metodą kanapkową - na jaką długość można przedłużyć włosy?
  4. Przedłużanie włosów metodą kanapkową - czy niszczy włosy?
  5. Przedłużanie włosów metodą kanapkową - jak często trzeba powtarzać?
  6. Przedłużanie włosów metodą kanapkową - jak pielęgnować włosy?
  7. Przedłużanie włosów metodą kanapkową - ile kosztuje zabieg?

Marzenie o długich, pięknych włosach jest w zasięgu ręki. W obecnych czasach nie musisz już czekać, aż odrosną włosy i męczyć się ze sterczącymi pasmami. Przedłużanie włosów metodą kanapkową gwarantuje trwały i bardzo naturalny efekt długich włosów. To od ciebie zależy, jaką długość wybierzesz i jak włosy zostaną wystylizowane.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową polega na doklejaniu pasma włosów na kilkucentymetrowej taśmie. Pasmo jest doklejanie do włosów naturalnych przy samej linii włosów, tuż przy skórze. Fryzura jest niezwykle naturalna dzięki temu, że taśma jest przezroczysta i bardzo lekka. Włosy nie kołtunią się i nie odznaczają. Można śmiało stylizować fryzurę już po zakończonym zabiegu.

Obejrzyj film o przedłużaniu włosów metodą kanapkową i poznaj wszystkie szczegóły

Przedłużanie włosów – metoda kanapkowa

Przedłużanie włosów metodą kanapkową - na czym polega?

Metoda kanapkowa polega na wczepianiu pomiędzy nasze włosy pasm włosów na kilkucentymetrowej taśmie. Taśmy są niewidoczne gołym okiem i niewyczuwalne. Pasma są bardzo lekkie i nie obciążają włosów - nie odczuwa się ciągnięcia ani dyskomfortu podczas wykonywania codziennych czynności. Włosy po przedłużeniu można dowolnie upinać, modelować. Ponieważ pasma przyczepiane są tuż przy samej skórze, należy regularnie zgłaszać się na podciąganie taśm.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową - na jaką długość można przedłużyć włosy?

Kryterium poddania się zabiegowi przedłużania włosów metodą kanapkową jest odpowiednia długość własnych włosów. Włosy nasze, naturalne, powinny mieć przynajmniej 15 centymetrów - licząc długość od czubka głowy. Do przedłużania włosów w tej metodzie wykorzystuje się pasma o długości: 25 cm, 40 cm i 55 cm. Są to długości pozwalające na delikatne przedłużenie włosów i dokonanie naprawdę dużej metamorfozy w wyglądzie.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową - czy niszczy włosy?

Metoda kanapkowa jest najmniej inwazyjną metodą przedłużania włosów. Pasma włosów można z łatwością przykleić i odkleić za pomocą transparentnej taśmy - w tej metodzie nie jest używana temperatura, nie zgrzewa się włosów. Włosy nie plączą się i nie powstają kołtuny. Nie trzeba się również obawiać, że taśma odklei się nieoczekiwanie.

Warto wiedzieć

Szukaj klinik, w których używa się włosów naturalnych. Najbardziej wytrzymałe i najlepsze gatunkowo są włosy indyjskie. Przedłużanie włosów metodą kanapkową przy użyciu pasm włosów słowiańskich może okazać się znacznie mnie trwałe i mniej efektowne.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową - jak często trzeba powtarzać?

Przedłużanie włosów metodą kanapkową trzeba powtarzać średnio co 4 - 6 tygodni. Częstotliwość powtarzania zabiegu jest uzależniona od wzrastania włosów. Są osoby, którym włosy rosną wolniej i zabieg mogą powtarzać rzadziej. Im szybciej rosną włosy, tym bardziej pasma oddalają się od głowy. Taśmę po zdjęciu oczyszcza się i ponownie przykleja. Taki zestaw pasemek można ponownie doklejać od 3 do 5 razy - zależy to głównie od odpowiedniej pielęgnacji włosów.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową - jak pielęgnować włosy?

Włosy doklejane (o ile są naturalne) można traktować jak własne włosy. Do mycia i stylizacji włosów można używać dowolnych produktów. Ważne jest jednak, aby nie czesać włosów grzebieniem i tradycyjna szczotką. Do czesania włosów po przedłużeniu używa się specjalnej szczotki, która nie wyczesze doklejonych pasm. Włosy można suszyć suszarką, prostować i kręcić na lokówkę. Dużo uwagi należy poświęcić na nawilżanie włosów, ponieważ włosy doczepione nie otrzymują naturalnego nawilżenia pochodzącego ze skóry głowy.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową - ile kosztuje zabieg?

Cena zabiegu zależy od rodzaju włosów, ich długości i ilości pasm wykorzystanych podczas przedłużania. Średnia cena zabiegu przedłużania włosów metodą kanapkową (z wykorzystaniem włosów naturalnych) to ok. 1700 - 2500 złotych.