Olaplex: jak działa i jak stosować? Gdzie kupić Olaplex?

2018-10-19 14:44

Olaplex okrzyknięto "ubezpieczeniem dla włosów" i "fryzjerskim kandydatem do Nobla". Olaplex to rozjaśnianie włosów w ekspresowym tempie i dogłębna regeneracja. Czym jest i jak działa system Olaplex - jak go stosować i jakie daje efekty? Gdzie kupić produkty Olaplex?

Olaplex - rozjaśnianie i regeneracja włosów. Co to jest Olaplex? Gdzie kupić?
Autor: Thinkstockphotos.com Olaplex to zabieg nie tylko rozjaśniający włosy, ale także regenerujący. Unikalna formuła pozwala szybko i dokłądnie rozjaśnić włosy.

Spis treści

 1. Jak działa Olaplex?
 2. Jak stosować Olaplex?
 3. Przeciwwskazania do zabiegu Olaplex
 4. Gdzie kupić Olaplex?

Olaplex stał się popularny, gdy jakiś czas temu Kim Kardashian w ciągu jednego dnia z brunetki stała się platynową blondynką. Wszyscy zastanawiali się, jak możliwe było uzyskanie takiego efektu w tak krótkim czasie, w dodatku bez szkody dla włosów. Okazało się, że to dzięki Olaplex.

Jak działa Olaplex?

Olaplex to zestaw do niedawna trzech, a od lipca 2018 już pięciu produktów, z których dwa przeznaczone są do stosowania w salonie fryzjerskim podczas zabiegu koloryzacji lub rozjaśniania włosów, a trzy służą do pielęgnacji domowej. Żaden nie ma odpowiednika w innych obecnych na rynku produktach, co ma związek ze sposobem działania.

Podczas zabiegu farbowania albo rozjaśniania włosów zostają zerwane mostki (wiązania) dwusiarczkowe, jakich tysiące znajdują się w każdym włosie. Pomiędzy cząsteczkami siarki i wodoru tworzą się wówczas dwa pojedyncze wiązania. Później mogą nastąpić dwie reakcje.

Pierwsza, prawidłowa i bezpieczna dla włosów, to sparowanie pojedynczego wiązania między siarką i wodorem a cząsteczką tlenu. Druga to sparowanie obu tych cząsteczek z trzema cząsteczkami tlenu. Reakcja ta nie jest już dla włosów bezpieczne, gdyż grupa siarczanowa, która powstaje w jej następstwie, tworzy kwas cystynowy, eliminujący białko z wnętrza włosów.

To jej właśnie zapobiega Olaplex. Po zaaplikowaniu produktu na włosy w trakcie zabiegu fryzjerskiego wyszukuje on pojedyncze wiązania między cząsteczkami siarki i wodoru i naprawia je, tworząc wiązanie dwusiarczkowe. W ten sposób zapobiega niekorzystnej reakcji.

Czytaj też:

Flamboyage: na czym polega ta metoda koloryzacji włosów?

Płukanki do włosów: domowe sposoby na rozjaśnienie ich koloru

Jak dbać o rozjaśnione włosy?

Jak stosować Olaplex?

W skład systemu Olaplex wchodzi pięć produktów:

Do użytku w salonie:

  • Olaplex Bond Multiplier No. 1 - dodany przez fryzjera bezpośrednio do dowolnego produktu do koloryzacji albo rozjaśniania włosów jeszcze w trakcie zabiegu naprawia uszkodzone albo zerwane wiązania dwusiarczkowe, a także zapobiega dalszym uszkodzeniom.
   • Olaplex Bond Perfector No. 2, wzmacnia działanie pierwszego produktu i również może być stosowany tylko przez fryzjera. Błędnie zastosowany produkt (użyty w niewłaściwej ilości albo przez zbyt krótki czas) nie zrobi włosom krzywdy, ale też nie zadziała. Farbowanie włosów z użyciem Olaplex zajmuje więcej czasu, niż zwykle, bo produkt rozrzedza farbę, przez co musi ona dłużej poleżeć na włosach. Czas zabiegu wydłuża się o kolejne kilkanaście minut za sprawą produktu numer 2, który, jak maskę, nakłada się na mokre włosy już po procesie farbowania.

    Do stosowania w domu:

    • Olaplex no. 3 Hair Perfector - zawiera ten sam składnik aktywny, co dwa pozostałe produkty, a jego zadaniem jest regeneracja i utrzymanie silnych, zdrowych włosów między kolejnymi zabiegami farbowania. Można go stosować również jako zabieg regeneracyjny na włosy, które nie są farbowane, ale wymagają wzmocnienia i wsparcia po wakacjach, czy intensywnym stosowaniu prostownicy lub lokówki.
    • Szampon Olaplex no. 4 Bond Maintenance - regeneruje włosy i sprawia, że pomiędzy zabiegami chemicznymi pozostają silne i zdrowe. Szampon nawilża włosy i odbudowuje ich strukturę, utrzymuje wiązania mostków dwusiarczkowych we włosach. Produkt ułatwia też stylizację włosów i nadaje im połysku.
    • Odżywka Olaplex no. 5 Bond Maintenance - o tych samych właściwościach, co szampon - oba produkty działają kompleksowo.

     Przeciwwskazania do zabiegu Olaplex

     Produkty wchodzące w skład systemu Olaplex są całkowicie bezpieczne i mogą je stosować nawet kobiety w ciąży. W ich składzie nie ma amoniaku, silikonów, siarczanów, ftalanów, DEA, aldehydów, ani glutenu, nie uczulają ani nie podrażniają skóry głowy. Jedynym przeciwwskazaniem jest farbowanie włosów henną – składniki systemu wchodzą w reakcje ze składnikami henny, co może dać na włosach niespodziewany efekt kolorystyczny, którego ciężko będzie się potem pozbyć.

     To ci się przyda

     Gdzie kupić Olaplex?

     Cały system Olaplex możesz kupić w większości dobrych salonów fryzjerskich lub na popularnych portalach aukcyjnych. Średni koszt zakupu całego systemu, razem z produktami do użytku w salonie, to około 1000 zł.

     • UWAGA! Kupując produkt z nieznanych źródeł możesz paść ofiarą oszustwa. System Olaplex sprzedawany przez nieautoryzowane sklepy lub salony może być zwykłą podróbką.