"Złoto Madagaskaru" kosztuje 20 zł, a daje efekt jak drogie maski. Nawilża, wygładza, rozjaśnia

2024-06-27 14:01

"Złoto Madagaskaru" to nazwa, pod którą kryje się niepozorna roślina - żyworódka pierzasta. Jak nietrudno się domyślić, żyworódka pierzasta pochodzi z Madagaskaru, ale z powodzeniem jest uprawiana też w Polsce, jako roślina doniczkowa. Na całym świecie jest ceniona za swoje liczne właściwości lecznicze i kosmetyczne.

Złoto Madagaskaru kosztuje 20 zł, a daje efekt jak drogie maski. Nawilża, wygładza, rozjaśnia
Autor: Getty Images "Złoto Madagaskaru" kosztuje 20 zł, a daje efekt jak drogie maski. Nawilża, wygładza, rozjaśnia
Zdrowo Odpytani: "Mniej zazwyczaj znaczy lepiej" - dermatolog o nowym trendzie w pielęgnacji.

"Złoto Madagaskaru". Maść z żyworódki pierzastej - na co pomaga?

Jak dokładnie działa żyworódka pierzasta w kosmetykach i maseczkach? Badania naukowe wykazały, że aktywne składniki tej rośliny hamują peroksydację lipidów, co oznacza, że chronią skórę przed procesem starzenia. Flawonoidy oraz witaminy E i C, obecne w liściach żyworódki, stanowią istotne elementy w walce z procesem starzenia skóry oraz powstawaniem zmarszczek.

Warto również podkreślić, że żyworódka pierzasta jest bogata w wiele składników odżywczych, które wspomagają regenerację skóry, przeciwdziałają stanom zapalnym i wspierają procesy gojenia.

W pielęgnacji maść z żyworódki pierzastej:

  • przyspiesza gojenie ran i owrzodzeń
  • nawilża i odżywia skórę
  • łagodzi podrażnienia i trądzik
  • wygładza zmarszczki
  • rozjaśnia przebarwienia.

Warto zauważyć, że kosmetyki oraz maseczki z żyworódką dostępne są w wielu aptekach i sklepach kosmetycznych, a ich cena nie przekracza 20-30zł.

Jeśli masz wątpliwości, czy maść z żyworódki pierzastej jest dla ciebie, skonsultuj się z farmaceutą lub dermatologiem. Nie stosuj maści, jeśli na co dzień korzystasz z dermokosmetyków. Lepiej najpierw porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem.

Listen on Spreaker.