Ten produkt to must have na zimę. Zmniejsza zaczerwienienia twarzy i redukuje pajączki
Cera naczynkowa jest wyjątkowo trudna w pielęgnacji, zwłaszcza w mroźniejsze dni. Zimny wiatr i temperatury sprzyjają pojawianiu się zaczerwienień i pajączków. Istnieje jednak prosty sposób na ich zwalczanie. Wystarczy, że sięgniesz po naturalny olej, który można kupić w aptece.
Cera wrażliwa i naczynkowa jest dość trudna w pielęgnacji, zwłaszcza, gdy na dworze zaczyna się robić coraz zimniej. Na skutek działania niskich temperatur, mogą na skórze zacząć się pojawiać pajączki, czerwone plamy lub rumień. Taka cera bardzo łatwo ulega podrażnieniom, dlatego warto zastosować odpowiednią pielęgnację. Aby temu zapobiec, warto wzmocnić barierę ochronną skóry, dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków.
Do cery naczynkowej i nie tylko. Wpływ oleju z kocanki włoskiej na skórę
Z pomocą może przyjść olej z kocanki włoskiej. Działa on obkurczająco, dzięki czemu zmniejsza widoczność naczynek. Dodatkowo wzmacnia skórę i sprawia, że rumień jest mniej widoczny. Zapobiega również pękaniu naczynek, ujednolica koloryt skóry oraz zmniejsza opuchliznę.
Badania sugerują, że olejek z kocanki włoskiej może wspomagać gojenie, zwalczać infekcje i zmniejszać stany zapalne. Infekcje skóry są również częstym skutkiem ubocznym nieprawidłowego gojenia się rany. Dzięki przeciwdrobnoustrojowym właściwościom, olejek z kocanki może pomóc w zapobieganiu infekcji skóry, co z kolei pomaga w gojeniu ran.
Dodatkowo, dzięki zawartości octanu nerylu i diketonu, pobudza tkanki do regeneracji. Dzięki temu olejek ten sprawdza się np. w redukcji rozstępów. Często jest zalecany również w leczeniu trądziku – szczególnie blizn potrądzikowych. To jednak nie jedyne jego właściwości. Olejek z kocanki włoskiej łagodzi podrażnienia, niweluje zaczerwienienia skóry oraz zmniejsza widoczność naczynek. Jest więc świetnym wyborem dla osób z wrażliwą i naczynkową cerą.
Jak stosować olej z kocanki włoskiej? Ile kosztuje?
Olejek z kocanki, dla bezpieczeństwa, lepiej rozrabiać z wodą lub kremem nawilżającym, gdyż nałożony bezpośrednio na skórę, może ją podrażnić. Wystarczy kilka kropli oleju do sporządzenia roztworu.
Gotowy hydrolat z kocanki należy nakładać na oczyszczoną skórę twarzy rano i wieczorem. Po wchłonięciu można nałożyć krem lub serum do cery naczynkowej. Olej z kocanki włoskiej można również wykorzystać do demakijażu.
Olejki lub hydrolaty z kocanki włoskiej można kupić w sklepach ekologicznych lub aptekach. Kosztują ok. 30 zł i są bardzo wydajne, dzięki czemu starczą na naprawdę długi czas.