Kosmetyki mineralne do makijażu. Czym różnią się od tradycyjnych kosmetyków?
Kosmetyki mineralne w postaci m. in. pudrów, podkładów, cieni są lekkie, trwałe i wyglądają bardzo naturalnie na skórze. W dodatku nie podrażniają nawet wyjątkowo delikatnej i wrażliwej cery. Co powinnaś wiedzieć o kosmetykach mineralnych?
Spis treści
- Kosmetyki mineralne: dlaczego powstały?
- Kosmetyki mineralne: czyli jakie?
- Kosmetyki mineralne: składniki
- Kosmetyki mineralne: czym się różnią od klasycznych kosmetyków?
- Kosmetyki mineralne: dla każdego typu skóry
Kosmetyki mineralne to preparaty wyjątkowo delikatne dla skóry. Zostały stworzone, by można je było nakładać na skórę np. po peelingu laserowym, mikrodermabrazji czy botoksie. Ich delikatna formuła pozwala na wykonanie makijażu również po poważniejszych operacjach plastycznych i dermatologicznych twarzy. Makijaż mineralny sprawdza się doskonale w przypadku cery trądzikowej i alergicznej, można go wykonywać nawet po naświetlaniach radiologicznych. Na czym polega fenomen tych kosmetyków?
- Kosmetyki mineralne są w pełni naturalne. Są złożone z minimalnej ilości składników, dzięki czemu są łagodne, nie podrażniają, są hipoalergiczne i dostosowane do cer problematycznych, trudnych, takich, które wymagają delikatnego makijażu oraz delikatnej pielęgnacji - zdradza Dorota Wojnarowicz, ekspert marki Annabelle Minerals.
Kosmetyki mineralne: dlaczego powstały?
Kosmetyki mineralne: czyli jakie?
W kosmetykach mineralnych nie ma żadnej "chemii" – środków konserwujących, olejków, wosków, substancji zapachowych. Są to bowiem produkty w stu procentach naturalne – i w tym tkwi ich siła. Składają się z minerałów, i to krystalicznie czystych. Najczęściej są to: tlenek cynku i dwutlenek tytanu, mika i kolorowe pigmenty pochodzenia naturalnego – tlenki żelaza, chromu, manganu, ultramaryny.
Biel cynkowa i tytanowa decydują o natężeniu koloru – im jest ich więcej, tym jaśniejszy odcień ma puder. Ponadto dwutlenek tytanu jest odpowiedzialny za właściwości kryjące kosmetyku, tlenek cynku ma działanie antybakteryjne i reguluje wydzielanie sebum. Te dwa związki w różnych proporcjach stanowią bazę podkładów, występują również w cieniach do powiek, korektorach oraz różach do policzków. Z kolei dodatek miki sprawia, że kosmetyki nadają skórze satynowy czy perłowy połysk.
Kosmetyki mineralne: składniki
- mika - odpowiada za rozświetlenie cery, pozwala optycznie spłycić drobne zmarszczki,
- tlenek cynku - ma właściwości ściągające, kojące, antybakteryjne. Lekko wysusza wypryski, jest pomocny w procesie gojenia się zmian skórnych,
- dwutlenek tytanu - jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym (ok. 15 SPF),
- tlenki żelaza - naturalne składniki odpowiadające za kolory kosmetyków, nie podrażniają skóry.
Kosmetyki mineralne: czym się różnią od klasycznych kosmetyków?
Kosmetyki mineralne: dla każdego typu skóry
Kosmetyki mineralne, chociaż sypkie, bardzo dobrze łączą się z cerą. Posiadają gęstą konsystencję, dzięki czemu doskonale chwytają się pędzla i stapiają ze skórą. Są to wydajne kosmetyki, które dodatkowo nie brudzą ubrań.
- Kosmetyki mineralne możemy nakładać warstwowo - mówi Dorota Wojnarowicz, ekspert Annabelle Minerals. Jeżeli cera jest problematyczna i wymaga duże krycia, można nałożyć kilka warstw produktu bez ryzyka uzyskania brzydkiego ''efektu maski''. Wystarczy odpowiednio nakładać produkt i rozprowadzać go pędzlem na twarzy okrężnymi ruchami. Wcieranie kosmetyku w skórę gwarantuje większe krycie.
Kosmetyki mineralne szczególnie upodobały sobie kobiety w ciąży. Ze względu na ograniczony skład, kosmetyków można używać bezpiecznie i bez obaw, że składniki chemiczne przedostaną się przez skórę.
Lekkie podkłady i korektory do twarzy doskonale podkreślają kolor skóry i rozjaśniają cerę. Są przeznaczone dla skóry wrażliwej, która nie wymaga dużego krycia, a jedynie wyrównania kolorytu. Kosmetyków mineralnych można używać do każdego typu skóry. Dzięki swoim właściwościom leczniczym doskonale radzą sobie z pochłanianiem sebum i podsuszaniem drobnych krostek. Są również niezawodne w makijażu dla cery alergicznej ze względu na delikatny, organiczny skład.
Polecany artykuł: