Przedłużanie paznokci różnymi metodami. Którą wybrać?

2017-05-30 18:38

Przedłużanie paznokci kojarzy się z mało naturalnym, nieco kiczowatym wyglądem. To dotyczy głównie starych metod przedłużania i mody na nienaturalnie długie paznokcie. Nowoczesne metody przedłużania paznokci pozwalają uzyskać bardzo naturalny kształt paznokcia. Płytka wygląda wtedy zdrowo, a manicure jest elegancki i niewymuszony. Dowiedz się, jakie są metody przedłużania paznokci i czym się charakteryzują.

Przedłużanie paznokci różnymi metodami. Ktorą wybrać?
Autor: Thinkstockphotos.com Przedłużone paznokcie nie muszą wyglądać sztucznie. Niektóre metody przedłużania pozwalają uzyskać naturalny kształt paznokcia.

Spis treści

  1. Przedłużanie paznokci żelem
  2. Przedłużanie paznokci akrylem
  3. Przedłużanie paznokci tytanem
  4. Przedłużanie paznokci bazą proteinową
  5. Tipsy ze sklepu

Przedłużanie paznokci żelem

To obecnie najpopularniejsza metoda przedłużania obok akrylowej. Zabieg zaczyna się od przygotowania paznokcia do nałożenia żelu. Płytka musi być wygładzona i wysuszona, żeby ułatwić jego przywarcie. Na początku skraca się paznokcie do do długości palca, po czym następuje zmatowienie płytki i odtłuszczenie bezkwasową lub kwasową bazą pod żel. Przed etapem żelowania usuwa się jeszcze skórki, tak jak w przypadku klasycznego manicure.

Kolejny krok to przylepienie formy o wybranym wcześniej modelu, która pomaga stworzyć właściwy kształt paznokcia. Forma to mała naklejka na paznokcie, umieszczana na nich od spodu. Żel można nałożyć też na tipsy lub bez formy, jeśli komuś nie zależy na długości. Na środek każdego paznokcia nakłada się kroplę żelu, po czym wkłada dłonie pod lampę UV w celu utwardzenia. Żelowanie powtarza się od 3 do 4 razy, w zależności od warstw. Tworzenie kształtu następuje od momentu nakładania drugiej warstwy. Po nałożeniu żelu przechodzi się do piłowania i czyszczenia stworzonej płytki. Nadaje się jej odpowiedni zarys, spiłowuje niepotrzebną ilość żelu. Końcowy etap to malowanie paznokci.

Metoda przedłużania paznokci żelem kosztuje od 100 do 300 złotych, a na zabieg trzeba przeznaczyć przynajmniej 3 godziny. Zaletą jest tutaj mała inwazyjność i naturalny efekt. Wadą niska trwałość żelu – do 4 tygodni.

Przedłużanie paznokci akrylem

Podobnie jak w przypadku metody żelowej, zaczyna się od przygotowania płytki. Do wyboru jest nałożenie akrylu na tips lub formę. Metoda ta różni się przede wszystkim przygotowaniem substancji. Akryl miesza się z liquidem i nakłada błyszczące kulki na paznokcie pomalowane bazą kwasową.

Po uformowaniu paznokci akrylowych nakłada się jeszcze przezroczystą warstwę akrylu. Pod koniec następuje spiłowanie do wybranego kształtu, czyszczenie i polerowanie. Metoda przedłużania paznokci akrylem kosztuje od 130 do 350 zł.

Zaletą jest duża wytrzymałość, a wadą skomplikowany zabieg (więc trudno wykonać go samodzielnie w domu) i specyficzny, mocny zapach akrylu. Paznokcie uzupełnia się co ok. 3 tygodnie. Czas trwania zabiegu zależy od czasu, w jakim wyschnie akryl oraz jaki kształt jest preferowany, jest to ok. 4 godzin.

Przedłużanie paznokci tytanem

Jest to metoda nadal mało popularna w Polsce, nazywana też „alternatywą dla hybrydy”. Przedłużanie tytanem jest o wiele zdrowsze od dwóch metod opisanych powyżej, ponieważ do zabiegu używa się bazy i pudrów, które zawierają dobroczynne dla płytki substancje, m.in. wapń, a nie wykorzystuje się lampy UV. Zabieg więc przypomina manicure hybrydowy, tyle że bez użycia lampy.

Metoda przedłużania paznokci tytanem kosztuje od 170 zł do 400 zł. Zalety krótki czas trwania zabiegu – do 2 godzin oraz wysoka trwałość - do ponad 4 tygodni od wykonania. Wadą jest niska dostępność i mało spektakularny efekt, ponieważ paznokcie tytanowe wyglądają bardzo naturalnie.

Przedłużanie paznokci bazą proteinową

Jest to manicure hybrydowy uzupełniony o bazę proteinową. Bazę nakłada się na paznokcie przed nałożeniem lakieru hybrydowego i suszy za pomocą promieni UV w lampie. Efekt jest bardzo naturalny.

Metoda przedłużania paznokci bazą proteinową kosztuje od 100 zł do 200 zł. Zabieg trwa ok. 2 godzin. Zaletą jest mała inwazyjność i krótki czas zabiegu. Wadą brak możliwości „nadbudowania” paznokcia lub mocno widocznego wydłużenia płytki, jak w przypadku akrylu i żelu.

Warto wiedzieć

Tipsy ze sklepu

Masz mały budżet albo chcesz przedłużyć paznokcie na jeden wieczór? Dobrym rozwiązaniem będą wtedy tipsy. Można je kupić w popularnych sieciówkach z odzieżą i drogeriach w cenie od 5 zł do 25 zł razem z klejem. Warto jednak przejrzeć oferty w rożnych sklepach, ponieważ większość sztucznych paznokci wygląda bardzo sztucznie.