Hybryda na paznokciach. Jak zdjąć hybrydę w domu i w salonie manicure?

2017-02-10 11:07

Lakier hybrydowy na paznokciach utrzymuje się wyjątkowo długo (nawet kilka tygodni), ale stosunkowo trudno go zdjąć. Usuwanie hybrydy na siłę skutkuje zniszczeniem delikatnej płytki paznokcia. Dowiedz się, jak zdjąć hybrydę domowym sposobem i jak wygląda ten proces w profesjonalnym salonie manicure.

Hybryda na paznokciach. Jak zdjąć hybrydę w domu i w salonie manicure?
Autor: Thinkstockphotos.com manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokci przez kilka tygodni, dlatego jego usuwanie może być problematyczne i czasochłonne

Spis treści

  1. Jak zdjąć hybrydę w domowym sposobem?
  2. Zobacz na filmie, czy lakier hybrydowy szkodzi zdrowiu
  3. Jak zdejmowana jest hybryda w salonie manicure?

Manicure hybrydowy słynie z trwałości. Jest to jedna z najlepszych i najbardziej wytrzymałych metod zdobienia paznokci. To, co uważane jest za zaletę hybrydy, może również wpływać na trudności w jej usuwaniu. Stosując złą metodę zdejmowania lakieru można zniszczyć płytkę paznokcia.

Aby zdjąć hybrydę z paznokci należy zaopatrzyć się w mocny płyn do usuwania lakieru, waciki kosmetyczne, folię aluminiową i drewniane kopytko lub pilnik.

Korzystając z usług stylistki paznokci w salonie manicure możesz szybko pozbyć się hybrydy również za pomocą frezarki, nie niszcząc przy tym delikatnej płytki paznokcia.

Nie zrywaj hybrydy na siłę, ponieważ możesz uszkodzić w ten sposób płytkę paznokcia.

Jak zdjąć hybrydę w domowym sposobem?

Aby zdjąć hybrydę domowym sposobem zacznij od lekkiego spiłowania/zmatowienia warstwy nawierzchniowej paznokcia pokrytego hybrydą. Następnie zamocz wacik w płynie do usuwania hybrydy, przyłóż do całej płytki paznokcia i owiń folią aluminiową.

Po owinięciu wszystkich paznokci odczekaj ok. 15 minut (w razie potrzeby pozostaw na dłużej). Po tym czasie odwiń folię i delikatnie zdejmij lakier - możesz pomóc sobie patyczkiem/kopytkiem lub pilnikiem. Lakier będzie schodził płatami lub po kawałku. Na koniec nałóż na paznokcie i skórki oliwkę i delikatnie wmasuj.

Zobacz na filmie, czy lakier hybrydowy szkodzi zdrowiu

Manicure hybrydowy. Czy jest bezpieczny?

Jak zdejmowana jest hybryda w salonie manicure?

Stylistka paznokci w salonie manicure usuwa hybrydę w podobny sposób, jak możesz to zrobić w domu. Ma jednak nieco więcej możliwości na pozbycie się hybrydy.

Usuwanie lakieru w salonie jest również gwarancją tego, że nie zniszczymy paznokci. Stylistka zaczyna od lekkiego spiłowania/zmatowienia warstwy nawierzchniowej paznokcia pokrytego hybrydą.

Zależnie od salonu używane są gotowe waciki z płynem do usuwania hybrydy otulone folią lub osobno wacik nasączony płynem i owijany folią.

Kolejną metodą jest usuwanie całej hybrydy za pomocną frezarki – czyli mechanicznie specjalnymi frezami. Na koniec stylistka nakłada na paznokcie i skórki oliwkę do paznokci.

Zdaniem eksperta
Joanna Kaczorowska - stylistka paznokci

Jak usunąć hybrydę z żelu (paznokci żelowych)?

Mam paznokcie żelowe, a na nich lakier hybrydowy. Chciałabym zmienić kolor na paznokciach, ale nie wiem, jak usunąć hybrydę z żelu. Czytałam, że hybrydę należy po prostu spiłować z paznokci. Czy to jest właściwe?

Joanna Kaczorowska: Można spiłować hybrydę z żelu, ale to bardzo pracochłonne. Proponuję tradycyjnie: nasączyć wacik alkoholem/zmywaczem, przyłożyć do płytki i owinąć folią aluminiową. Po 5 minutach sprawdzić, czy można już podważyć hybrydę i ją usunąć. Jeśli nie, pozostawić na jeszcze kilka minut. Pozostałości hybrydy usunąć kostką.