Cellulit wodny. Czym jest cellulit wodny? Sposoby na cellulit wodny

2018-07-23 13:39

Cellulit wodny jest uważany za kolejną chorobę cywilizacyjną. Przyczyną nadmiernego gromadzenia się wody w tkankach skóry jest zaburzenie krążenia krwi i limfy. Na szczęście cellulit wodny można zwalczyć łatwiej niż cellulit tłuszczowy. W przypadku cellulitu wodnego w pierwszej kolejności należy pomyśleć o pozbyciu się obrzęków, a nie komórek tłuszczowych.

Cellulit wodny. Czym jest cellulit wodny? Sposoby na cellulit wodny
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

 1. Jak pozbyć się cellulitu [WIDEO]
 2. Cellulit wodny - jak sobie z nim radzić?
 3. Cellulit wodny - dieta antycellulitowa
 4. Na cellulit wodny tylko woda
 5. Cellulit wodny - grunt to właściwe ubranie
Cellulit wodny. Czym jest cellulit wodny? Sposoby na cellulit wodny
Autor: Photos.com Cellulit wodny pojawia się u większości kobiet w okresie dojrzewania. Jego przyczyną jest często siedzący tryb życia.

Cellulit wodny objawia się opuchniętą i pofałdowaną skórą. Opuchlizna pojawia się nie tylko na udach i brzuchu, lecz także na łydkach i kostkach u nóg. Przyczynami cellulitu wodnego są najczęściej:

 • siedzący tryb życia,
 • brak aktywności fizycznej,
 • częste noszenie szpilek,
 • dieta bogata w sól i ostre przyprawy,
 • nieregularne posiłki,
 • przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych.

Jak pozbyć się cellulitu [WIDEO]

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit wodny - jak sobie z nim radzić?

W trakcie leczenia cellulitu wodnego ważny jest nie tylko dobór odpowiednich kosmetyków, lecz także sposób ich aplikowania. Wszelkie balsamy i mleczka należy wcierać w skórę zaraz po zakończonym prysznicu lub kąpieli, ponieważ pod wpływem gorącej wody pory skóry są rozszerzone, w wyniku czego wszelkie składniki odżywcze zawarte w kosmetykach szybciej się wchłaniają.

Cellulit wodny - dieta antycellulitowa

Złe nawyki żywieniowe także przyczyniają się do powstawia cellulitu wodnego. W niewłaściwie skomponowanej diecie główną rolę odgrywa sól, która zatrzymuje wodę w organizmie i doprowadza do opuchlizny ciała. Jeśli więc zauważyłaś grudkowatą skórę na udach i spuchnięte łydki, jak najszybciej zrezygnuj z wędlin, serów i przekąsek, które w dużej części składają się z soli. W twojej codziennej diecie nie powinno zabraknąć warzyw, owoców, orzechów i tłustych ryb.

Na cellulit wodny tylko woda

Najlepszym lekarstwem na cellulit wodny jest niegazowana woda mineralna. Dlatego codziennie pij 2 litry wody mineralnej, najlepiej z dodatkiem plasterka cytryny, która oczyszcza organizm. Możesz pić także własnoręcznie wykonane soki warzywne i herbatki ziołowe, np. z pokrzywy, która zapobiega zatrzymywaniu płynów w organizmie.

Cellulit wodny - grunt to właściwe ubranie

Cellulit wodny powstaje także w wyniku regularnego noszenia zbyt ciasnych ubrań. W związku z tym nie noś zbyt obcisłych spodni, skarpetek lub podkolanówek z gumkami, które dosłownie wpijają się w skórę łydek. Unikaj także za małego obuwia, a szczególnie ciasnych szpilek. To prawdziwa zbrodnia dla twojego układu krążenia.