Hydrabrazja (mikrodermabrazja wodna) - zabieg oczyszczający i złuszczajacy skórę
Hydrabrazja to łagodny zabieg oczyszczający i złuszczający skórę. Jest zdecydowanie bardziej delikatny niż mikrodermabrazja, dlatego też istnieje niewiele przeciwwskazań do jego wykonywania. Osoby ze skórą wrażliwą, dojrzałą, naczynkową mogą korzystać z wodnej mikrodermabrazji, aby rozjaśnić skórę, wygładzić zmarszczki i zmniejszyć widoczność blizn oraz przebarwień.
Spis treści
- Jak wygląda zabieg hydrabrazji?
- Dla kogo hydrabrazja?
- Jakie zalety ma hydrabrazja?
- Przeciwskazania do zabiegu hydrabrazji
Hydrabrazja to zabieg kosmetyczny, który należy do rodzaju mikropeelingów. Jest to lżejsza wersja mikrodermabrazji, ale działa na bardzo podobnej zasadzie, przez co nazywana jest również mikrodermabrazją wodną. Podczas hydrabrazji ścierana jest warstwa rogowa naskórka i odbywa się to przy pomocy wody. Dzięki temu zabieg jest bardzo delikatny i uniwersalny dla wielu typów skóry, nawet tych wyjątkowo wrażliwych.
To właśnie ten czynnik wyróżnia hydrabrazję na tle pozostałych zabiegów oczyszczających i pielęgnacyjnych. Hydrabrazję poleca się nawet osobom ze skórą naczynkową (będzie dla nich nawet pomocna), przesuszoną, przemęczoną oraz wrażliwą. Jest bezinwazyjna i delikatna, a jednocześnie zapewnia widoczne efekty już po kilku zabiegach.
Jak wygląda zabieg hydrabrazji?
Do zabiegu wykorzystuje się głowice z pierścieniami ściernymi, których wielkość zależy od grubości ścierania warstw skóry – te mocniejsze dotrą głębiej, ale nie zawsze jest to potrzebne. Odpowiednią głowicę dopasowaną do typu skóry wybiera kosmetyczka. Na wizytę najlepiej przyjść bez makijażu. Najpierw kosmetyczka wykonuje oczyszczanie skóry, później peeling chemiczny, a następnie hydrabrazję. Podczas ścierania warstwy rogowej skóra traktowana jest roztworem soli fizjologicznej. Daje to efekt chłodzący i łagodzący, dlatego hydrabrazja jest mniej bolesna niż zwyczajna mikrodermabrazja. Głowica „jeździ” powoli po skórze i kawałek po kawałku złuszcza kolejne jej warstwy. Odczuwalny jest przy tym śliski podmuch.
Hydrabrazja może być odpowiednia dla kobiet w ciąży, ale lepiej przed zabiegiem skonsultować to z lekarzem prowadzącym.
Całość trwa od trzydziestu do sześćdziesięciu minut. Po hydrabrazji skóra może być zaczerwieniona przez dwa dni, dlatego lepiej nie planować wizyty u kosmetyczki tuż przed ważnym wyjściem. Do tygodnia po zabiegu należy stosować krem z filtrem ochronnym minimum SPF 15, bez względu na pogodę. Pojedyncza mikrodermabrazja wodna daje efekt oczyszczenia, lekkiego złuszczenia i natłuszczenia skóry. Poleca się zrobienie od trzech do siedmiu zabiegów w odstępach dwu- i trzy tygodniowych. Hydrabrazja może być stosowana na różne partie ciała. Najpopularniejsze to twarz, plecy, szyja i dekolt.
Hydrabrazja a pozostałe zabiegi
Do hydrabrazji warto dokupić np. maseczkę nawilżającą lub regenerującą, ponieważ jej składniki lepiej wchłoną się w świeżo złuszczoną skórę. Hydrabrazja współgra również z innymi zabiegam kosmetycznymi, dlatego zazwyczaj nie wymaga się robienia przerwy od pozostałych sposobów na pielęgnację. Jeśli spodoba ci się ta metoda, wypróbuj zbliżoną do niej oksybrazję, czyli złuszczanie tlenowe.
Dla kogo hydrabrazja?
Hydrabrazja polecana jest osobom, które chcą mocno złuszczyć skórę. Złuszczenie powoduje lepsze dotlenienie skóry, dzięki czemu staje się ona nawilżona, pełna blasku, gładka i ma lepszy koloryt. Hydrabrazja będzie właściwa dla bardzo wielu rodzajów cery: trądzikowej, suchej, szorstkiej, szarej, zmęczonej, odwodnionej, dojrzałej, tłustej i normalnej. Jej ogromną zaletą jest bezinwazyjność, na czym mogą skorzystać osoby z cerą wrażliwą, dla których pozostałe dermabrazje są za mocne. Dokładne złuszczenie spowoduje także lepsze wchłanianie się składników, które zawarte są w kremach stosowanych na co dzień. Zabieg można wykonywać cały rok.
Polecany artykuł:
Jakie zalety ma hydrabrazja?
- możliwość stosowania przez cały rok,
- poprawa elastyczności skóry,
- wygładzenie skóry i mniejszych zmarszczek,
- ujednolicenie koloru skóry,
- mocne nawilżenie,
- zmniejszenie blizn i zmian trądzikowych,
- odblokowanie porów - dodanie skórze blasku,
- „wyciszenie” skóry,
- dotlenienie skóry,
- wzmocnienie naczynek,
- mniej odczuwalne pieczenie niż przy mikrodermabrazji,
- uniwersalność,
- bezinwazyjność i brak bólu,
- zwiększenie wchłaniania składników aktywnych.
Przeciwskazania do zabiegu hydrabrazji
- zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy,
- rak skóry,
- naczyniaki, bliznowce, znamiona,
- świeże rany na skórze,
- stany zapalne skóry.
Ile kosztuje hydrabazja?
Zabieg kosztuje od 150 złotych w górę. Do tego należy doliczyć dodatkowe preparaty takie jak maseczki i serum (ok. 50 zł), jeśli chcemy w pełni wykorzystać możliwości hydrabrazji. Przy wyborze serii zabiegów koszt powinien być tańszy o 10% od ceny podanej w cenniku.