Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Efekty, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

2022-03-16 11:30

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną skóry. Dzięki temu zabiegowi możemy się odchudzić, pozbyć cellulitu, wymodelować sylwetkę, a nawet poprawić kontury twarzy. Na czym polega endermologia? W dużym skrócie masaż połączony z podciśnieniem uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia oraz stymuluje do produkcji włókien kolagenowych. Sprawdź, jak endermologia może cię wspomóc w walce o jędrną skórę i zgrabne ciało.

endermologia, czyli masaż podciśnieniowy
Autor: Getty Images

Spis treści

 1. Czym jest endermologia?
 2. Dla kogo przeznaczona jest endermologia? 
 3. Jak przebiega endermologia twarzy?
 4. Endermologia - przebieg zabiegu na ciało 
 5. Endermologia - cena i czas trwania zabiegu
 6. Endermologia - efekty 
 7. Przeciwwskazania do endermologii

Czym jest endermologia?

Endermologia to masaż podciśnieniowy, wykonywany z ogromną siłą nacisku, który oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną, w związku z tym ma działanie:

 • odchudzające
 • odmładzające
 • oczyszczające
 • antycellulitowe
 • terapeutyczne - zmniejsza różne rodzaje bólu.

Dla kogo przeznaczona jest endermologia? 

Najbardziej spektakularne efekty osiągną osoby, które zdecydują się na endermologię w celu likwidacji cellulitu i wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki. Dzięki pobudzeniu metabolizmu, organizm szybciej eliminuje toksyny i tłuszcz z organizmu.

Endermologia to zabieg, który stymuluje do odnowy biologicznej skóry, dlatego jest polecany także osobom, które pragną poprawić kontury twarzy i poprawić elastyczność jej skóry. Endermologia jest wykorzystywana także w leczeniu bólów mięśniowych, bólów kręgosłupa czy dolegliwości reumatycznych.

  Jak przebiega endermologia twarzy?

  Endermologia twarzy wykonywana jest zwykle urządzeniem Endermolift LPG (endermologia LPG). To również rodzaj masażu skóry za pomocą specjalnego urządzenia, tyle, że w odróżnieniu od zabiegu na ciało skóra nie jest niczym przykryta. Zabieg daje dobre efekty - rozświetla i ujędrnia skórę, przyspiesza proces tworzenia się kolagenu i elastyny, zmniejsza widoczność worków i cieni pod oczami. 

  Endermologia na twarz

  Endermologia - przebieg zabiegu na ciało 

  Zabieg endermologii na ciało wygląda nieco inaczej, niż endermologia na twarz.  Klientka ubiera się w kombinezon, który przylega do ciała, dzięki czemu maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Masaż jest wykonywany za pomocą sterowanej komputerowo głowicy, która składa się z dwóch ruchomych, niezależnie pracujących rolek oraz komory ssącej.

  Podczas zabiegu, pod wpływem ciśnienia, między rolki zostaje wciągnięty fałd skórny, która przybiera kształt fali. Wtedy skóra jest rolowana od wewnątrz i na zewnątrz - w ten sposób zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a tkanka jest pobudzana do regeneracji. Intensywność masażu zależy od partii ciała.

  Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Efekty, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
  Autor: Getty Images

  Endermologia - cena i czas trwania zabiegu

  Zabieg endermologii nie jest ani długi, ani przesadnie kosztowny. Przeciętnie endermologia trwa w przybliżeniu trzydzieści minut i kosztuje ok. 140-200 zł w zależności od tego, która partia poddawana jest zabiegowi.

  Endermologia - efekty 

  Zabieg intensywnie oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną właściwą, która składa się głównie z komórek zwanych fibroblastami. Komórki te produkują kolagen i elastynę - białka, które odpowiadają za sprężystość i elastyczność skóry. Podczas zabiegu skóra jest "rozciągana" między rolkami, co stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i skutkuje odmłodzeniem skóry. Z tego powodu endermologię wykorzystuje się do masażu twarzy, szyi i dekoltu.

  Efekty endermologii: 

  • ujędrnienie i poprawa elastyczności skóry
  • wygładzenie drobnych zmarszczek
  • łagodniejsze kontury twarzy, oczu i ust
  • zmniejszenie cellulitu
  • wyszczuplenie ciała.

  Endermologia na odchudzanie i cellulit

  Podczas zabiegu skóra jest mocno ugniatana, co pobudza metabolizm. W związku z tym następuje przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej, czego skutkiem jest:

  • redukcja cellulitu tłuszczowego,
  • wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki,
  • poprawa elastyczności skóry,
  • redukcja obrzęków i likwidacja cellulitu wodnego,

  Endermologia jest także polecana w celu poprawienia krążenia i zregenerowania ciała po liposukcji.

  Endermologia oczyszcza organizm z toksyn

  Intensywny masaż stymuluje unaczynienie i poprawia krążenie krwi i limfy, przez co drenuje nadmiar płynów, wzmaga wymianę międzykomórkową i usuwa toksyny z organizmu.

  Endermologia łagodzi ból i obrzęki  

  W trakcie endermologii w naszym organizmie wyzwalają się endorfiny, tzw. hormony szczęścia, które koją ból i powodują uczucie odprężenia i zadowolenia. W związku z tym zabieg wykonuje się także w celu:

  • leczenia uszkodzeń więzadeł i ścięgien,
  • usuwania bólów mięśni,
  • likwidowania bólu szyjnego, pleców, stawu łokciowego, bóle kolan, stóp, dłoni,
  • likwidowania obrzęków.

  Jak pozbyć się cellulitu [WIDEO]

  Jak pozbyć się cellulitu?

  Przeciwwskazania do endermologii

  Mimo że endermologia jest uznawana za bezpieczny zabieg, nie każdy może z niej skorzystać. Dlatego przez rozpoczęciem serii zabiegów niezbędny jest wywiad, w trakcie którego wykluczone zostaną wszystkie przeciwwskazania. 

  Najważniejsze przeciwwskazania do endermologii to:

  Czy wiesz, ile te produkty mają kalorii?

  Pytanie 1 z 16
  Który z tłuszczy jest najbardziej kaloryczny?