Velaterapia - przypalanie włosów płomieniem świecy. Jakie daje efekty?

2015-07-31 15:07

Velaterapia, czyli wypalanie rozdwojonych końcówek włosów za pomocą płomienia świecy. Ta metoda pielęgnacji włosów zdobywa ogromną popularność szczególnie wśród Brazylijek, które słyną z bujnych, gęstych fryzur. Jak osiągnąć efekt gładkich i lśniących włosów? Czy metoda przypalania jest bezpieczna?

Velaterapia - przypalanie włosów płomieniem świecy. Jakie daje efekty?
Autor: Shuttlestock Przypalanie rozdwojonych końcówek płomieniem świecy wydaje się ryzykowne, ale efekty Velaterapii są zaskakujące

Spis treści

  1. Jak wygląda zabieg Velaterapii? Zobacz na filmie.
  2. Velaterapia - na czym polega?
  3. Velaterapia - dla kogo?
  4. Velaterapia - czy jest bezpieczna?
  5. Velaterapia - ile kosztuje?

Brazylia jest kosmetycznym centrum świata, a piękne Brazylijki testują na sobie coraz to nowsze techniki upiększania. Jednym z trendów, który na nowo zyskuje popularność, jest zabieg Velaterapii. Opalanie włosów ogniem świecy jest ryzykowne, ale i bardzo efektowne. Brazylijskie aniołki Victoria's Secret testują metodę od kilku lat. Patrząc na włosy Alessandy Ambrosio, Isabelli Fontana i Barbary Fialho można pozazdrościć efektów. Na czym polega Velaterapia?

Velaterapia nie jest żadną nowością. Ta metodą wypalania rozdwojonych końcówek byłą popularna już w latach 60. XX wieku. W Ameryce Południowej, RPA i USA można zafundować sobie zabieg Velaterapii w każdym dobrym salonie fryzjerskim. Niestety, za taką ekstrawagancję trzeba zapłacić nawet kilkaset dolarów.

Jak wygląda zabieg Velaterapii? Zobacz na filmie.

Źródło: French Glamour/youtube

Velaterapia - na czym polega?

Velaterapia jest metodą pielęgnacji włosów, która opiera się na zasadzie usuwania rozdwojonych końcówek włosów. Mokre włosy dzieli się na cienki pasma, a następnie pasma zwija się dokładnie i przypala świecą wzdłuż ich długości. W efekcie zostają wypalone rozdwojone końcówki. Następnie obcina się zwęglone pozostałości i rozczesuje włosy. Na włosy nakłada się odżywczą maskę i (opcjonalnie) stosuje saunę na włosy. Fryzjerzy specjalizujący się w tej metodzie twierdzą, że ogień otwiera mieszki włosowe, dzięki czemu terapia odżywcza jest znacznie bardziej skuteczna. Velaterapia pomaga pozbyć się rozdwojonych końcówek bez potrzeby podcinania włosów z długości. Zabieg Velaterapii trwa ok 2-3 godzin i należy go powtarzać co 3 miesiące.

  • Zabieg Velaterapii nie jest specjalnie komfortowy ze względu na przykry zapach. Przypalane końcówki wydzielają mocny zapach spalenizny, dlatego wąchanie takiej mieszanki przez kilka godzin bywa uciążliwe. Czego się nie robi dla urody?

Velaterapia - dla kogo?

Zabieg Velaterapii przeznaczony jest w szczególności dla włosów suchych i zniszczonych. Wszystkie panie, które regularnie suszą, prostują lub kręcą włosy na lokówkę mogą spodziewać się doskonałych efektów.

Velaterapia - czy jest bezpieczna?

Nadal zbyt mało wiadomo o zabiegu Velaterapii. Efekt po zabiegu jest fenomenalny, ale trudno przewidzieć, jakie konsekwencje może mieć przypalanie włosów na dłuższą metę. Trycholodzy odradzają zabiegi Velaterapii. Ich zdaniem podczas spalania rozdwojonych końcówek powstają luki we włóknach, co prowadzi do ogólnego osłabienia struktury włosów. Patrząc na opalane ogniem włosy trudno się z tym nie zgodzić, a przynajmniej nie mieć poważnych wątpliwości co do tego zabiegu.

Velaterapia - ile kosztuje?

Zabieg Velaterapii jest kosztowny, ale jego cena zależy głównie od długości włosów. Im więcej czasu fryzjer poświeci włosom, tym cena będzie wyższa. W USA lub w Brazylii tego typu zabiegi kosztują ok. 180-200 dolarów. W Polsce fryzjerzy jeszcze nie oferują podobnych zabiegów. Nie warto jednak próbować Velaterapii w domu.