Jak dobrać szczotkę do rodzaju włosów? Pamiętaj o tych zasadach

2024-06-06 14:15

Wybór szczotki nie wydaje się być niczym ciężkim. Jednak jeśli chcemy mieć pewność, że sprawdzi się ona idealnie na naszych włosach powinniśmy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach. Podpowiadamy, jak dobrać perfekcyjną szczotkę dla naszych włosów.

Jak dobrać szczotkę do rodzaju włosów? Pamiętaj o tych zasadach
Autor: fot. Getty Images Jak dobrać szczotkę do rodzaju włosów? Pamiętaj o tych zasadach

Którą szczotkę wybrać? Różne modele na różne potrzeby

Zanim przejdziemy do wybierania idealnej szczotki, warto wiedzieć, że istnieje cała masa najróżniejszych rodzajów, a wybór może być czasem dość przytłaczający. Dlatego, zanim wybierzemy się do sklepu, warto się zastanowić, jakie przeznaczenie będzie miała nasza szczotka. 

Po pierwsze znaleźć można szczotki ułatwiające rozczesywanie. Te nadadzą się do każdego rodzaju włosów i można ich używać zarówno na suchych, jak i mokrych pasmach. Minimalizują uszkodzenia spowodowane szczotkowaniem.

Następnie możemy znaleźć szczotki pod prysznic. Mają one specjalne "wywietrzniki", które sprawiają, że szybko wysychają. Są zaprojektowane specjalnie z myślą o rozczesywaniu mokrych włosów.

Jako kolejną należy wymienić szczotkę poduszkową. Miękka, gumowa poduszka, która wysadzona jest sztywnym włosiom z drutu lub tworzywa sztucznego. Ta szczotka stymuluje skórę głowy i jest dobra do wyczesywanie łupieżu i pozostałości po produktach do stylizacji włosów.

Szczotka termiczna jest zazwyczaj okrągła. Wykonana z materiału przewodzącego ciepło może przyspieszać suszenie włosów. Jest używana przez stylistów i osoby często korzystające z suszarek.

Zakrzywione szczotki, są zaprojektowane tak, by pasowały do każdego kształtu głowy. Zazwyczaj są wykonane z lekkiego plastiku i pomagają rozczesać włosy. Są świetne, by zabrać je w podróż lub do suszenia.

Nie są to wszystkie rodzaje szczotek dostępnych na rynku, jednak te zaliczają się do najczęściej wybieranych.

Aktor "Na Wspólnej" zafundował sobie nową sylwetkę i... nowe włosy. Teraz kusi bujną czupryną

Jak wybrać szczotkę? Wszystko zależy od włosów

Teraz można zacząć zastanawiać się, jak dobrać szczotkę do rodzaju naszych włosów. Osoby z delikatnymi kosmykami powinny szukać miękkich szczotek. Najlepiej sprawdzą się te z włosiem dzika, które będą delikatne zarówno dla włosów, jak i skóry głowy. Dodatkowo mogą one zmaksymalizować naturalny połysk i ułatwiać rozczesywanie.

Osoby z grubymi włosami powinny szukać szczotek z mieszanką sierści dzika i szpilek z nylonu. Są one odpowiednio mocne, by rozczesać wszystkie kołtuny, a włosie dzika sprawi, że będą gładkie i błyszczące, dzięki naturalnym olejkom.

Osoby z długim włosami powinny szukać dość dużych szczotek, które pozwolą na wyszczotkowanie dużej ilości włosów na raz. Najlepiej w tym sprawdzą się szczotki zakrzywione lub tak zwane łopatkowe (z poduszką i igłami z tworzywa sztucznego).

Do kręconych włosów najlepiej sprawdzą grzebienie z szerokimi zębami. Najlepiej jest używać ich pod prysznicem, dzięki czemu zapobiegniemy puszenie i łamaniu włosów, co może się stać podczas czesania suchych włosów kręconych. Świetnie sprawdzą się również szczotki do rozczesywania ze sztywnym włosiem.

Przypominamy, że specjaliści radzą, by włosy szczotkować dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Trzeba pamiętać również, by robić to delikatnie, ponieważ w innym przypadku możemy uszkodzić i łamać swoje włosy.

Sonda
Jak często myjesz włosy?