Pielęgnacja ust zimą: jak dbać o usta na mrozie?

2014-01-20 15:08

Usta zimą są wysuszone, a ich delikatna skóra pęka. Warto wiedzieć, że odpowiednia zimowa pielęgnacja ust, to nie tylko częste stosowanie balsamów i pomadek ochronnych, ale i regularne maseczki z tłustego kremu, które przywrócą wargom odpowiedni poziom nawilżenia.

Pielęgnacja ust zimą: jak dbać o usta na mrozie?
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Zimowa pielęgnacja ust: przed wyjściem z domu
  2. Zimowa pielęgnacja ust: w trakcie spaceru
  3. Zimowa pielęgnacja ust: po powrocie do domu

Szczególnie zimą, usta narażone na wiatr i częste zmiany temperatur, wymagają szczególnej opieki i pielęgnacji. Cerę przed silnym mrozem ochronią specjalne kremy. Co pomoże spierzchniętym i suchym wargom?

W sezonie zimowym usta wystawione są na nieustanne smagania wiatrem i niską temperaturę. Bez odpowiedniej ochrony, nawet te najbardziej zadbane zaczną pierzchnąć i łuszczyć się. A wtedy nie pomoże najnowsza pomadka luksusowej marki. Usta, pozbawione odpowiedniego nawilżenia, są narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych. A jako że z natury pozbawione są ochronnego pigmentu, działanie słońca jest dla nich wyjątkowo zgubne.

Zimowa pielęgnacja ust: przed wyjściem z domu

Nawet jeśli na dworze nie ma silnego wiatru, należy koniecznie stosować pomadkę ochronną. Kosmetolodzy polecają sztyfty na bazie miodu, czy witaminy A. Używajmy ich bez ograniczeń. Im większej warstwy użyjemy, tym większa szansa, że ochronimy usta przed zmarznięciem.

CZYTAJ TEŻ: DOMOWE SPOSOBY NA SPIERZCHNIĘTE USTA

Zimowa pielęgnacja ust: w trakcie spaceru

Największym błędem, jaki popełniamy podczas zimowych dni jest oblizywanie warg. Nie dość, że takie działanie dodatkowo je wysusza, to jeszcze pozbawia usta nawet tej minimalnej bariery ochronnej.

W pielęgnacji zimowej  możemy też wypróbować sprawdzone receptury, jak np. smarowanie ust miodem lub... oliwą. Miód jest istną kopalnią witamin i minerałów, a oliwa jak nic innego natłuści wargi i sprawi, że przestanie schodzić z nich skóra.

Zimowa pielęgnacja ust: po powrocie do domu

Po powrocie do domu można też zregenerować je maseczką z tłustego kremu. Już 30 minut z taką maseczką wystarczy, aby przywrócić wargom odpowiedni poziom nawilżenia.