Jak wyszczuplić twarz? Makijaż, fryzura, ćwiczenia i inne sposoby

2019-02-25 12:07

Jak wyszczuplić twarz? To pytanie nierzadko zadają sobie kobiety, które chciałyby poprawić kształt swojej twarzy bez chirurgicznej interwencji. Poznaj więc kilka kosmetycznych oraz fryzjerskich tricków, które Ci to ułatwią. Dowiedz się, jak wyszczuplić twarz makijażem, fryzurą, ćwiczeniami i innymi sposobami.

Jak wyszczuplić twarz? Makijaż, fryzura, ćwiczenia i inne sposoby
Autor: gettyimages.com Jak wyszczuplić twarz? Pomocne będą, tak jak w przypadku innych części ciała, ćwiczenia.

Spis treści

  1. Jak wyszczuplić twarz fryzurą?
  2. Jak wyszczuplić twarz makijażem?
  3. Jak wyszczuplić twarz ćwiczeniami?
  4. Jak wyszczuplić twarz masażem?
  5. Jak wyszczuplić twarz biżuterią?
  6. Jak wyszczuplić twarz kosmetykami?

Jak wyszczuplić twarz? Podobno najbardziej pożądanym kobiecym kształtem twarzy jest diament, czyli szczupła twarz, wystające kości policzkowe, a także wąski podbródek. Szczęśliwie na świecie panuje różnorodność i kształtów twarzy jest wiele - jeśli jednak nie jesteś zadowolona za swojego, sprawdź, co możesz zrobić, by optycznie wyszczuplić twarz.

Jak wyszczuplić twarz fryzurą?

Pamiętaj, że im dłuższe i bardziej pofalowane włosy, tym twarz wydaje się smuklejsza. Warto także zadbać o przedziałek na bok oraz uniesienie włosów u nasady, co optycznie sprawi, że twarz stanie się mniej owalna. Nie każdy jednak lubi długie włosy, ale i dla tych osób znajdzie się rozwiązanie. Klasyczny bob z wydłużonymi pasmami z przodu bądź upięcie z wypuszczonymi kosmykami pozwoli wydłużyć twarz w miejscach, w których wydaje się zbyt okrągła. Niezawodne jest również cieniowanie, dodające włosom lekkości i wyszczuplające kontury, a to za sprawą odpowiedniego cięcia.

Jak wyszczuplić twarz makijażem?

Fryzura to nie wszystko. Niezawodne w zmianie kształtu twarzy jest konturowanie, które zostało spopularyzowane przez Kim Kardashian. W internecie można znaleźć mnóstwo tutoriali, które nawiązują i wzorują się na gwieździe, a także nagrania z udziałem jej samej.

Makijaż ten można robić na mokro oraz na sucho. Czym się różni?

Konturowanie na sucho

Czyli najpopularniejszy model konturowania, do którego najlepiej użyć prasowanych bądź wypiekanych bronzerów. Dostępne są również palety w różnych wariantach odcieni. Po pierwsze, należy zadbać aby nasz makijaż był dobrze utrwalony i przypudrowany, co pozwoli uniknąć plam, które w przypadku ich powstania trudno zniwelować. Następnie należy pamiętać o odpowiednim wyborze pędzli do makijażu, które znacznie ułatwią nam cały proces - bez nich konturowanie na sucho jest niemal niemożliwe. Bardzo ważne jest właściwe ich wyprofilowanie.

Konturowanie ma mokro

Do tego rodzaju konturowania zaleca się wybranie bronzerów kremowych: w sztyfcie lub kremowej palety.

Mimo iż konturowanie na mokro wymaga więcej czasu jest nieco łatwiejsze od konturowania na sucho. Zalecane jest przede wszystkim osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu makijażem. Powód? Zabieg ten uchroni nas od wszelkich plam, a nawet jeśli takie powstaną można je szybko rozetrzeć.

O tym, jak konturować twarz makijażem przeczytasz w tym artykule: Konturowanie twarzy makijażem. Jak zmienić rysy twarzy podkładem?

Warto wiedzieć

Aby wyszczuplić twarz, należy także odpowiednio się odżywiać. Picie przynajmniej dwóch litrów wody dziennie eliminuje zatrzymywanie się jej w organizmie oraz powoduje oczyszczenie nerek. Aby organizm był odpowiednio oczyszczony i nie zatrzymywał wody w tkankach należy pić także napary ziołowe. Są one pomocne przy oczyszczaniu organizmu, spalaniu tłuszczu oraz przywracaniu równowagi.

Jak wyszczuplić twarz ćwiczeniami?

Kolejnym sposobem wyszczuplenia twarzy są różne ćwiczenia mimiczne. Do takich ćwiczeń należy na przykład wymawianie na przemian samogłosek "x"oraz "o". W celu zastosowania ćwiczenia należy stanąć przed lustrem lub wziąć w dłoń lusterko i przez kilka sekund wymawiać samogłoski.

Następne ćwiczenie to wciąganie powietrza i wypuszczanie. Aby wykonać ćwiczenie trzeba wciągnąć powietrze, po czym wypuścić je. Po powtórzeniu kilkakrotnym danych ćwiczeń twarz staje się bardziej elastyczna i rozciągnięta. Ćwiczenie można wykonywać o każdej porze dnia.

Można wykonać także ćwiczenie zwane "rybia twarz". Polega ono na wciągnięciu powietrza oraz zasysaniu wewnętrznej części policzków. Pomaga tonizować oraz eliminować tłuszcz z policzków oraz podbródka. Po zastosowaniu tego ćwiczenia na twarzy powstaje grymas przypominający rybę, stąd potoczna nazwa wykonywanego ćwiczenia.

Jak wyszczuplić twarz masażem?

Masaż twarzy to kolejnym sposób służący do wyszczuplenia kształtu twarzy. Dzięki takiemu masażowy można wymodelować twarz, wyszczuplić ją, rozluźnić oraz podnieść policzki. Tego typu masaż trwa około 10 minut. Można go wykonywać o każdej porze dnia, na przykład rano lub wieczorem kiedy twarz jest oczyszczona. Można go wykonywać na sucho lub używając olejku. W zależności od preferencji danej osoby.

Do masażu twarzy zaliczamy uciskanie czoła, policzków czy też brody. Taki masaż wykonujemy zawsze w sposób delikatny, aby rozluźnić twarz. Nigdy stosując siłę.

Czytaj też:

Odpowiednio dobrany makijaż to sposób na odmłodzenie skóry

Makijaż dzienny: jak malować się na co dzień?

Pielęgnacja zgodna z typem cery: jak dbać o twarz?

Jak wyszczuplić twarz biżuterią?

Jako kolejny sposób, za pomocą, którego możemy wyszczuplić twarz to odpowiednio dobrana biżuteria. Do takiej zaliczamy na przykład długie kolczyki lub wisiory i łańcuszki. Należy pamiętać, że osoby, które chcą w ten sposób wyszczuplić twarz nie powinny zakładać chokerów. Zamiast upragniony efekt wyszczuplenia, mogą uzyskać odwrotny.

Jak wyszczuplić twarz kosmetykami?

Do sposobów służących wyszczuplaniu twarzy można zaliczyć dobór odpowiednich kremów. Należy do nich np. krem ujędrniający. Można także zastosować samodzielnie wykonane maseczki. Na przykład maseczkę z pomarańczy, jogurtu naturalnego, płatków owsianych oraz kapsułki zawierającej witaminę E.

Aby przygotować tego typu maseczkę należy do dowolnego, głębokiego naczynia wsypać dwie łyżki płatków owsianych, dodać dowolną ilość jogurtu naturalnego, trzy łyżki soku pomarańczowego oraz kapsułkę z witaminą E. Tak przygotowane składniki, mieszamy, po czym wmasowujemy w skórę twarzy. Następnie zmywamy maseczkę i wycieramy skórę twarzy do sucha.