Zanurz stopy w tej mieszance. To najlepszy sposób na uciążliwy problem

2023-09-04 9:28

Nieprzyjemny zapach stóp to powszechna dolegliwość. Choć powodów może być wiele, to jednak efekt pozostaje ten sam. Wstydliwy problem, który często powraca. Okazuje się, że moczenie stóp w domowym roztworze niweluje kłopot.

Zanurz stopy w tej mieszance. To najlepszy sposób na uciążliwy problem
Autor: Fot. Getty Images

Woda utleniona na co dzień wykorzystywana jest do przemywania ran. Dzięki temu, że odkaża, a zarazem nie szczypie, od lat pomaga w dezynfekcji skóry. Zwłaszcza dzieci doceniają tę wartość po tym, jak zdarzy im się mały wypadek ze zdartym kolanem. Zastosowanie wody utlenionej może być jednak znacznie szersze.

Grzybica - objawy i profilaktyka

Nieprzyjemny zapach stóp? Wypróbuj domowy sposób 

Jednym z powodów nieprzyjemnego zapachu stóp są nagromadzone bakterie lub grzybica. Dlatego chcąc zniwelować problem wystarczy przygotować roztwór, a następnie zamoczyć w nim stopy. Kurację warto powtarzać codziennie po kąpieli. 

Do wanienki z ciepłą wodą wlać całą buteleczkę wody utlenionej, wymieszać. Umieścić oczyszczone stopy i moczyć przez 15 minut. Dzięki temu już po kilku dniach zauważysz różnicę. Skóra będzie miękka i delikatna, zyska dodatkowe nawilżenie, a nieprzyjemny zapach zniknie. 

Antybakteryjne działanie wody utlenionej zwalcza nie tylko przykry swąd, ale także stopniowo usunie nawet zaawansowaną grzybicę. Ważne jednak, aby zachować systematyczność. Przez pierwszy tydzień powtarzaj zabieg każdego wieczora. Natomiast później możesz wykonywać go co drugi dzień, a nawet raz lub dwa razy w tygodniu.

Kuracja na grzybicę stóp. Nie tylko woda utleniona

Dodanie wody utlenionej do wieczornego moczenia stóp sprawi, że zrogowaciała skóra na piętach szybko staje się delikatna i miękka. Dzięki czemu zapomnisz o szorowaniu pęt pumeksem.

Jesienią i zimą taki zabieg rozgrzeje i rozluźni ciało. Warto dodać kilka kropli olejku eterycznego, za sprawą tego prostego składnika przygotujesz domowe spa. Chcąc skutecznie pozbyć się grzybicy stóp użyj olejku z drzewa herbacianego. Kilka kropel sprawi, że paznokcie zyskają piękny, zdrowy kolor, przykry zapach zniknie, a stopy będą aksamitne i estetyczne.