Permanentne tuszowanie rzęs. Na czym polega trwały makijaż rzęs?

2016-05-20 10:04

Metoda permanentnego tuszowania rzęs właśnie pojawiła się w ofercie salonów kosmetycznych. Rzęsy to przecież jeden z najbardziej problematycznych punktów porannego makijażu. Nie jedna z nas marzy o zmysłowym spojrzeniu, które nie kosztuje 20 minut spędzonych przed lustrem. Sprawdź, czy permanentna maskara może być rozwiązaniem dla ciebie.

Permanentne tuszowanie rzęs. Na czym polega trwały makijaż rzęs?
Autor: Thinkstockphotos.com Permanentne tuszowanie rzęs polega na nałożeniu na rzęsy trwałej mascary w wybranym kolorze. Tusz utrzyma się na rzęsach przez kilka tygodni, później trzeba go uzupełnić.

Spis treści

 1. Permanentne tuszowanie rzęs - na czym polega?
 2. Permanentne tuszowanie rzęs - jak wygląda zabieg?
 3. Permanentne tuszowanie rzęs - zalecenia po zabiegu
 4. Permanentne tuszowanie rzęs - dla kogo?
 5. Permanentne tuszowanie rzęs - efekty
 6. Permanentne tuszowanie rzęs - gdzie zrobić, ile kosztuje?
 7. Przeciwwskazania do permanentnego tuszowanie rzęs

Większość kobiet nie jest w pełni zadowolona ze swojego tuszu do rzęs i ciągle szuka tego właściwego. Podobno w codziennym makijażu to właśnie użycie maskary zajmuje najwięcej czasu. Nic dziwnego, że w czasach, kiedy ciągle się spieszymy, metody permanentnego makijażu tak mocno się spopularyzowały. Najnowszym sposobem na wyraziste rzęsy bez wystawania przed lustrem jest permanentna maskara.

Permanentne tuszowanie rzęs - na czym polega?

Semi-permanentne lub permanentne tuszowanie to bezinwazyjny sposób na trwały makijaż rzęs. Zabieg wykonuje się w salonie kosmetycznym przy użyciu aplikatorów i barwnika. Permanentna maskara bywa mylona z przedłużaniem rzęs metodą 1:1, chociaż pozwala uzyskać zupełnie inny efekt. Zabieg jest krótki, a barwnik utrzymuje się od 2 do 3 tygodni. Maskara jest wodoodporna, nie kruszy się, daje naturalny efekt pomalowanych rzęs i u większości osób nie wywołuje reakcji alergicznych.

Permanentne tuszowanie rzęs - jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa od 30 do 60 minut. Sam proces można porównać do malowania paznokci - na rzęsy nakłada się bazę, a później kolejne warstwy. Baza delikatnie oczyszcza rzęsy, które w kolejnym kroku czesze się cienkim grzebykiem. Na dolne i górne powieki nakleja się płatki kosmetyczne chroniące skórę przed zabrudzeniem. Następnie za pomocą metalowego aplikatora na oczyszczone rzęsy nakłada się permanentną maskarę i rozczesuje. Uzyskany efekt zależy od kondycji twoich rzęs i ilości warstw, które nałoży kosmetyczka. Na koniec otrzymasz szczoteczkę do rozdzielania rzęs.

Permanentne tuszowanie rzęs - zalecenia po zabiegu

 • 48 godzin po zabiegu nie należy myć oczu ciepłą wodą, ponieważ osłabia to substancje wiążące.
 • W czasie noszenia maskary nie można pocierać oczu, używać tłustych olejków do demakijażu i stosować natłuszczających kremów pod oczy.
 • Trzeba też zrezygnować z solarium, sauny i basenu.
 • Po 3 tygodniach maskarę zmywa się u kosmetyczki. Wizyta trwa 5 minut i zazwyczaj jest bezpłatna.

Permanentne tuszowanie rzęs - dla kogo?

Z permanentnego tuszowania rzęs mogą korzystać osoby w każdym wieku. Jeśli nie chcesz tracić czasu na zrobienie makijażu rano lub masz problem z dokładnym wytuszowaniem rzęs, permanentna maskara może się okazać rozwiązaniem. Również kobiety, które chcą poznać uczucie trwale pomalowanych rzęs, jednak boją się przedłużania na dłuższy okres, będą zadowolone z tej metody. Zabieg nie jest polecany osobom, które często pocierają oczy lub nawet nieświadomie dotykają skóry wokół oczu. Maskara jest wodoodporna, jednak może nie przetrwać starcia z twoją ręką.

Permanentne tuszowanie rzęs - efekty

Przez większość osób efekt odbierany jest jako satysfakcjonujący, ale nie zachwycający. Rzęsy wyglądają jak po nałożeniu pogrubiającej maskary, nie będą jednak wydłużone, gęstsze lub dłuższe. Jeżeli z natury masz mocne rzęsy i nie potrzebujesz spektakularnych efektów, permanentna maskara nada im mocny kolor, a ciebie zwolni z codziennego malowania. Niestety, osoby o cienkich rzęsach mogą być po prostu zawiedzione.

Permanentne tuszowanie rzęs - gdzie zrobić, ile kosztuje?

Ta metoda pojawiła się w Polsce niedawno, dlatego jeszcze nie każdy salon ma ją w swojej ofercie. Zabieg na dolne i górne rzęsy kosztuje od 100 do 180zł, za wytuszowanie jedynie górnych rzęs zapłacisz od 80 do 150 zł.

Ważne

Przeciwwskazania do permanentnego tuszowanie rzęs

 • choroby oczu,
 • choroby i podrażnienia skóry wokół oczu,
 • zapalenie spojówek,
 • zespół suchego oka,
 • nadwrażliwość spojówek (np. zaczerwienienie i częste łzawienie oczu),
 • chemioterapia (zabieg można wykonać w miesięcznym odstępie czasowym),
 • nadpobudliwość,
 • zaburzenia ruchu i mięśni oraz choroby wywołujące drgawki,
 • przebyte operacje oczu w ostatnich 6 miesiącach.