Permanentne tuszowanie rzęs. Na czym polega trwały makijaż rzęs?
Metoda permanentnego tuszowania rzęs właśnie pojawiła się w ofercie salonów kosmetycznych. Rzęsy to przecież jeden z najbardziej problematycznych punktów porannego makijażu. Nie jedna z nas marzy o zmysłowym spojrzeniu, które nie kosztuje 20 minut spędzonych przed lustrem. Sprawdź, czy permanentna maskara może być rozwiązaniem dla ciebie.
Spis treści
- Permanentne tuszowanie rzęs - na czym polega?
- Permanentne tuszowanie rzęs - jak wygląda zabieg?
- Permanentne tuszowanie rzęs - zalecenia po zabiegu
- Permanentne tuszowanie rzęs - dla kogo?
- Permanentne tuszowanie rzęs - efekty
- Permanentne tuszowanie rzęs - gdzie zrobić, ile kosztuje?
- Przeciwwskazania do permanentnego tuszowanie rzęs
Większość kobiet nie jest w pełni zadowolona ze swojego tuszu do rzęs i ciągle szuka tego właściwego. Podobno w codziennym makijażu to właśnie użycie maskary zajmuje najwięcej czasu. Nic dziwnego, że w czasach, kiedy ciągle się spieszymy, metody permanentnego makijażu tak mocno się spopularyzowały. Najnowszym sposobem na wyraziste rzęsy bez wystawania przed lustrem jest permanentna maskara.
Permanentne tuszowanie rzęs - na czym polega?
Semi-permanentne lub permanentne tuszowanie to bezinwazyjny sposób na trwały makijaż rzęs. Zabieg wykonuje się w salonie kosmetycznym przy użyciu aplikatorów i barwnika. Permanentna maskara bywa mylona z przedłużaniem rzęs metodą 1:1, chociaż pozwala uzyskać zupełnie inny efekt. Zabieg jest krótki, a barwnik utrzymuje się od 2 do 3 tygodni. Maskara jest wodoodporna, nie kruszy się, daje naturalny efekt pomalowanych rzęs i u większości osób nie wywołuje reakcji alergicznych.
Permanentne tuszowanie rzęs - jak wygląda zabieg?
Zabieg trwa od 30 do 60 minut. Sam proces można porównać do malowania paznokci - na rzęsy nakłada się bazę, a później kolejne warstwy. Baza delikatnie oczyszcza rzęsy, które w kolejnym kroku czesze się cienkim grzebykiem. Na dolne i górne powieki nakleja się płatki kosmetyczne chroniące skórę przed zabrudzeniem. Następnie za pomocą metalowego aplikatora na oczyszczone rzęsy nakłada się permanentną maskarę i rozczesuje. Uzyskany efekt zależy od kondycji twoich rzęs i ilości warstw, które nałoży kosmetyczka. Na koniec otrzymasz szczoteczkę do rozdzielania rzęs.
Permanentne tuszowanie rzęs - zalecenia po zabiegu
- 48 godzin po zabiegu nie należy myć oczu ciepłą wodą, ponieważ osłabia to substancje wiążące.
- W czasie noszenia maskary nie można pocierać oczu, używać tłustych olejków do demakijażu i stosować natłuszczających kremów pod oczy.
- Trzeba też zrezygnować z solarium, sauny i basenu.
- Po 3 tygodniach maskarę zmywa się u kosmetyczki. Wizyta trwa 5 minut i zazwyczaj jest bezpłatna.
Permanentne tuszowanie rzęs - dla kogo?
Z permanentnego tuszowania rzęs mogą korzystać osoby w każdym wieku. Jeśli nie chcesz tracić czasu na zrobienie makijażu rano lub masz problem z dokładnym wytuszowaniem rzęs, permanentna maskara może się okazać rozwiązaniem. Również kobiety, które chcą poznać uczucie trwale pomalowanych rzęs, jednak boją się przedłużania na dłuższy okres, będą zadowolone z tej metody. Zabieg nie jest polecany osobom, które często pocierają oczy lub nawet nieświadomie dotykają skóry wokół oczu. Maskara jest wodoodporna, jednak może nie przetrwać starcia z twoją ręką.
Polecany artykuł:
Permanentne tuszowanie rzęs - efekty
Przez większość osób efekt odbierany jest jako satysfakcjonujący, ale nie zachwycający. Rzęsy wyglądają jak po nałożeniu pogrubiającej maskary, nie będą jednak wydłużone, gęstsze lub dłuższe. Jeżeli z natury masz mocne rzęsy i nie potrzebujesz spektakularnych efektów, permanentna maskara nada im mocny kolor, a ciebie zwolni z codziennego malowania. Niestety, osoby o cienkich rzęsach mogą być po prostu zawiedzione.
Permanentne tuszowanie rzęs - gdzie zrobić, ile kosztuje?
Ta metoda pojawiła się w Polsce niedawno, dlatego jeszcze nie każdy salon ma ją w swojej ofercie. Zabieg na dolne i górne rzęsy kosztuje od 100 do 180zł, za wytuszowanie jedynie górnych rzęs zapłacisz od 80 do 150 zł.
Przeciwwskazania do permanentnego tuszowanie rzęs
- choroby oczu,
- choroby i podrażnienia skóry wokół oczu,
- zapalenie spojówek,
- zespół suchego oka,
- nadwrażliwość spojówek (np. zaczerwienienie i częste łzawienie oczu),
- chemioterapia (zabieg można wykonać w miesięcznym odstępie czasowym),
- nadpobudliwość,
- zaburzenia ruchu i mięśni oraz choroby wywołujące drgawki,
- przebyte operacje oczu w ostatnich 6 miesiącach.