Makijaż dla cery trądzikowej. Jak zatuszować trądzik makijażem?

2018-06-25 17:17

Makijaż dla cery trądzikowej ma za zadanie ukryć niedoskonałości cery. Dobór odpowiednich kosmetyków i wiedza na temat poprawnego sposobu ich nakładania to klucz do pięknego, zdrowego wyglądu bez efektu maski. Jak zatuszować trądzik makijażem? Przedstawiamy poradnik, jak krok po kroku wykonać taki make up!

Makijaż dla cery trądzikowej. Jak zatuszować trądzik makijażem?
Autor: Thinkstockphotos.com Makijaż dla cery trądzikowej. Jak zatuszować trądzik makijażem?

Spis treści

  1. Krok 1 - makijaż dla cery trądzikowej
  2. Krok 2 - makijaż dla cery trądzikowej
  3. Krok 3 - makijaż dla cery trądzikowej
  4. Krok 4 - makijaż dla cery trądzikowej
  5. Krok 5 - makijaż dla cery trądzikowej

Makijaż dla cery trądzikowej to idealny sposób na zatuszowanie niedoskonałości. Odpowiednio dobrane kosmetyki nałożone we właściwy sposób pozwolą ukryć pryszcze i zaskórniki. Niestety, wiele kobiet, chcąc ukryć trądzik, stosuje ciężkie podkłady i pudry, przez co tworzy się widoczny efekt maski, którego można uniknąć!

Krok 1 - makijaż dla cery trądzikowej

Jako bazy pod makijaż użyj kremu codziennego. Wiele kobiet zmagających się z trądzikiem zapomina, że cera z problemami wymaga szczególnej pielęgnacji. Nie można zapominać o jej regularnym nawilżaniu - kosmetyki myjące do cery trądzikowej często wysuszają skórę, którą trzeba dodatkowo odżywiać lekkimi kremami, w ten sposób ją regenerując.

Warto pamiętać o tym, by do nakładania kremu używać pędzelka, najlepiej sprawdza się taki jak do aplikacji podkładu. Robiąc to palcami możemy tylko pogorszyć stan trądzika przez bakterie, które mamy na dłoniach. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca ze skłonnościami do wysuszania.

Krok 2 - makijaż dla cery trądzikowej

Drugim ważnym etapem przygotowywania makijażu dla cery trądzikowej jest użycie korektora o właściwościach rozświetlających, który nakładamy pod oczy i rozcieramy pędzelkiem do cienia bazowego. Dzięki drobinkom odbijającym światło zawartym w korektorze skóra pod oczami wygląda na zdrowszą i bardziej wypoczętą.

Krok 3 - makijaż dla cery trądzikowej

Pojedyncze pryszcze i inne niedoskonałości zatuszujemy przy użyciu kamuflaża. Ten kosmetyk ma ciężką konsystencję, przez co jego właściwości są bardzo silnie kryjące, dlatego należy umiejętnie go stosować - w przeciwnym razie zafundujemy sobie efekt maski. Odrobinę produktu należy nabierać pędzlem do podkładu na sam jego czubek. Niedoskonałości zakrywamy muśnięciem końcówki pędzla, po czym upewnij się, że ewentualny nadmiar kosmetyku został dokładnie roztarty.

Krok 4 - makijaż dla cery trądzikowej

Dziewczęta i kobiety o cerze trądzikowej powinny zapomnieć o ciężkich podkładach i pudrach, które zatykają pory i mogą powodować powstawanie nowych wyprysków. Najlepiej używać pudru prasowanego - nakładamy go przy użyciu dużego, miękkiego pędzla. Przyciskając go do kosmetyku zależy zwrócić uwagę, by puder dokładnie pokrył całą powierzchnię włosków. Produkt wprowadzamy punktowo w twarz, przyciskając pędzel do skóry, ale nie rozcierając go, by zapewnić sobie idealne krycie. Okolice wokół oczu dodatkowo omiatamy od skroni do nosa.

Krok 5 - makijaż dla cery trądzikowej

Jeśli chcemy podkreślić kości policzkowe różem lub bronzerem należy używać produktów matowych, bez drobinek rozświetlających. Zastosowanie błyszczących kosmetyków sprawi, że podkreślimy to, co chciałybyśmy ukryć.

Dzień Dobry TVN/x-news