Kosmetyki do brwi: zastosowanie i rodzaje. Jakie zabiegi do brwi wyróżniamy?

2017-12-26 6:00

Kosmetyki do brwi - bez wątpienia jest ich całe mnóstwo: kredki, żele, cienie, farbki, pisaki. Dzięki nim nadajemy brwiom odpowiedni kształt, rozmiar, podkreślamy wyrazistość spojrzenia. Przeczytaj, dzięki którym kosmetykom do brwi uzyskasz najlepsze efekty makijażowe i dowiedz się, na jakie dzielą się rodzaje i jakie jest ich zastosowanie. Przeczytaj również, z jakich zabiegów do brwi możesz skorzystać w gabinecie kosmetycznym.

Kosmetyki do brwi: zastosowanie i rodzaje. Jakie zabiegi do brwi wyróżniamy?
Autor: thinkstockphotos.com Kosmetyki do brwi nierzadko dodają im wyrazistości.

Spis treści

  1. Rodzaje i zastosowanie kosmetyków do brwi
  2. Zabiegi na brwi
  3. Jak dobrać idealne brwi do kształtu twarzy? [WIDEO]

Kosmetyki do brwi pozwalają kształtować nie tylko same brwi, ale i wysmuklić twarz lub wręcz przeciwnie - nadać jej kolistych kształtów. Dobrze wyprofilowane brwi sprawią, że Twoja twarz będzie wyglądać młodziej, a spojrzenie nabierze zupełnie innego charakteru. Poznaj więc rodzaje kosmetyków do brwi i ich zastosowanie!

Rodzaje i zastosowanie kosmetyków do brwi

Wśród kosmetyków do makijażu brwi wyróżniamy między innymi: kredki, żele, cienie, farbki, pomady.

Kredki do brwi

Zadaniem kredek do brwi jest utrzymanie naszych brwi w ryzach oraz nadanie im odpowiedniego odcienia. Użycie kredki będzie najbardziej odpowiednie wtedy, gdy chcemy zagęścić oraz uzupełnić brwi. Przed aplikowaniem kredki na łuk brwiowy należy sprawdzić, czy jest ona odpowiednio zastrugana. Następnie delikatnie zaznaczamy miejsca, które chcemy uzupełnić. Obecnie do wielu kredek dołączona jest również szczoteczka, służąca do przeczesania brwi.

Pisaki do brwi

Podobne w swoim zastosowaniu oraz aplikacji są pisaki. Dzięki temu, iż kosmetyk jest cienki zapewnia doskonałą precyzję. Po zastosowaniu go uzyskujemy naturalny efekt. Przed użyciem pisaka możemy dodatkowo wyczesać brwi. Nie jest to jednak czynność konieczna.

Żel do brwi

Kolejnym kosmetykiem do makijażu brwi jest żel. To kosmetyk trudniejszy w użyciu. Wymaga od nas dość dużej precyzji i umiejętności w nakładaniu. Przy aplikowaniu żelu należy uważać, aby nie osadzał się on wokół oczu. Dobrze dobrany żel do brwi utrwala je, podkreśla oraz nadaje odpowiedni kształt. Potrafi również ujarzmić niesforne, gęste włoski i sprawić, że będą one utrwalone przez wiele godzin. Dodatkowym atutem jest naturalny wygląd.

Cienie do brwi

Wśród kosmetyków do brwi wyróżniamy również cienie do brwi. Zazwyczaj w jednej palecie znajdujemy dwa lub trzy odcienie oraz wosk. Każda kobieta może dobrać odcień odpowiedni właśnie dla niej. Cień aplikujemy odpowiednią szpatułką dołączoną do zestawu.

Pomada do brwi

Kolejny kosmetyk to koloryzująca pomada do brwi. Jej kremowa konsystencja wtapia się w skórę, koloryzując łuk brwiowy. Użycie pomady zapewnia wykonturowanie oraz wypełnienie brwi. Koloryzującą pomadę do brwi aplikuje się za pomocą specjalnie do tego przeznaczonego pędzelka, dołączonego do zestawu.

Farbki do brwi

Farbki to także jeden z kosmetyków do brwi. Dzięki odpowiednio dobranej farbie możemy nadać kolor naszym brwiom oraz utrzymać je w ryzach przez wiele godzin. Farbki do brwi aplikujemy za pomocą specjalnego pędzelka.

To ci się przyda

Zabiegi na brwi

Jednym z najpopularniejszych zabiegów na brwi jest henna. Zabieg henną utrzymuje się około czterech tygodni. Można wykonać go samodzielnie w domu lub w salonie kosmetycznym. Kobiety, które lubią długotrwały efekt koloryzacji brwi, wybierają bardziej inwazyjne metody. Do takich metod zaliczany jest makijaż permanentny brwi, wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Polega on na aplikowaniu pigmentów na nasz łuk brwiowy. Jest swoistego rodzaju tatuażem. Jest to metoda utrzymująca się na brwiach kilka miesięcy, ale musi być powtarzana co jakiś czas.

Zabiegi na brwi

Aby działanie kosmetyków do brwi wywołało zamierzony efekt, należy zadbać o to, by przed nałożeniem kosmetyku były one właściwie wyregulowane. Kształt brwi definiujemy, mając na uwadze trzy punkty linii brwi. Przykładamy patyczek lub pędzelek od ust do zewnętrznej części brwi, następnie do środka a na koniec do zewnętrznej części, w miejscu gdzie kończy się brew. Do sposobów regulacji brwi zaliczamy między innymi woskowanie oraz nitkowanie brwi.

Woskowanie brwi

Metoda ta pozwala na usunięcie niepotrzebnego owłosienia do około czterech tygodni. Podczas wykonywania takiego zabiegu usuwamy zbędne owłosienie oraz niewidoczny meszek. Aby właściwie wykonać zabieg depilacji woskiem należy wykonać następujące czynności: najpierw podgrzewamy wosk, następnie nanosimy o na miejsce, z którego chcemy usunąć zbędne owłosienie, przykładamy plaster do miejsca z nałożonym woskiem, starannie dociskamy plaster i zdecydowanym, szybkim ruchem odrywamy plaster z miejsca, w którym znajdował się wosk. Należy pamiętać, by po depilacji posmarować skórę oliwką, która złagodzi wszelkie zaczerwienienia oraz podrażnienia spowodowane wykonywaniem zabiegu.

Nitkowanie brwi (threading)

Kolejnym zabiegiem regulacji brwi jest nitkowanie brwi. Do wykonania regulacji brwi tą metodą potrzebna jest nić składająca się w 100% z bawełny. Dzięki nitkowaniu brwi możemy usunąć cienkie i delikatne włoski. Metoda ta usuwa owłosienie z cebulkami, a efekt utrzymuje się przez dłuższy czas. Po wykonaniu zabiegu również należy posmarować skórę oliwką w celu złagodzenia podrażnień.

Usuwanie brwi za pomocą pęsety

Jednym z zabiegów regulacji brwi i usuwania nadmiernego owłosienia jest usuwanie włosków za pomocą pęsety do brwi. Zabieg taki należy wykonywać co kilka dni, w zależności od potrzeb. Podczas zabiegu włoski wyrywane są z cebulkami. Należy jednak pamiętać, by przy tego typu usuwania zbędnego owłosienia nie uszkodzić i nie złamać włosa. Skutkuje to szybszym odrastaniem włosków. Podczas zastosowania każdej z metod należy pamiętać, iż regulację brwi wykonujemy zawsze pod łukiem brwiowym, ale nigdy nad nim. Istotną kwestią jest również to, iż zarówno po depilacji, jak i farbowaniu zawsze należy uczesać brwi. Najlepiej ku górze, wtedy uzyskamy naturalny efekt.

Warto wiedzieć

Włoski na łuku brwiowym odrastają w różnym tempie - w zależności od rodzaju metody depilacji oraz jej częstotliwości. Mogą odrosnąć w przeciągu kilku dni, tygodnia lub miesiąca.

Jak dobrać idealne brwi do kształtu twarzy? [WIDEO]

Poznaj porady Elizy Moczydłowskiej, ekspertki stylizacji brwi!

Źródło: x-news.pl/Agencja TVN