Rekonstrukcja brwi - na czym polega? Metody rekonstrukcji brwi w gabinecie kosmetycznym

2016-06-29 13:06

Rekonstrukcja brwi to zabieg, który pozwoli poczuć się pięknie każdej osobie, której brwi są asymetryczne, przerzedzone lub widać w nich znaczne ubytki. Dowiedz się, jakie metody rekonstrukcji brwi stosuje się w gabinetach kosmetycznych.

Rekonstrukcja brwi - na czym polega? Metody rekonstrukcji brwi w gabinecie kosmetycznym
Autor: Thinkstockphotos.com Rekonstrukcja brwi pozwala na uzupełnienie cienkich włosów tak, aby wyglądały naturalnie

Spis treści

  1. Zabieg rekonstrukcji brwi- na czym polega, ile kosztuje?
  2. Metody rekonstrukcji brwi
  3. Przeciwwskazania do wykonywania rekonstrukcji brwi

Brwi to bardzo istotny element urody. To właśnie one nadają twarzy charakteru, wydobywają piękno oczu. Niestety większość z nas nie może się cieszyć równymi, pełnymi brwiami. Jasne, rzadkie czy niesymetryczne brwi mogą być wynikiem uwarunkowań genetycznych, przebytych chorób oraz nadmiernego, niewprawnego wyskubywania lub depilacji włosków w przeszłości.

Dzięki profesjonalnej rekonstrukcji brwi w salonie kosmetycznym zaoszczędzisz czas i będziesz cieszyć się naturalnym efektem i idealnym wyglądem.

Bardzo trudno jest uzyskać wymarzony kształt oraz odcień brwi podczas samodzielnych zabiegów w domu. Często wolimy zwrócić się do profesjonalistów, jednak standardowe usługi gabinetów kosmetycznych, takie jak regulacja oraz malowanie henną, nie są w stanie poprawić wyglądu przerzedzonych czy wybrakowanych brwi, a ich efekty utrzymują się tylko kilka dni. W efekcie wiele kobiet każdego ranka musi poświęcić cenny czas na stylizację brwi za pomocą makijażu.

Zabieg rekonstrukcji brwi- na czym polega, ile kosztuje?

Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, nie wymaga zatem uprzedniego przygotowania. Należy jedynie zapisać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego, który posiada w ofercie usługę rekonstrukcji brwi. Podczas wizyty kosmetyczka pomoże dobrać odpowiedni do rysów twarzy kształt oraz kolor brwi, a także zdecydować, jaka metoda najlepiej sprawdzi się w danym przypadku.

Rekonstrukcja brwi gwarantuje naturalny, stonowany efekt, który nie rzuca się w oczy. Utrzymuje się on od dwóch, do czterech tygodni. Aby jego trwałość była dłuższa należy unikać dotykania włosków oraz stosowania bezpośrednio na łuk brwiowy tłustych preparatów kosmetycznych. Koszt zabiegu waha się od 80 zł za jedną metodę do 250 zł w przypadku kombinacji dwóch metod.

Metody rekonstrukcji brwi

Rekonstrukcję brwi wykonuje się za pomocą dwóch metod:

  • Building, czyli metoda włoskowa. Kosmetyczka dokleja pojedyncze sztuczne włoski między naturalne. Metoda ta stosowana jest u osób, których brwi wymagają zagęszczenia lub zmiany kształtu. Kolor sztucznych włosków dobierany jest to naturalnego odcienia brwi.
  • Sculpting. Kosmetyczka dorysowuje bardzo cienkie kreski imitujące pojedyncze włoski specjalną farbą o wypukłej strukturze za pomocą cienkiego drucika. W tym przypadku kolor włosków może być dowolny, dzięki czemu efekt jest bardzo naturalny.

Wiele osób decyduje się na skorzystanie z kombinacji tych dwóch metod, czyli doczepienia jak i dorysowania włosków. Z zabiegu mogą skorzystać nawet osoby, które w wyniku chorób nie posiadają zupełnie włosków, ponieważ stosowane metody są w stanie w stu procentach zrekonstruować naturalną brew.

Warto wiedzieć

Microblading - naturalny makijaż permanentny

Jeśli interesuje cię zabieg, który zapewni doskonały wygląd brwi na dłużej, pomyśl o makijażu permanentnym. Obawiasz się nienaturalnego efektu prostych kresek? Skorzystaj z microbladingu, czyli innowacyjnej metody permanentnego makijażu brwi. Polega ona na dorysowywaniu na skórze poszczególnych, cienkich włosków. Kosmetyczka nacina skórę maleńkim ostrzem, a następnie wprowadza pod nią pigment. Efekt microbladingu utrzymuje się około 1,5 do 2 lat, później wymaga powtórzenia. Koszt zabiegu to 500 - 800 zł.

Przeciwwskazania do wykonywania rekonstrukcji brwi

Chociaż rekonstrukcja brwi jest nieinwazyjnym zabiegiem, nie może być wykonywana w niektórych przypadkach. Nie wolno stosować jej na skórę po peelingach chemicznych lub mikrodermabrazji a także, gdy w okolicach brwi znajduje się trądzik, wysypka, otwarte rany skórne oraz stany zapalne.