Ból nóg po wychłodzeniu [Porada eksperta]

2016-09-12 10:13

Od pary lat mam problem z bólem nóg po ich wychłodzeniu. Najczęściej kiedy zmienia się pogoda na zimniejszą, a nie mam możliwości zmienić ubioru i czuję, że jest mi zimno. Po niedługim czasie zaczynają mnie boleć przeważnie okolice łydek, jest to jakby ból kości. Kiedy byłam dzieckiem, budziłam się w nocy i był to ten sam ból, wtedy mama smarowała mnie maścią rozgrzewającą i zakładała wysokie podkolanówki (przechodziło). Z czym to może być związane?

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

W pani przypadku wygląda to bardziej na problemy krążeniowe. Proszę skontaktować się ze specjalistą od naczyń krwionośnych. Warto też zrobić Dopplera żył.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Dr n. med. Joanna Stodolna-Tukendorf, fizjoterapeuta i ortopodolog w FootMedica Klinika Zdrowej Stopy
dr n. med. Joanna Stodolna-Tukendorf

Fizjoterapeuta i ortopodolog. Dyrektor merytoryczny sieci gabinetów FootMedica Kliniki Zdrowej Stopy. Współpracuje z Ośrodkiem Leczniczo-Rehabilitacyjnym Natura. Rozprawę doktorską pisała na temat hipermobilności konstytucjonalnej (wrodzonej wiotkości stawowej), co przyczyniło się do zainteresowania problematyką stóp. Prowadzi szkolenia w zakresie diagnostyki i terapii stóp oraz zaopatrzenia ortotycznego w ramach firmy Pro Pedis. Jest certyfikowanym terapeutą terapii manualnej według koncepcji Kaltenborna i Evjentha. Bierze udział w wielu kongresach i sympozjach naukowych z zakresu fizjoterapii, kosmetologii, terapii manualnej w Polsce i zagranicą. Tłumaczyła kursy i publikacje naukowe na temat terapii manualnej, ortopedii, fizjoterapii. Jest autorką referatów i publikacji na temat hipermobilności, zaburzeń stabilizacji oraz zaburzeń w obrębie stopy i ich oddziaływaniu na narząd ruchu.jest magistrem fizjoterapii i licencjonowanym kosmetologiem, dyrektorem merytorycznym sieci gabinetów FootMedica Kliniki Zdrowej Stopy, współpracuje z Ośrodkiem Leczniczo-Rehabilitacyjnym Natura. http://www.footmedica.pl/