Tani trik na wzmocnienie zniszczonych paznokci, nawet po hybrydzie. Wystarczą 2 złote

2022-10-30 12:00

Istnieje wiele czynników mogących osłabić nasze paznokcie. Nieodpowiednie odżywianie, brak niektórych witamin i pierwiastków, a także częste korzystanie z zabiegów kosmetycznych typu hybrydy lub żele mogą wpłynąć na stan płytki lub łamliwość paznokci. Ten prosty sposób pozwoli ci je odbudować.

Sposób na połamane paznokcie
Autor: Getty Images

Aby wzmocnić zniszczone paznokcie, nie potrzeba wcale specjalnych zabiegów kosmetycznych. Drogeryjne kosmetyki odbudowujące paznokcie nie zawsze sprawdzają się u wszystkich osób. Wszystko ze względu na to, że mogą zawierać substancje, które wywołują reakcje alergiczne. Warto więc skorzystać z domowych sposobów, które odżywią i wzmocnią płytkę paznokcia. Jednym z nich jest kąpiel żelatynowa.

Wrastanie paznokci - jak sobie z nim radzić?

Jak przygotować kąpiel żelatynową do paznokci?

Żelatynowa kąpiel to świetna i tania alternatywa dla gotowych produktów oraz drogich zabiegów. Do jej przygotowania potrzebujemy jedynie dwóch łyżek żelatyny oraz szklanki wody. Wodę należy wlać do garnka i zagotować. W tym czasie dwie łyżeczki żelatyny należy wsypać do małej miseczki. Po zagotowaniu, wodę przelać do miseczki i dokładnie wymieszać.

Po wystygnięciu kąpiel żelatynowa jest gotowa. Zanurz w niej dłonie i mocz przez 2-3 minuty. Następnie dłonie opłucz, wysusz i posmaruj ulubionym kremem.

Aby kuracja była skuteczna, powtarzaj kąpiel co dwa dni przez okres dwóch tygodni.

W celu regularnego powtarzania zabiegu, kąpiel można przygotować w większej ilości i przelać do szczelnego pojemnika lub słoika. Roztwór można przechowywać w lodówce przez maksymalnie dwa miesiące.

Jak działa kąpiel żelatynowa na paznokcie?

Dzięki zawartości żelatyny, kąpiel jest świetnym sposobem na wzmocnienie i odbudowę zniszczonych paznokci. Żelatyna jest źródłem białek oraz peptydów uzyskanych przez częściową hydrolizę kolagenu. Kolagen jest naturalnym budulcem wielu struktur naszego organizmu, w tym stawów, skóry oraz paznokci.

Istotnymi składnikami żelatyny są również biotyna i sole mineralne. Wpływają one na poprawę wyglądu płytki paznokcia.