Paznokcie po hybrydzie. Jak zregenerować paznokcie po manicure hybrydowym?

2022-06-23 14:35

Manicure hybrydowy to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które cenią sobie trwałość, wygodę i estetyczny wygląd paznokci. Ponieważ popularna hybryda jest bardzo trwała, może osłabiać i niszczyć płytkę paznokcia. W takim przypadku należy skupić się na regeneracji paznokci i na jakiś czas darować sobie regularną stylizację. Dowiedz się, jak zregenerować i odżywić paznokcie po hybrydzie.

Stylistka paznokci robi manicure
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Manicure hybrydowy to najpopularniejsza metoda zdobienia paznokci. Jest bardzo trwały, łatwy do wykonania w domu i stosunkowo tani. Podobno, jeśli ktoś raz wykona popularną hybrydę, już na pewno z niej nie zrezygnuje. Co zatem sprawia, że paznokcie po hybrydzie są słabe i zniszczone?

Osłabienie płytki paznokcia występuje najczęściej po długim, regularnym nakładaniu hybrydy. Kilka warstw mocnego lakieru osłabia płytkę i sprawia, że paznokieć szybko się łamie. Po kilku miesiącach płytki paznokcia mogą również przybierać nieciekawy kolor.

Często pojawia się również problem z ponowną aplikacją hybrydy. Na słabych, zniszczonych paznokciach lakier nie chce się trzymać lub nieestetycznie schodzi i łuszczy się. Jedynym wyjściem pozostaje odstawienie hybrydy na jakiś czas i odżywienie paznokci.

Regeneracja paznokci powinna być połączona z odpowiednią dietą. Zalecany jest także bardzo delikatny manicure i nawilżanie skórek i paznokci. Po kilku miesiącach paznokcie powinny być gotowe do ponownej stylizacji.

Manicure hybrydowy. Czy jest bezpieczny?

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Po długotrwałym korzystaniu z hybrydy warto dać paznokciom odpocząć. Przede wszystkim należy prawidłowo usunąć lakier hybrydowy, aby nie uszkodzić płytki paznokcia. Po zdjęciu najlepiej obciąć je na krótko, by dać im czas na wzmocnienie. Od razu po zdjęciu hybrydy na paznokcie i skórki trzeba położyć oliwkę do paznokci.

To ci się przyda

Nawilżaj dłonie i paznokcie kremem kilka razy dziennie. Szczególnie po kąpieli i zmywaniu.

Zdaniem eksperta
Joanna Kaczorowska - stylistka paznokci

Czy hybryda osłabia i niszczy paznokcie?

Od 8 miesięcy regularnie robię hybrydę co 2 tygodnie. Teraz moje paznokcie są cienkie jak kartka papieru i hybryda nie chce się trzymać dobrze, po dwóch dniach odchodzi. Dlaczego?

Joanna Kaczorowska: Paznokcie zostały osłabione hybrydą. Osiem miesięcy nakładania non stop hybrydy spowodowało taki efekt. Jest to produkt chemiczny, więc na pewno nie odżywi paznokci. Niestety, w większości przypadków, po odstawieniu hybrydy paznokcie stają się cieńsze i bardziej wrażliwe. Aby znów powróciły do poprzedniego stanu, proponuję nie nakładać hybrydy przez 2-3 miesiące. W tym czasie używaj odżywki do cienkich i osłabionych paznokci. Jak zauważysz poprawę znów możesz powrócić do hybrydy. Obecnie nie widzę sensu ponownego jej robienia, bo tak jak piszesz, nie będzie się trzymała na paznokciach. Również w tym czasie nie nakładaj tipsów - one również obciążają paznokieć.

Hybryda wysusza paznokcie, dlatego warto smarować je oliwką każdego dnia, powtarzając czynność kilka razy dziennie. Można także kupić dobrą odżywkę do paznokci (np. Nail Tek II), która zregeneruje paznokcie. Dodatkowo warto rozważyć przyjmowanie suplementów diety na zdrowe paznokcie lub wprowadzić do codziennej diety produkty wpływające korzystnie na włosy i paznokcie np. nasiona, otręby, chude mięso drobiu, jaja, grube kasze, rośliny strączkowe, ryby, olej lniany, oliwę z oliwek. Regeneracja paznokci powinna trwać minimum jeden miesiąc.

Podczas pierwszego zabiegu manicure hybrydowego zachęcam do nałożenia pod hybrydę bazy proteinowej (witaminowej). Przygotowuje ona płytkę paznokcia do zabiegu oraz doskonale ją wzmacnia i odżywia. Produkt ten łączy formuły witaminy E oraz witaminy B5, które mają dobroczynny wpływ na kondycję paznokci.