Manicure winylowy: czym jest, jak go zrobić i ile kosztuje?

2019-01-25 13:02

Manicure winylowy to kolejny, obok bardzo popularnego w ostatnich latach manicure hybrydowego, modny sposób malowania paznokci. Przeczytaj, czym jest manicure winylowy, dowiedz się, jak go zrobić i jaka jest jego cena! Zobacz też zdjęcia i filmik instruktażowy z manicure winylowym w naszej galerii!

Spis treści

  1. Manicure winylowy: czym jest?
  2. Manicure winylowy: jak go zrobić? Krok po kroku
  3. Manicure winylowy: cena

Manicure winylowy to rozwiązanie dla kobiet, dla których trwałość klasycznego manicure jest zbyt krótka i które nie chcą też, z różnych powodów, zdecydować się na paznokcie hybrydowe.

Manicure winylowy: czym jest?

Manicure winylowy wykonuje się za pomocą lakieru winylowego. Lakier ten zawiera polimery winylu, mające chronić pomalowane paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi i niekorzystnym działaniem wiatru, mrozu, zbyt wysokiej temperatury w pomieszczeniach itp.

Manicure winylowy zachowuje trwałość przez około 7-10 dni, niektóre kobiety mówią nawet o 2 tygodniach. Jest to więc czas krótszy niż w przypadku hybrydy, ale dłuższy niż w manicure klasycznym.

Co więcej, do wykonania manicure winylowego nie jest potrzebna baza pod lakier – wystarczy sam lakier i utwardzacz do paznokci. Warto jednak wiedzieć, że przez to, iż lakier jest kładziony bezpośrednio na płytkę paznokcia, może powodować jej odbarwienia.

Do wykonania manicure winylowego nie jest potrzebna lampa UV czy LED, co na pewno przekona kobiety, które nie mają w domu tego typu sprzętu. Lakier winylowy z czasem staje się na paznokciach coraz trwalszy, ponieważ utwardza się pod wpływem działania światła słonecznego. Dzięki temu odpryski nie pojawiają się na nim tak szybko i tak często jak przy klasycznym manicure.

Aby zmyć manicure winylowy, wystarczy zwykły zmywacz do paznokci.

Czytaj też:

Paznokcie żelowe krok po kroku: jak je zrobić i jak je zdjąć?

Manicure japoński: jak go zrobić krok po kroku?

Frezarka do paznokci: czym jest i jaką wybrać?

Manicure winylowy: jak go zrobić? Krok po kroku

Do wykonania manicure winylowego potrzebne ci będą:

  • pilnik do paznokci
  • polerka do płytek
  • lakier winylowy
  • utwardzacz (top coat)
  • cleaner

1. Spiłuj paznokcie i oczyść ich płytkę.

2. Odtłuść płytkę paznokcia za pomocą cleanera.

3. Nałóż pierwszą warstwę lakieru i odczekaj aż zaschnie.

4. Następnie nałóż drugą warstwę lakieru i również poczekaj do jego zaschnięcia.

5. Teraz kolej na nałożenie utwardzacza lakieru – zrób to i poczekaj aż wyschnie.

6. Gratulacje! Manicure winylowy gotowy!

Manicure winylowy: cena

Manicure winylowy można łatwo samodzielnie wykonać w domu. Cena lakieru winylowego waha się w zależności od producenta – od około 5 do 30 zł. Do tego trzeba doliczyć koszt utwardzacza do paznokci (również bardzo duży przedział cenowy – od 6 do nawet 60 zł) i cleanera (około 10 zł).

Koszt wykonania manicure winylowego u kosmetyczki to około 60 zł.

Zapoznaj się też z galerią manicure wykonanych przy użyciu lakierów winylowych! Znajdują się w niej nie tylko zdjęcia, ale i filmik instruktażowy, ukazujący, jak wykonać tego rodzaju manicure.