Domowy kosmetyk na spierzchnięte dłonie. Tanio i szybko zrobisz go z tych dwóch składników

2024-02-02 15:47

Jeśli skóra twoich dłoni jest szorstka i przesuszona, to znak, że domaga się regeneracji. Skuteczne remedium znajdziesz w swojej kuchni. Jeden być może zostanie po dobrym śniadaniu. Drugi to sprawdzony składnik naparów na uspokojenie i poprawę trawienia. W zespole stworzą znakomity kosmetyk.

Domowy kosmetyk na spierzchnięte dłonie. Tanio i szybko zrobisz go z tych dwóch składników
Autor: Getty Images Domowy kosmetyk na spierzchnięte dłonie. Tanio i szybko zrobisz go z tych dwóch składników

Płatki owsiane mają wiele cennych właściwości prozdrowotnych. Wprowadzone do diety, opóźnią efekty starzenia, wspomagają pracę jelit, obniżą poziom cholesterolu i poprawią glikemię u osób, które mają zaburzenia tolerancji glukozy. Okazuje się, że z ich właściwości może też skorzystać twoja skóra, niekoniecznie tylko wtedy, gdy stosujesz je od wewnątrz. Jeśli moc owsa połączysz z rumiankiem, efekt może cię naprawdę zaskoczyć.

Pielęgnacja skóry atopowej u dzieci

Dlaczego to ma pomóc twojej skórze?

Skóra wrażliwa, atopowa, najczęściej wymaga profesjonalnej pielęgnacji, dobranej przez lekarza alergologa lub dermatologa.

Jeśli jednak twoja skóra jest nienaturalnie podrażniona i przesuszona z powodu potraktowania jej silnymi detergentami, drażniącymi substancjami czyszczącymi, czy po prostu zbyt długim trzymaniem w wodzie, która działa wysuszająco, najpewniej poradzisz sobie z problemem samodzielnie.

nasze babcie ufały sile owsianki na dłonie. Ty też możesz ją wypróbować. Płatki owsiane działają jak delikatny środek złuszczający - ułatwiają pozbyć się łagodnie martwego naskórka. Przy okazji oczyszczą też skórę.

Skóra dłoni powinna też nabrać elastyczności, a pozostałe warstwy naskórka zregenerować się. To zasługa zastosowanych zewnętrznie witamin z grupy B, substancji śluzowych oraz minerałów: siarki, fosforu, wapnia i krzemu.

Łagodny rumianek działa odkażająco i łagodząco, więc wesprze owies w działaniu.

Jak zrobić domową maseczkę z owsa i rumianku na dłonie

Składniki:

  • 2 łyżki płatków owsianych,
  • 3 łyżki wody,
  • łyżka mąki kukurydzianej lub skrobi kukurydzianej,
  • torebka herbaty rumiankowej.

Zaparz herbatę i odstaw napar do wystudzenia.

W tym czasie wymieszaj płatki owsiane i mąkę kukurydzianą.

Dodaj do mieszanki napar z rumianku (tyle, by powstała plastyczna masa) i ponownie wymieszaj.

Nałóż maseczkę na dłonie. Zostaw na kilkanaście minut.

Jak działa maseczka z owsa i rumianku?

Domowa maseczka na suche dłonie z rumianku i płatków powinna złagodzić podrażnienia, przywrócić gładkość i miękkość skórze, a także nieznacznie rozjaśnić kolor skóry. jeśli maseczka nie pomoże, warto poszukać pierwotnej przyczyny wrażliwości skóry dłoni, np. wykluczyć alergię.