Depilator elektryczny - jak go używać? Wady i zalety depilacji depilatorem

2017-09-13 14:41

Depilator elektryczny jest skutecznym urządzeniem do domowej epilacji. Depilator używany jest od wielu lat, ale wciąż się zmienia. Efekt golenia depilatorem elektrycznym utrzymuje się nawet do 5 tygodni. Nie jest to jednak idealna metoda dla wszystkich. Dowiedz się, jakie są wady i zalety depilacji depilatorem elektrycznym.

Depilator elektryczny - jak go używać? Wady i zalety depilacji depilatorem
Autor: Thinkstockphotos.com Depilator elektryczny wyrywa włoski wraz z cebulką, dlatego jest tak skuteczny. Włosy odrastają po 3-5 tygodniach, są cieńsze i słabsze.

Spis treści

 1. Jak używać depilatora elektrycznego?
 2. Zalety korzystania z depilatora elektrycznego
 3. Wady korzystania z depilatora elektrycznego

Depilator elektryczny posiada ostrza, które obracają się w bardzo szybkim tempie. Podczas depilacji łapią włos u nasady i wyrywają go razem z cebulką. Końcówka depilatora elektrycznego może mieć różny kształt w zależności od modelu i producenta, co wpływa na wygodę oraz odczuwany ból podczas golenia. Niestety, nie warto liczyć na bezbolesną depilację, bo nawet użycie najlepszego depilatora elektrycznego wiąże się z pewnym dyskomfortem. Na szczęście producenci sprzętu starają się wypracować rozwiązanie tego problemu.

Depilatory nazywane są też damskimi golarkami.

Dla osób bardzo wrażliwych na ból stworzono depilatory posiadające elementy masujące i chłodzące, które rzeczywiście umilają golenie. Produkty różnią się od siebie także kształtem. Korzystając z depilatora elektrycznego epilujesz, a nie depilujesz włoski. Epilacja oznacza pozbycie się całego włoska razem z cebulką, z kolei depilacja na goleniu, czyli pozbyciu się jedynie górnej partii włosa. Do użycia na stałe weszło jednak drugie określenie.

Jak używać depilatora elektrycznego?

 1. Ostrza depilatora elektrycznego chwytają dłuższe włoski, które odstają od skóry. Dlatego przed depilacją musisz zapuścić włosy, nie golić ich przez kilka dni.
 2. Dzień wcześniej możesz zrobić peeling miejsc, które przeznaczone są do depilacji. Usuniesz tym sposobem martwy naskórek i tym samym ograniczysz wrastanie włosków.
 3. 15 minut przed goleniem weź ciepłą kąpiel, aby zmiękczyć skórę.
 4. Wykonaj depilację.
 5. Sprawdź, czy gdzieś nie pozostały za krótkie włoski, których nie chwycił depilator elektryczny. W razie czego wyrwij je pęsetą.
 6. Rozmasuj i nakremuj ogolone miejsca. Możesz też użyć specjalnej chusteczki "po depilacji" lub kremu opóźniającego wzrost włosów.

Zalety korzystania z depilatora elektrycznego

 1. Udana depilacja to gładka, lśniąca i przyjemna w dotyku skóra.
 2. Efekt utrzymuje się od 2 do 5 tygodni, czyli najdłużej z domowych sposobów depilacji. Po tym czasie, jeśli nie ma przeciwwskazań, można powtórzyć depilację.
 3. Cenny czas oszczędzasz również na kupowaniu maszynek, pianek, kremów lub wizytach u kosmetyczki. Wszystko, czego potrzebujesz, to własny depilator elektryczny.
 4. Używanie depilatora jest proste, zresztą zawsze możesz podeprzeć się instrukcją. Po kilku razach będziesz już uczyć koleżanki.
 5. Produkt jest odpowiedni dla alergików, ponieważ nie zawiera substancji uczulających (chyba że ktoś jest uczulony na metal, plastik lub inny składnik, z którego wytworzone jest narzędzie).
 6. Depilacja nie trwa długo - na ogolenie nóg depilatorem potrzeba od 10 do 30 minut. Osoby wrażliwe na ból robią sobie przerwy między goleniem, co wydłuża ten czas.
 7. Depilacja zostawia czerwone kropki na skórze bardzo rzadko. Masaż tuż po goleniu i krem lub olejek ograniczą ryzyko ich wystąpienia.
 8. Wydatek jest jednorazowy, a efekty kilkutygodniowe. W ostatecznym rozrachunku depilator może być tańszy niż pozostałe metody. Wydatki rosną szczególnie latem, kiedy golisz się częściej lub wybierasz depilację woskiem.
 9. Depilator elektryczny masz zawsze pod ręką. Kiedy niespodziewanie zapragniesz mieć całkowicie gładką skórę, po prostu go używasz.
Warto wiedzieć

Depilator na prezent?

Depilator to popularny prezent, ale nie zawsze trafiony. Kształt uchwytu powinien być dostosowany do dłoni użytkownika, a ostrza do rodzaju włosków i skóry. Nie kupuj depilatora elektrycznego w ciemno. Zamiast tego podaruj bliskiej osobie bon albo dowiedz się, którym produktem jest rzeczywiście zainteresowana.

Wady korzystania z depilatora elektrycznego

 1. Depilator elektryczny jest bardzo poręczny, ale zdecydowanie większy od maszynki lub łopatki do kremu. Dla niektórych osób z tego powodu będzie niewygodny, dlatego podczas kupna tak ważne jest wybranie najlepszego kształtu, a niekoniecznie najładniejszego koloru.
 2. Ból jest mocniej odczuwalny niż podczas golenia maszynką, chociaż można się do niego przyzwyczaić. Wszystko zależy od nastawienia i wytrzymałości.
 3. Włoski muszą być widoczne, żeby ostrza depilatora elektrycznego sprawnie chwyciły je i wyrwały z cebulkami. Jeśli chcesz mieć gładką skórę non stop, ta metoda nie jest odpowiednia dla ciebie.
 4. Kolejną wadą jest wrastanie włosków, ale nie ma tutaj zasady. W aptece lub drogerii znajdziesz preparaty przeciw wrastaniu, które kosztują od 30 do 70 złotych.
 5. Cena dobrego depilatora to koszt, który ponosisz jednorazowo. Może stanowić przeszkodę, jeśli ciężko ci odłożyć pieniądze i wolisz wydawać mniejsze sumy regularnie.
 6. Przeciwwskazania zdrowotne to żylaki na nogach oraz bardzo cienka skóra skłonna do podrażnień.