Zwalczanie CELLULITU w gabinecie

2007-07-05 13:59

Zabiegów na cellulit jest bardzo wiele, poniżej znajdziesz opisy najbardziej efektywnych. Pamiętaj jednak, że bez odpowiedniej diety i ćwiczeń ich skuteczność będzie dużo mniejsza. Poza tym powinnaś wiedzieć, że jeden czy dwa zabiegi nie zlikwidują cellulitu, musisz się poddać całej serii, a to bywa kosztowne.

Zwalczanie CELLULITU w gabinecie
Autor: thinkstockphotos.com

Przedstawiamy najbardziej popularne i najskuteczniejsze zabiegi redukujące cellulit. Jednocześnie należy pamiętać, że nie wszyscy mogą się im poddać. Zabiegi antycellulitowe w gabinecie kosmetycznym nie są wskazane dla osób z zapaleniem żył, niewydolnością nerek, rozedmą płuc, chorych na epilepsję, raka, cukrzycę i kobiet w ciąży.

Profesjonalne zabiegi na cellulit

ENDERMOLOGIA

To masaż skóry robiony za pomocą specjalnej głowicy z wałeczkami. W przestrzeni między wałkami powstaje na zmianę podciśnienie i nadciśnienie. Zmiana ciśnień wraz z ruchem wałeczków zasysa skórę, masując ją. Zabieg poprawia krążenie, zmniejsza cellulit. Konieczna jest seria 10–15 zabiegów, cena zabiegu: od 100 do 200 zł.

MEZOTERAPIA

Zabieg polegający na wstrzykiwaniu płytko pod skórę mieszanki dwóch rodzajów substancji. Pierwsza to wyciągi poprawiające mikrokrążenie, np. rutyna lub ekstrakt z nostrzyka. Druga to substancje przyspieszające spalanie tłuszczu: kofeina lub karnityna. Ilość zabiegów mezoterapii zależy od stanu zaawansowania cellulitu, zwykle zaleca się od 4 do 8. Cena zabiegu od 200 do 250 zł.

Jak pozbyć się cellulitu?

DRENAŻ LIMFATYCZNY

To specjalny masaż: ręczny bądź wykonywany za pomocą odpowiedniego aparatu. Poprawia krążenie krwi, pomaga odprowadzać nadmiar wody z tkanek, likwiduje obrzęki. Zalecane jest od 10 do 20 zabiegów, cena jednego zabiegu wynosi od 40 do 100 zł. Body wrap. Zabieg polega na nasmarowaniu skóry preparatem pobudzającym krążenie i przyspieszającym spalanie tłuszczu (np. na bazie alg), owinięciu ciała folią i przykryciu kocem – zwykłym bądź elektrycznym. Pod wpływem ciepła składniki preparatu lepiej wnikają w skórę. Zabieg zmniejsza obrzęki, poprawia metabolizm skóry. Zalecana jest seria 10 zabiegów, każdy kosztuje od 100 do 250 zł.

LASER NA PODCZERWIEŃ Revitalase 12 Twin

Końcówką lasera lekarz wodzi po miejscach dotkniętych cellulitem. Promienie wnikają w tkankę tłuszczową i przyspieszają metabolizm. Limfa i krew krążą szybciej, znikają obrzęki. Liczba zabiegów zależy od stopnia zaawansowania cellulitu, cena zabiegu: ok. 300 zł.

KARBOKSYTERAPIA

Specjalnym aparatem lekarz wstrzykuje pod skórę dwutlenek węgla, który rozb? a tkankę tłuszczową. Zabieg poprawia mikrokrążenie, przyspiesza spalanie tłuszczu. Zalecane jest ok. 20 zabiegów, cena zabiegu: 160 zł.

ULTRADŹWIĘKI

Podczas zabiegu lekarz bądź kosmetyczka przesuwa po skórze specjalną sondę emitującą ultradźwięki, które przyspieszają metabolizm i rozbijają tkankę tłuszczową. Zalecane jest 10 zabiegów, cena jednego zabiegu: ok.150 zł.

RĘCZNY MASAŻ ANTYCELLULITOWY

Masażysta ugniata i uciska skórę. Masaż stymuluje krążenie w naczynkach krwionośnych, zmniejsza zastoje limfy, pomaga usuwać szkodliwe produkty przemiany materii. Zalecana jest seria 10 masaży, cena jednego: ok. 50 zł.

CELLULIPOLIZA

Zabieg wykorzystuje działanie prądu o słabym natężeniu. Lekarz wkłuwa w skórę dwie igły i przepuszcza pomiędzy nimi prąd, który rozszerza naczynka i poprawia przemianę materii. Zalecana jest seria 5–10 zabiegów, cena jednego: od 100 do 120 zł.

TRENING PRÓŻNIOWY – VacuTraining, Hypoxi, VacuWell

To podobnie działające urządzenia: sięgające powyżej bioder kapsuły, w których jest stepper, bieżnia lub stacjonarny rowerek. Gdy ćwiczysz, w kapsule kilka razy zmienia się ciśnienie. Podciśnienie zasysa krew do tkanki tłuszczowej i przyspiesza mikrokrążenie, nadciśnienie zaś wypycha z komórek tłuszcz (trafi a on do mięśni i tam od razu jest spalany). Zalecana jest seria od 10 do 20 zabiegów, cena jednego: 70–80 zł.

Uwaga! Młode mamy powinny pamiętać, że mogą z nich skorzystać dopiero po zakończeniu karmienia piersią.

miesięcznik "M jak mama"