Zabieg O-shot, czyli medycyna estetyczna w służbie kobiecego orgazmu

2018-11-30 13:41

Zabieg O-shot jest przeznaczony dla kobiet, które chcą poprawić jakość swojego życia seksualnego: zazwyczaj korzystają z niego panie zmagające się z niskim libido i brakiem orgazmu. Przeczytaj, na czym polega zabieg O-shot, czy istnieją do niego przeciwwskazania i dowiedz się, jaka jest cena O-shot.

Zabieg O-shot, czyli medycyna estetyczna w służbie kobiecego orgazmu
Autor: gettyimages.com Aby zabieg O-shot był skuteczny, należy go wykonać 3 razy.

Spis treści

  1. Zabieg O-shot: dla kogo jest przeznaczony?
  2. Zabieg O-shot: na czym polega?
  3. Zabieg O-shot: efekty
  4. Zabieg O-shot: przeciwwskazania
  5. Zabieg O-shot: cena

O-shot, to skrót od Orgasm-shot, co można by przetłumaczyć jako "zastrzyk orgazmu". Właśnie to ma na celu ten zabieg – przywrócenie kobiecie przyjemności z życia seksualnego. "Przywrócenie" jest tu słowem kluczowym, ponieważ O-shot przeprowadzany jest wyłącznie u kobiet, które choć raz w życiu przeżyły orgazm – u pozostałych pań nie przyniesie efektów.

O-shot polega na rewitalizacji i uwrażliwieniu miejsc intymnych poprzez ostrzyknięcie łechtaczki i punktu G (mającego się znajdowac na przedniej ścianie pochwy) osoczem bogatopłytkowym lub fibryną bogatopłytkową. Po zabiegu O-shot kobieta ma mieć większą łatwość osiągnięcia orgazmu pochwowego i łechtaczkowego, intensywniej reagować na bodźce podczas stosunku, czerpać z niego większą przyjemność.

Dzięki użyciu osocza bogatopłytkowego zabieg ma też minimalizować dolegliwości związane z wysiłkowym nietrzymaniem moczu i bólem podczas stosunku.

Zabieg O-shot: dla kogo jest przeznaczony?

Zabieg O-shot poleca się kobietom, które:

  • nie mają orgazmu podczas stosunków;
  • odczuwają na ból podczas stosunku;
  • cierpią na suchość pochwy;
  • chcą odczuwać więcej przyjemności w czasie stosunku;
  • mają zwiotczałą skórę w okolicach intymnych;
  • mają blizny w okolicy krocza i pochwy;
  • mają atrofię warg sromowych;
  • zauważyły, że poród lub menopauza negatywnie wpłynęły na jakość ich życia seksualnego.

Zabieg O-shot: na czym polega?

Składa się z 3 etapów: najpierw pobiera się krew (około 60 ml) od pacjentki, później następuje proces odwirowania w specjalnych wirówkach osocza bogatopłytkowego (5-7 ml), a następnie zostaje ono podane w okolice intymne kobiety (łechtaczka i przednia ściana pochwy). Podanie odbywa się przy wykorzystaniu mezoterapii igłowej – osocze podawane jest do płytkich warstw skóry i tkanki podskórnej. Warto dodać, że samo podanie osocza trwa nie więcej niż 30 sekund – do minuty.

Jak wspomniano, osocze bogatopłytkowe (PRP) jest produktem krwiopochodnym – uzyskiwanym z krwi pacjenta. Zabieg O-shot należy więc do przeszczepów autologicznych i nie powoduje powikłań, reakcji alergicznych. Samo osocze w 90% składa się z wody, ale znajdują się w nim płytki krwi i białkowe czynniki wzrostu.

Coraz częściej zamiast osocza bogatopłytkowego podczas zabiegu podaje się fibrynę bogatopłytkową. Jaka jest różnica? Proces uzyskiwania fibryny jest wolniejszy, przez co udaje się zachować w jej składzie m. in. również komórki macierzyste i leukocyty.

Zabieg trwa około 30-40 minut, jest bezbolesny – wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Po zabiegu pacjentka może od razu wrócić do swoich codziennych aktywności, zalecana jest jednak 10-dniowa rezygnacja z przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Zabieg O-shot: efekty

Osocze rewitalizuje tkanki, pobudza ich regenerację, sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona, natomiast fibryna dodatkowo uzupełnia i odtwarza ubytki – jej działanie jest więc bardziej szerokie.

Efekty działania zabiegu są widoczne po około 3 tygodniach – tyle czasu potrzebują nowe włókna i komórki do właściwego unaczynienia się. Aby jednak zabieg przyniósł zadowalające efekty, konieczne jest jego 3-krotne powtórzenie w 7-10-dniowych odstępach. Po tych sesjach rezultaty będą widoczne przez 1-2 lata.

Według badań opublikowanych w "Journal of Women’s Health Care"1, 64% kobiet, które poddały się zabiegowi O-shot z użyciem osocza bogatopłytkowego odczuło poprawę swojego życia seksualnego.

Zabieg O-shot: przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu stanowią:

  • miesiączka
  • ciąża
  • aktywna choroba nowotworowa
  • infekcje dróg rodnych
  • zaburzenia krzepliwości krwi.
Warto wiedzieć

Zabieg O-shot: cena

Zabieg O-shot kosztuje około 1200-1500 zł. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać efekty, konieczne jest wykonanie 3 sesji, a więc koszt wzrasta do 3600-4500 zł.

Źródła:

1. http://oshot.info/wp-content/uploads/2013/08/O-Shot-Platelet-Rich-Plasma-in-Intimate-Female-Treatment-oshot-platelets-rich-plasma-in-intimate-female-treatment-2167-0420-1000395.pdf [dostęp z dn. 30.11.2018]