WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK za pomocą preparatu Radiesse

2009-11-24 14:01

Najbardziej znanym preparatem wypełniającym zmarszczki jest botoks, ale na rynku jest wiele innych profesjonalnych środków odmładzających. Juvederm, Surgiderm czy Voluma to tylko niektóre z nich. Poznaj zalety nowego wypełniacza zmarszczek - preparatu Radiesse.

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK za pomocą preparatu Radiesse
Autor: thinkstockphotos.com

Zaletą tzw. „wypełniaczy” zmarszczek i bruzd jest możliwość osiągnięcia błyskawicznego wygładzenia twarzy i jej owalu. Efekt zabiegu utrzymuje się, w zależności od specyfiku i indywidualnych cech pacjenta, od pół roku do 10 miesięcy, po tym okresie preparaty zazwyczaj wchłaniają się. Do tej grupy należą zabiegi: Juvederm, Princess, Styl Age, Surgiderm (na bazie kwasu hialuronowego) lub Voluma.
Na efekt Skulptry, (nie jest wypełniaczem), trzeba nieco poczekać, ale za to regeneruje ona nasz własny kolagen, czego rezultatem jest naturalnie „podciągnięta” i wygładzona twarz (odmładzać można również dłonie, brzuch i tzw. „nietoperze”). Kuracja wymaga przynajmniej dwóch , trzech sesji. Efekt utrzymuje się do dwóch lat, po tym okresie nasz wygląd nie „cofa się” do stanu sprzed zabiegu, tylko tkanki, skóra poddają się naturalnym procesom starzenia.
Z kolei Botox, poprzez napięcie i unieruchomienie pewnych partii mięśni, wygładza zmarszczki i blokuje powstawanie nowych. Wstrzykiwany jest najczęściej w okolice czoła i tzw. ”kurzych łapek”. Działa natychmiastowo, a efekt utrzymuje się do pół roku.

Radiesse - hit wśród preparatów wypełniających zmarszczki

W ostatnich miesiącach w gabinetach medycyny estetycznej wykonuje się nowy zabieg na bazie preparatu o nazwie Radiesse, który jest zarówno wypełniaczem dającym efekt natychmiastowy jak i środkiem działającym w czasie. Prawo do stosowania go mają wyłącznie przeszkoleni wcześniej lekarze, co jest niewątpliwym atutem.
Radiesse składa się w 70% z żelu i w 30 % z mikrogranulek wapnia i fosforu w nim zawieszonych. I to właśnie ta formuła powoduje, że nie jest tylko wypełniaczem wygładzającym zmarszczki lub bruzdy.
Preparat działa dwutorowo: zawarty żel wygładza i wypełnia, a pozostałe składniki regenerują tkanki. Działanie żelu widoczne jest natychmiast po zabiegu, pozwala szybko cieszyć się z młodszego wyglądu, regeneracja zaś dokonuje się powoli. Cząsteczki budują w tkankach „rusztowanie”, powodują wzrost naturalnych włókien kolagenowych i skóra staje się naturalnie odmłodzona. Radiesse można wstrzykiwać w twarz, a także „odmładzać” nim dłonie.

Efekt i koszt zabiegu wypełnienia zmarszczek preparatem Radiesse

Decydując się na zabieg wypełniania zmarszczek preparatem Radiesse, nie musisz wykonywać żadnych testów antyalergicznych, preparat jest w 100 % biokompatybilny (w naturalny sposób wchłania się.) Jest bezpieczny, jako że wchodzący w jego skład związek wapnia i fosforu to naturalny budulec ludzkich tkanek. Organizm nie rozpoznaje jego cząsteczek jako obce, więc nie ma niepożądanych reakcji. Poza tym od lat stosowany był już w medycynie np. w ortopedii i stomatologii.
Przed zabiegiem wybrany do zabiegu obszar ciała znieczula się kremem. Umieszczony w strzykawce preparat lekarz wprowadza cieniutką igłą. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, ale po 3 - 4 miesiącach można ponownie skonsultować się i, jeśli zachodzi konieczność, dodać nieco preparatu (strzykawki są różnej pojemności i przy ewentualnym drugim zabiegu koszt jest dużo mniejszy).
Z reguły pacjenci zaraz po wypełnieniu wracają do pełnej aktywności, może się jednak zdarzyć, i to należy uwzględnić, że czasem od nakłuć pojawią się zaczerwienienia, lekki obrzęk lub drobne siniaczki, które na szczęście szybko znikają.
Efekty utrzymują się średnio do 18 miesięcy, koszt zabiegu to ok. 2 tys. zł.

Dla pełnego bezpieczeństwa zabiegu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia, podczas choroby nowotworowej. Trzeba też poinformować lekarza o wszelkich zażywanych lekach.