W walce o idealną sylwetkę - ZABIEGI WYSZCZUPLAJĄCE

2011-03-08 12:07

Najszybciej przybywa ci centymetrów w talii, na biodrach i udach. I niestety – stąd najtrudniej ich się pozbyć. Dlatego poza mądrą dietą i codzienną porcją ruchu możesz jeszcze zainwestować w nowe zabiegi wyszczuplajace i  modelujące sylwetkę, a ich działanie wspomóc dobrymi kosmetykami.

W walce o idealną sylwetkę - ZABIEGI WYSZCZUPLAJĄCE
Autor: Thinkstockphotos.com

Po zimie, kiedy więcej jesz i mniej się ruszasz, przyda się wsparcie - taki zmasowany atak daje największe szanse na uzyskanie wymarzonej figury.

Zabiegi wyszczuplajace: lipoliza

Pozwala usunąć miejscowe skupiska tłuszczu: na podbródku, brzuchu i tzw. bryczesy. Aqualyx, roztwór oparty głównie na deoksycholanie, wprowadzony w tkankę działa na komórki tłuszczowe jak detergent – sprawia, że stają się rozpuszczalne w wodzie i są wydalane przez układ krążenia i limfatyczny.
ANITA, 39 lat: Zaczęło się od wywiadu – lekarz chciał upewnić się, że nie ma przeciwwskazań. Potem musiałam się położyć. Po zdezynfekowaniu okolicy brzucha lekarz zrobił serię nakłuć symetrycznie po obu stronach pępka. Były bezbolesne, nawet nie czułam, że było ich kilka z każdej strony. Okazuje się bowiem, że im grubsza warstwa tłuszczu, tym mniejsze ryzyko odczuwania bolesności. Po zabiegu od razu można wrócić do zwykłej aktywności. Tuż po nim nie wolno tylko masować poddanej zastrzykom okolicy, chodzi o to, by Aqualyx dobrze się rozprowadził. Choć mogą wystąpić obrzęki, zasinienia, ból, to w moim przypadku o zabiegu świadczyły tylko ślady po wkłuciu, odczuwalne przy dotyku. Zostałam uprzedzona, że do osiągnięcia pożądanego efektu potrzeba kilku zabiegów – ich liczba zależy od grubości tkanki tłuszczowej. Od tego też zależy ilość wstrzykiwanego preparatu. Po 3 tygodniach tłuszcz ma zostać wydalony z organizmu, wtedy z przyjemnością zmierzę się w pasie.
Cena zabiegu: 1200 zł, czas: 30 min, Esencja piękna

Zabiegi wyszczuplające: endermologia

To metoda uaktywniająca metabolizm tkanki tłuszczowej. Zbita i stwardniała tkanka ulega zmiękczeniu, co pozwala uwolnić i usunąć tłuszcz oporny na dietę i gimnastykę. Pobudzona zostaje także produkcja kolagenu i elastyny, co wzmacnia i poprawia jędrność skóry.
Ewa, lat 45: Zdecydowałam się na serię 10 zabiegów wyszczuplających, bo dowiedziałam się, że można wtedy zmniejszyć tzw. obwody nawet o 2 rozmiary! Na początku zostałam dokładnie obmierzona w talii, biodrach i udach, żebym potem mogła porównać wyniki. Uprzedzono mnie też, że powinnam pić ok. 2,5 l wody dziennie, aby efekt drenażu był lepszy. Potem przebrałam się w cienki, elastyczny kostium ułatwiający przeprowadzenie specyficznego masażu. Aparat do endermologii ma bowiem głowicę, w której dwie elektronicznie sterowane rolki działają w połączeniu z podciśnieniem – fałd skóry jest zasysany i rolowany. Okazało się w dodatku, że trafiłam do salonu mającego aparat nowej generacji, co oznacza, że rolki są szersze i mają większy rozstaw, więc łapią większy fałd, poza tym poruszają się nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale też względem siebie. Innymi słowy – moja skóra była „maglowana” we wszystkie strony. Chwilami było to dość bolesne, ale po masażu wyszczuplającym był jeszcze ujędrniający, gdy głowica działała tylko pulsacyjnie i wtedy mogłam się nawet zdrzemnąć. W domu smarowałam się jeszcze balsamem wyszczuplającym. Wszystkie te starania bardzo się opłaciły, bo po zakończonej serii zabiegów (2 w tygodniu) okazało się, że w środkowych partiach ciała jestem szczuplejsza o 3–5 centymetrów, a skóra jest wyraźnie gładsza i jędrniejsza.
Cena zabiegu: 180 zł, kostium: 100 zł, czas: 40 min, Beautymed

Zabiegi wyszczuplające: Palomar

To metoda wykorzystująca fale laserowe o różnej długości. Jedne rozpuszczają tkankę tłuszczową, drugie służą do termoliftingu skóry, co zapobiega obwisaniu skóry i powstaniu nierówności sylwetki po zabiegu.
WERONIKA, 36 lat: Przez wiele lat nie mogłam pozbyć się tłuszczu na brzuchu i tzw. boczków, dlatego zdecydowałam się na bardziej radykalne rozwiązanie – lipolizę laserową. To bezpieczniejsza i mniej inwazyjna metoda od liposukcji, ale i tak musiałam wykonać wiele badań. Odbyłam też 2 spotkania z lekarzem, który opowiedział mi, jak będzie przebiegał zabieg, jak mam się przygotować i jak postępować potem. Tuż przed zabiegiem lekarz markerem zaznaczył na moim ciele obszary, które będą wyszczuplane. Kiedy już leżałam na łóżku zabiegowym, zupełnie bezboleśnie wkłuł mi w brzuch cienkie igły, przez które stopniowo pompowany był płyn ze środkiem znieczulającym miejscowo i obkurczającym naczynia – dzięki temu zabieg powinien być bezkrwawy. To pompowanie trwało dość długo, przez jakiś czas miałam uczucie rozpierania, ale wkrótce już nic nie czułam. Wtedy przez maleńkie nacięcie w skórze lekarz wprowadzał światłowodową końcówkę i, delikatnie ją przesuwając, niszczył komórki tłuszczowe. W końcu upłynniony tłuszcz został odessany. Potem włożyłam specjalny uciskowy gorset i po krótkim odpoczynku wróciłam do domu. Podczas całego zabiegu nie czułam bólu, podobnie przez następne dni, choć zostałam uprzedzona, że mogę czuć pewien dyskomfort. Gorset nosiłam przez 4 tygodnie, ale nie było to uciążliwe. Przez kolejne dni obserwowałam, jak ustępuje obrzęk i zasinienia w operowanej okolicy. W końcu odzyskałam talię, zniknęły fałdy na brzuchu i nie mam w tych miejscach zwiotczałej skóry, choć pozbyłam się sporej ilości tłuszczu. Cena zabiegu: od 8 tys. zł (zależnie od wielkości obszaru wyszczuplania), czas: ok. 2 godz., Elite

Domowy gabinet

ANNA, 39 lat: Miałam okazję przetestować aparat Wellbox. Jest to niewielkie urządzenie do podciśnieniowego masażu wyszczuplającego i odmładzającego. Ma 5 różnej wielkości głowic, przeznaczonych do ciała lub twarzy. W ulotce, która zawiera także instrukcje wykonywania masażu poszczególnych części ciała, przeczytałam, że wystarczy codzienny 6-minutowy zabieg, żeby zobaczyć efekty. Nie bardzo chciałam w to wierzyć, ale po miesiącu muszę przyznać, że skóra jest rzeczywiście gładsza i bardziej napięta. Myślę, że jest to też dobry i niekłopotliwy sposób na podtrzymywanie efektów zabiegów przeprowadzanych w gabinecie. Welbox

Warto wspomóc kurację wyszczuplającą kosmetykami

Poza zabiegami w gabinecie warto jeszcze stosować kosmetyki przeznaczone specjalnie do wyszczuplania i modelowania sylwetki. Zawierają one najczęściej różne kombinacje wyciągów roślinnych (np. z guarany, bluszczu, kawy, wąkrotki azjatyckiej), które mają właściwości drenujące, pobudzają mikrokrążenie i pomagają usuwać z komórek tłuszcz i wodę.
» AVA – aktywny koncentrat wyszczuplający, pobudza działanie enzymów odpowiadających za usuwanie tłuszczu z komórek (ok. 28 zł/150 ml).
»
OCEANIC AA Prestige Body Fit – antycellulitowy piling ujędrniający (ok. 79 zł/ 200 ml).
» PIERRE FABRE Elancyl – masażer i żel do masażu wyszczuplającego pod prysznicem (ok. 121 zł/200 ml).
» MARY COHR – wyszczuplający żel-krem o przyśpieszonym działaniu, zwalcza „zatwardziały” cellulit (ok. 240 zł/ 200 ml).
» DR IRENA ERIS Body Art – trójaktywna kuracja wyszczuplająco-modelująca, redukuje tkankę tłuszczową (Dr Irena Eris, ok. 94 zł/100 ml).
» FARMONA Nivelazione – aktywne serum modelujące brzuch i pośladki (ok. 19 zł/ 125 ml).
» CLARENA Caviar Body Line – kawiorowy mus stymulujący modelowanie sylwetki (67 zł/200 ml).
» LIERAC Morpho-Slim – ujędrniający koncentrat antycellulitowy, zmniejsza objętość i ilość komórek tłuszczowych (ok. 158 zł/ 200 ml).
» LIRENE Body Shaping – wyszczuplający koncentrat do ciała (ok. 18 zł/200 ml).

miesięcznik "Zdrowie"