Microlipofiling czyli lifting bez skalpela. Naturalny lifting twarzy

2012-12-17 12:51

Microlipofiling - lifting bez skalpela. Estetyka skóry od wieków odgrywa istotną rolę w życiu człowieka. Dotąd najbardziej popularnymi metodami pielęgnacji twarzy były: peelingi medyczne, fotoodmładzanie i mezoterapia. Od niedawna dostępny jest również lifting bez skalpela, tj. microlipofiling.

Microlipofiling czyli lifting bez skalpela. Naturalny lifting twarzy
Autor: GettyImages Microlipofiling czyli lifting bez skalpela to naturalny lifting twarzy

Zabieg microlipofilingu oparty jest na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej. Pobiera się ją z miejsc, w których występuje ona w nadmiarze, tj. z fałdów brzusznych, przyśrodkowych powierzchni ud. Następnie poddaje się ją frakcjonowaniu (dzieleniu) i innym czynnościom, dzięki którym możliwe staje się jej przeszczepienie w ramach zabiegu microlipofilingu.

Zabieg microlipofilingu krok po kroku

Zabieg jest mało inwazyjny, trwa od 30 do 60 minut. Może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po ok. dwóch godzinach pacjent jest gotowy do wyjścia z gabinetu. W pierwszym tygodniu po zabiegu niewskazane jest korzystanie z sauny, basenu i siłowni tak by tłuszcz wrósł dokładnie w miejsca, w które został przeszczepiony. W rekonwalescencji ważna jest współpraca lekarza medycyny estetycznej z kosmetyczką. Po zabiegu microlipofilingu wskazana jest seria masaży limfatycznych, miejsc skąd pobrana została tkanka tłuszczowa. Drenaż przyspiesza ustąpienie obrzęków. Rekomenduje się także zabiegi intensywnie nawilżające i uelastyczniające miejsca poddane zabiegowi oraz stosowanie kosmetyków z arniką i witaminą K, które przyspieszają regenerację skóry - tłumaczy dr Monika Grzesiak, chirurg plastyczny. Ważne jest również to, że przeszczepianie własnego tłuszczu nie koliduje z żadnymi innymi zabiegami.

Materiały prasowe

Zalety microlipofilingu

Wśród wielu zalet wyróżnia się m.in.:

  • stosunkowo niski koszt zabiegu (od 4000 do 8000 złotych);
  • małe ryzyko powikłań, wykluczenie odrzuceń i uczuleń, brak blizn;
  • krótki czas rekonwalescencji – zazwyczaj do tygodnia;
  • satysfakcjonujący efekt odmłodzenia;
  • możliwość łączenia microlipofilingu z, np. z plastyką powiek górnych i dolnych.

Microlipofiling jest zabiegiem rekomendowanym nie tylko osobom 40+, ale również młodszym. Bardzo dobrze sprawdza się, m.in. w usuwaniu cieni pod oczami, które często są problemem osób powyżej dwudziestego roku życia. Zabieg wypełniania tkanką tłuszczową uznaje się obecnie za jedną z lepszych metod liftingu twarzy - przede wszystkim dlatego, że jest mało inwazyjny i minimalizuje wystąpienie komplikacji - mówi dr Monika Grzesiak, chirurg plastyczny.