Makijaż permanentny ust: przebieg, efekty, cena. Gojenie po zabiegu

2019-02-12 11:02

Makijaż permanentny ust to rozwiązanie, z którego korzystają panie marzące o pełnych, soczystych i idealnie symetrycznych ustach. I te, które chcą, by w końcu szminka delikatnie podkreślała piękno ust, ale nie zmieniała swojego położenia przez cały dzień. Opisany efekt może zapewnić jedynie makijaż permanentny. Po wielu latach znowu wróciła na niego moda. Przeczytaj, jak przebiega zabieg makijażu permanentnego ust, jakie daje efekty, jaka jest jego cena i na czym polega gojenie po zabiegu.

Makijaż permanentny ust: przebieg, efekty, cena. Gojenie po zabiegu
Autor: gettyimages.com Makijaż permanentny ust wykonuje się z maścią znieczulającą, ale i tak jest bolesny.

Spis treści

  1. Makijaż permanentny ust: przed zabiegiem
  2. Makijaż permanentny ust: przebieg zabiegu
  3. Makijaż permanentny ust: pielęgnacja po zabiegu
  4. Makijaż permanentny ust: cena
  5. Makijaż permanentny ust: efekty
  6. Makijaż permanentny ust: przeciwwskazania
  7. Makijaż permanentny ust: metody

Makijaż permanentny ust kojarzony jest często jedynie z ich zabarwieniem. Obecnie poprzez wykonanie makijażu można też delikatnie poprawić kształt warg i nadać im wymarzoną symetrię, jeśli poskąpiła jej natura. Oczywiście nadal to nadanie jednolitego, głębokiego koloru wargom jest podstawą zabiegu, kreuje kształt i odbicie światła.

Makijaż permanentny polecany jest w szczególności paniom, które mają słabo ukrwione, a przez to blade usta. Również osoby "zabiegane", lubiące wyglądać świeżo o każdej porze dnia, uprawiające sport lub łatwo psującą makijaż aktywność skorzystają z wygody posiadania zawsze idealnych ust. Podobnie będzie w przypadku osób, które ze względu na uczulenie nie mogą używać tradycyjnych kosmetyków do malowania ust.

Makijaż permanentny ust: przed zabiegiem

Przed przystąpieniem do zabiegu zalecane jest przyjmowanie leków antywirusowych, które chronią pacjenta przed opryszczką wargową. W razie wystąpienia opryszczki kosmetolodzy polecają przeczekać dwa tygodnie od momentu zagojenia i dopiero wykonać makijaż permanentny.

Warto intensywnie natłuszczać wargi przez tydzień przed, a także peelingować je codziennie. Dzięki temu obumarły naskórek złuszczy się przed zabiegiem i wykonanie makijażu będzie mniej bolesne, łatwiejsze oraz skuteczniejsze.

Panie, które planują powiększanie ust za pomocą wypełniania lub ostrzykiwania, najlepiej zrobią, jeśli poinformują kosmetologa o swoich planach. W pierwszej kolejności zalecane jest wykonanie makijażu permanentnego, a następnie powiększania ust.

Makijaż permanentny ust: przebieg zabiegu

Zabieg poprzedza wywiad przeprowadzony z pacjentem, podczas którego omawia się wszelkie przeciwwskazania i oczywiście oczekiwane rezultaty. Już na tym etapie razem z kosmetologiem można wybrać właściwy kolor tuszu. Czynniki, które bierze się pod uwagę podczas wyboru to odcień skóry, typu urody, kształt ust, odcień bieli zębów (przy niektórych różach zęby mogą wyglądać na pożółkłe).

Kosmetolog maluje konturówką pożądany kształt ust, następnie nakłada na nie krem znieczulający. Potem aplikuje tusz na kontury i na koniec wypełnia całe wargi barwnikiem. Zabieg wykonywany jest w technice 3D, czyli z użyciem dwóch odcieni, które sprawiają, że usta wydają się bardziej pełne. Wykonanie permanentnego makijażu przypomina wizytę w salonie tatuażu. Niestety również ta przyjemność dla większości osób jest bolesna. Pigmentacja trwa od godziny do dwóch.

Czytaj też:

Permanentne tuszowanie rzęs: na czym polega trwały makijaż rzęs?

Na czym polega makijaż permanentny?

Jak dbać o usta? Domowe sposoby na gładkie i pełne usta

Makijaż permanentny ust: pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu usta są opuchnięte i łuszczą się przez kilka dni. Kolor jest bardzo wyrazisty, ale razem z łuszczeniem się skóry łagodnieje. Z tego względu po czterech tygodniach niektóre osoby decydują się na uzupełnienie barwnika, aby na stałe uzyskać mocny kolor. Opuchlizna schodzi z warg stosunkowo dość szybko, bo już po trzech dniach.

W ciągu pierwszego miesiąca należy bardzo dbać o usta i obchodzić się z nimi delikatniej niż do tej pory. Dokładne zalecenia wskaże osoba w salonie medycyny estetycznej, jednak zasady tak naprawdę są podobne we wszystkich miejscach.

Przez pierwszy tydzień warto ponownie brać leki antywirusowe, aby odgonić wirusa opryszczki. Skórę należy nawilżać kilka razy dziennie. Nie można warg moczyć, drapać, myć mydłem, peelingować.

Ograniczyć trzeba też wizyty na basenie, siłowni, w solarium, na słońcu. Co wydaje się najbardziej dokuczliwe, to że usta należy dezynfekować przed i po spożywaniu jedzenia. Po okresie ochronnym można wrócić do swojego normalnego trybu życia, ale nadal warto chronić usta przed słońcem i nadmiernym złuszczaniem. Im bardziej wyschną i złuszczą się, tym barwnik będzie trzymał się na nich krócej.

Makijaż permanentny ust: cena

Ceny makijażu różnią się w zależności od miast i renomy salonów. Na koszt wpływa również wybór metody, liczba wizyt. Cena prostego makijażu wykonanego metodą bezkonturową w dużym mieście zaczyna się od 700 złotych. Najdroższe pigmentacje mogą wynieść nawet 2000 złotych. Niektóre salony oferują zniżki dla osób, które planują również powiększyć usta, dzięki czemu mogą nabyć pakiet.

Makijaż permanentny ust: efekty

Makijaż permanentny wykonany w profesjonalnym salonie utrzymuje się od dwóch do czterech lat, więc jest to decyzja nie na miesiąc, ale na lata. Warto podjąć ją po dłuższym zastanowieniu i bardzo dokładnie wybrać kolor, który będzie chciało się mieć na ustach dwadzieścia cztery godziny na dobę przez przynajmniej siedemset trzydzieści dni.

Makijaż permanentny ust: przeciwwskazania

Makijaż permanentny ust: metody

1. Metoda cieniowania polega na wykonaniu konturu ust, a następnie cieniowaniu pigmentu od zewnątrz do środka ust, dzięki czemu uzyskuje się jaśniejszy kolor na wargach i ciemniejszy obrys.

2. Metoda pełnego koloru polega na wykonaniu konturu i wypełnieniu warg pigmentem w tym samym odcieniu, co daje efekt przypominający pomalowanie ust szminką.

3. Metoda bezkonturowa nadaje ustom wygląd najbardziej naturalny. Nie zaznacza się konturu, a jedynie wypełnia wargi kolorem, przez co usta zachowują swój naturalny kształt.

4. Liplight nie jest osobną metodą, ale dodatkiem. Polega na nałożeniu jasnego pigmentu na środek górnej wargi, które jeszcze bardziej uwydatni tzw. "serduszko" i optycznie wypchnie usta do przodu.