Laminowanie rzęs: czym jest i jak przebiega? Efekty laminowania rzęs [GALERIA]
Laminowanie rzęs staje się groźnym rywalem dla uzupełniania rzęs. Zwolennicy laminowania twierdzą, że zabieg ten jest zdrowszy, mniej obciążający i zapewniający bardziej naturalny efekt. Sprawdzamy, czy to prawda i kto powinien wypróbować na swoich rzęsach kolejny sposób na zalotne spojrzenie. Przeczytaj więc, czym jest laminowanie rzęs i jak przebiega ten zabieg. Dowiedz się też, jakie uzyskasz dzięki niemu efekty! Zobaczysz je też na zdjęciach w załączonej galerii!
Spis treści
- Laminowanie rzęs: czym jest?
- Laminowanie rzęs: jak przebiega? Krok po kroku
- Laminowanie rzęs: przeciwwskazania
- Laminowanie rzęs: efekty
Laminowanie rzęs to kolejny zabieg na rzęsy, który można wykonać w salonie kosmetycznym. Obok trwałej na rzęsy jest wymieniany jako groźny rywal dla uzupełniania, które zdążyło już zdobyć rzesze fanek. Sprawdź, na czym laminowanie rzęs dokładnie polega!
Laminowanie rzęs: czym jest?
Laminowanie jest mniej inwazyjne od trwałej, a oprócz zadania upiększania ma również wzmocnić i uzdrowić rzęsy. Do zabiegu używa się keratyny, podobnie jak przy fryzjerskim zabiegu regeneracji włosów. Laminowanie kosztuje od 100 do 250 złotych, a efekt utrzymuje się do dwóch miesięcy po wizycie w salonie. Po zabiegu można malować używać tuszu do rzęs, żeby wzmocnić wyrazistość spojrzenia. Ze względu na nawilżenie maskara będzie szybciej przylegać do rzęs i nie powinna się kruszyć.
Laminowanie rzęs jest polecane osobom, których rzęsy są cienkie, rzadkie, proste, jasne. Po wizycie włoski, dzięki farbowaniu preparatem barwiącym, stają się ciemniejsze i zyskują wyrazistość. Nakręcenie sprawia, że zdają się naturalnie uniesione i podkręcone jak po użyciu zalotki. Laminowanie ma równie niezaprzeczalne działanie prozdrowotne. Keratyna pozostawia na włoskach osłonkę, która oprócz dodania rzęsom objętości, chroni je przed działaniem UV, wilgocią i składnikami podrażniającymi np. w kosmetykach.
Czytaj też:
Olejek rycynowy na rzęsy - jak go stosować?
Dlaczego rzęsy wypadają? Sposoby na wypadające rzęsy
Henna brwi i rzęs - jak samodzielnie farbować brwi henną?
Laminowanie rzęs: jak przebiega? Krok po kroku
Zabieg laminowania trwa około 90 minut. Rzęsy nakręca się na wałki, farbuje i czeka na wyschnięcie preparatów. Skojarzenie z wizytą w salonie fryzjerskim jest tu jak najbardziej na miejscu.
Krok 1.
Laminowanie rzęs zaczyna się od przygotowania włosków do zabiegu. Górne rzęsy odtłuszcza się. Na dolną powiekę kładzie się wacik, który chroni skórę przed kontaktem z preparatami, a dolne rzęsy przed sklejeniem się z górnymi.
Krok 2.
Na górną powiekę nakłada się silikonowy wałek, na który nakręca się górne rzęsy, analogicznie jak przy robieniu loków za pomocą wałków.
Krok 3.
Następnie na rzęsy nakłada się odżywczy preparat, który przygotowuje je do farbowania.
Krok 4.
Po wyschnięciu odżywczego preparatu rozpoczyna się farbowanie czarną lub brązową farbą, w zależności od wcześniejszego wyboru. Farba schnie kilkanaście minut.
Krok 5.
Ostatni krok laminowania to utrwalenie keratyną wszystkich wcześniej naniesionych na rzęsy preparatów. Kiedy keratyna wyschnie, zabieg jest skończony.
Rzęsy są mocne, elastyczne i pełne głębokiego koloru jeszcze przez dwa miesiące od laminowania, jednak zabiegu nie należy wykonywać częściej. Zaletą jest również niska ilość podrażnień, chyba że osoby mają bardzo wrażliwą skórę wokół oczu. Rzęsy można malować tuszem, używać kosmetyków do demakijażu. Chodzenie na basen, siłownię oraz opalanie również są dozwolone i nie psują efektu zabiegu.
Przez dwadzieścia cztery godziny od zabiegu odżywcze preparaty wchłaniają się, dlatego nie powinno się moczyć oczu lub narażać na wilgoć. Należy w tym czasie unikać siłowni, sauny. Początkowo rzęsy wyglądają nieatrakcyjnie, są posklejane w kępki. Następnego dnia można spojrzeć w lustro i realnie ocenić efekt końcowy.
Laminowanie rzęs: przeciwwskazania
- jęczmień na powiece
- alergie
- zapalenie spojówek
- zapalenie rogówki
- infekcje oczu i okolic
- podrażniona skóra wokół oczu
- ciąża
- leczenie chemioterapią
- operacje oczu i okolic przeprowadzone w czasie krótszym niż pół roku od zabiegu
Laminowanie rzęs: efekty
Laminowanie to sposób na wzmocnienie rzęs, naturalnie piękne spojrzenie na co dzień bez konieczności poświęcania dodatkowego czasu, ale niekoniecznie na specjalne okazje. Wyjątkową zaletą laminowania jest możliwość dodatkowego wzmocnienia maskarą w dowolnym momencie po zabiegu, jak również uczucie lekkości, brak uczucia czegoś "przyklejonego" do oka.
Jeśli jednak ktoś spodziewa się spektakularnie podkręconych i gęstych rzęs, może poczuć się rozczarowany. Laminowanie bowiem zależy w dużej mierze od naturalnie posiadanych zasobów, dlatego efekt końcowy nie przypomina doklejonych rzęs. Podobnie jak z wizytą w salonie fryzjerskim – jeśli klientka nie zdecyduje się na wykonanie doczepów, po wizycie będzie mieć tyle samo włosów, co wcześniej, jednak będą mieć one ciekawszy kolor, większą jedwabistość.
Inne zabiegi na rzęsy, które mają działanie odżywcze to botoks oraz trwała. Aby uzyskać wachlarz rzęs, nadal trzeba się zdecydować na zabieg uzupełniania lub doklejenie sztucznych rzęs.